Co plánuje Marvel na prosinec 2015?

18. září 2015 S4TW Diskuze (0)
Co plánuje Marvel na prosinec 2015?

Dnes si řekneme, co si Marvel připravil pro své diváky na měsíc prosinec. Tyto ústřižky informací u nás vyvolají nové otázky týkající se “All-New, All-Different” Marvel Universe, ale také zároveň vrhají nové světlo na některé z již známých záhad, jako třeba co přesně se stalo mezi mutanty a Inhumans, kde byla Gamora a zda bude v novém Marvel Universe pouze jedna realita či jich bude víc.

Takže si sedněte na zadek a čtěte. Odhalíme vám totiž deset nejdůležitějších střípků informací, které souvisí s tím, co plánuje Marvel na prosinec 2015.

Knihy Dobrovský

Viva Deadpool!

Popisek k Deadpool #3.1, nebo spíše k Deadpool Tres Punto Uno, zmiňuje Masacreho, neboli mexického Deadpoola. Masacre je padouch, který se inspiruje Wadem Wilsonem.

Mimochodem, Tres Punto Uno bude kompletně ve španělštině – a zajímavé je, jak poukazuje popisek, že komiks vytvořili lidé, kteří ve skutečnosti tímto jazykem nemluví. Což je zase zajímavé v tom smyslu, že Marvel má ve své stáji mnoho tvůrců, kteří mají španělštinu jako svůj mateřský jazyk, ale na tomto komiksu se nepodílejí.

Vše bude mít na starost dnes již tradiční deadpoolovské duo Duggan & Posehn a k nim se připojí kreslíř Scott Koblish.

 

Gamora nalezena!

Při čtení minulého úvodníku jsme zaznamenali, že Gamora bude chybět v novém týmu Guardians of the Galaxy. A nyní se díky popisku k Guardians of the Galaxy #3 dozvídáme, že je Gamora zpět – a když se podíváme na zbytek toho, co Marvel plánuje na prosinec, tak zjistíme informaci, která nám prozradí, kde byla.

Gamora se totiž také objevuje na obálce Contest of Champions #3, kdy je znázorněna jako jedna z loutek v rukou Maestra. A nám už jen vyvstává otázka. Mohla by její účast v soutěži šampiónů vysvětlovat důvod, proč chybí v nových Guardians of the Galaxy?

 

Green Goblin se přesouvá do Afriky

Kdykoliv se někdo převlečený za Goblina objeví v životě Petera Parkera, tak začnou jít všechny věci z kopce. Takže je přirozené, že když Peter zjistí, že se někdo objevil v kostýmu, který je až moc podobný tomu goblinskému, objeví v Africe, tak je mírně řečeno naštvaný. To se stane v rámci Amazing Spider-Man #4.

Ale bude mít tento konkrétní Goblin nějakou spojitost s některou z předchozích inkarnací této postavy, nebo je to jen další uchazeč o trůn? Když byl naposledy spatřen Norman Osborn, tak měl novou tvář a identitu. Každopádně to znamená, že nejenom Spider-Man teď jedná v globálu, ale také jeden z jeho nepřátel, ať už je to kdokoliv.

 

Lone Wolf? Ne tak rychle

Když Marvel oznámil novou pokračující sérii Red Wolfa, navazující na události z 1872, tak dala společnost jasně najevo, že Red Wold by neměl být nějak spojen s žádným skutečným kmenem domorodých Američanů, ale měl by být spojen s fiktivními lidmi pocházejícími z vesmíru 1872.

Nicméně popisek k Red Wolf #1 tvrdí zase něco jiného a označuje Red Wolfa jako Šajeneho (Cheyenne) – což je skutečným kmen původních Američanů. Změnily se snad plány? Je teď teda Red Wolf skutečně z kmene Šajeno nebo se jen zapomnělo na to, že původně neměl být vůbec spojen s reálným světem?  Daleko pravděpodobnější se jeví změna plánů.

 

Spider-Woman potká... Spider-Woman?

Text, který něco málo prozrazuje o tom, co se stane ve Spider-Gwen #3, škádlivě naznačuje, že dojde k setkání mezi Gwen Staceyovou a Jessicou Drewovou (Spider-Woman). A jak to tak vypadá, tak se budeme jednat o Spider-Woman, která pochází z vesmíru 616.

Úvodník také zmiňuje účast Gwen v událostech týkajících se Spider-Verse, což by mohlo přilít trochu více oleje do inter-dimenzionálního ohně. Bude se snad jednat o první příklad nové alternativní reality, která bude v interakci s All-New, All-Different Marvel Universe? A dostane Gwen další šanci k vystoupení ve Web Warriors? Uvidíme...

 

Squirrel Girl Vs. [Cenzurováno]

Podle získaných informací k The Unbeatable Squirrel Girl #3 to vypadá, že se Doreen Green chystá, po vzoru Martyho McFlye (Návrat do budoucnosti), vrátit do minulosti. Ale zatím je nejasné, jak se tam dostane. Podle popisku to ovšem vypadá, že Squirrel Girl má lístek do šedesátých let, nutno podotknout, že nejspíš jednosměrný.

To není zdaleka všechno – vypadá to, že se na scéně objeví záhadný padouch. Ale kdo by mohl být ten cenzurovaný darebák, který je zmiňovaný v úvodníku? Existuje vůbec nějaký padouch, jehož pouhé jméno by mohlo nahánět strach a narušit Squirrel Girl život tak moc, že je raději cenzurováno?

Co třeba Doctor Doom, kterýkoliv?

A nesmíme zapomínat, že již v textu k Unbeatable Squirrel Girl #2 byla zmínka o jednom přísně tajném darebákovi. Marvel si dává velkou práci s tím, aby jméno záhadného muže / ženy zůstalo utajené.

 

Ta dívka je moje

Se začátkem “All-New, All-Different Marvel” to vypadá, že Johnny Storm a Medusa na nějaký čas prožijí jisté techtle mechtle. Což je poněkud trapné ze dvou prostých důvodů. Johnny totiž v té době randí také s mladší sestrou Medusy a navíc to vypadá, že se do nového Marvel vesmíru vrátí Black Bolt, což je bývalý manžel Medusy.

A vypadá to, že věci budou ještě poněkud horší, jelikož úvodník k Uncanny Inhumas #3 prozrazuje, bez jakýkoliv okolků, že mezi Black Boltem a Johnny Stormem dojde ke konfrontaci. Není jasné, jestli budou bojovat přímo o Medusu, ale jak známé Black Bolta, tak on rozhodně není ten typ, který nechá věci jen tak plavat.

 

Ďáblův advokát

Již nějakou dobu je nám známo, že “All-New, All-Different Marvel“ přivede Matta Murdocka zpět do Hell’s Kitchen, a že bude mít nového sidekicka z Chinatownu. Ovšem text k Daredevil #1 poprvé zmiňuje možné kódové jméno tohoto sidekicka – a to jméno je Blindspot.

Také stojí za to poznamenat, že tu již byl jeden “Blindspot” v rámci marvelovského vesmíru, mutantský špion, ačkoliv to vypadá, že se bude jednat o zcela novou postavu. Přeci jen by bylo zvláštní použít téměř neznámou postavu, která v minulosti neměla absolutně žádné spojení s Mattem Murdockem a jeho okolím, a udělat z ní jeho chráněnce a pomocníka.

 

Deadpool(ové)

Prúvodní text k sešitu Deadpool #3 nás škádlí celou řadou cameí, jejichž protagonisty nejspíš nebude mnoho fanoušků vůbec poznávat. Pokud ovšem nejsou “důvěrně obeznámeni s Marvel Encylopadiae.”

Naštěstí není úplně nemožné se s ní seznámit a tak není ani nemožné zjistit, kdo všechno se za těmi maskami Deadpoola schovává. Tady je seznam:

Ten chlap s kladivem není nikdo jiný než Slapstick. Chlápkem v obleku s největší pravděpodobností bude Hit Monkey. Dále pak tam v řadě postupně jsou Leatherboy, Madcap a Terror Inc. A chlápek vepředu je nejspíš Solo.

Teď si užijte googlování těchto postav, abyste zjistili, o koho se jedná... popřípadě tyto tipy vyvrátily.

 

Cyclopsi – co jsi provedl?

Předchozí úvodníky k několika x-menovským titulům zmiňovaly to, že nastane boj mezi mutanty a Inhumans, což způsobí strašlivé následky týkající se celého mutantského druhu. Ovšem úvodník k All-New X-Men #3 říká, že Cyclops spáchá nějaké “strašlivé činy.“

I když to může být odkaz na některé věci, které Cyclops udělal již v minulosti. Na druhou stranu nedávné odhalení, které se týkalo efektu Terrigenové mlhy (Terrigen Mists) na mutanty, v kontextu s již zvěřejněnými úvodníky, se jeví jako daleko více pravděpodobné, že Cyclops – který stále chybí v novém Marvel Universe – nejspíš udělal něco špatného během osmiměsíční mezery, která byla mezi koncem Secret Wars a začátkem All-New, All Different Marvel.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz