Podzim 2015: Comics Centrum

6. září 2015 Morzael Diskuze (10)
Podzim 2015: Comics Centrum

Doufám, že máte vše dočtené, poličky odprášené, komiksy setříděné, protože je tu druhý poločas, dámy a pánové. Ano, léto je u konce a naši oblíbení nakladatelé si pro nás připravili pořádnou nálož kvalitních kousků.

Knihy Dobrovský

V hledáčku článku se tentokrát ocitl český distributor největších komiksových zážitků, doslova. Comics Centrum pro nás rozjíždí školní rok nejen dalším dílem Franka Millera, ale rovnou i pokračováním své edice Na přání. Ta se v první polovině roku ukázala jako výborný nápad, a dala šanci žít rovnou třem sériím, na které by si jinak čtenář počkal daleko delší dobu. Jednalo se o Zámek a klíč, Goona a Ú.P.V.O.

A právě prvním zmíněným se startuje i fáze dvě. Zámek a klíč je tu již ve čtvrtém svazku (ze šesti), tentokrát s podnázvem: Klíče království. Oficiální anotace knihy:

Sourozenci Zámkovi nacházejí mnoho dalších zázračných klíčů i informací o nich. Záhad týkajících se rodiny Zámkových ale stále přibývá.

Kulišákova zoufalá snaha o nalezení klíče Omega se stupňuje a nakonec přivádí obyvatele Klíčova k překvapujícímu odhalení.

Aby komiks došel vytouženého tisku, je potřeba, aby si čtenáři objednali dohromady již tradičně 500 kusů, a to do 20.9.2015. Pokud to stihnou, kniha vyjde měsíc na to - konkrétně 19.10.2015. Tak tedy neváhejte a objednávejte, už jsme za půlkou, tak ať máme tuhle parádu už příští rok v knihovně komplet. Více informací na stránkách Comics Centra (www.comicscentrum.cz).

Druhým kouskem je již zmíněné dílo Franka Millera s ne zrovna multikulti tématikou. Jedná se o knihu Teror ve jménu víry, a již nyní si ji můžete na stránkách nakladatelství předobjednávat (Což vřele doporučuji, protože levněji už to neseženete!). Komiks vychází 11.9.2015 (ehm, jak příhodné).

Kontroverzní kniha, na kterou si musí každý udělat vlastní názor. Udělejte si ho i vy.

Zatím poslední autorské dílo Franka Millera (Sin City, 300: Bitva u Thermopyl). Sám Miller o knize řekl, že je to kus propagandy, kterým chtěl hodně lidí vyprovokovat.

Kresebně je kniha Millerovým vrcholem s fantasticky využitými komiksovými výrazovými prostředky.

Kdesi v Empire City se ukrývá smrtící hrozba a „Správkař“ má čas pouze do úsvitu na záchranu města a civilizace, jak ji známe. Teror ve jménu víry je drsným příběhem hrdiny, donuceného porazit armádu vraždících fanatiků v zoufalé snaze zabránit zločinu proti lidskosti.

A co nás čeká dál? Pokud můžeme věřit slibům Comics Centra z první poloviny roku, tak se dalšího dílu v edici Na přání dočká i čtvrtý Goon a Ú.P.V.O. Pokud je vám i to málo, tak se můžete těšit ještě na další monstr bichli, tentokrát prý půjde o sérii Witchblade. Co říkáte na tuto chystanou nadílku vy? Za mě dobrý!

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Poslední příspěvky v diskuzi

Morzael Offline
Morzael 08/09/2015 (8. září 2015)
Odpověd na #6619 příspěvek od jardoom
Teď se cítím jak ukamenovaný žid. V tom, že je jednodušši vytáhnout jednu knihu a užít si ji, máte pravdu. To samé ale platí i o sérii Goon. Ačkoli je to v zahraničí strašně dlouhá série, její jednotlivé knihy moc nekladou nároky na znalost děje minulého, a člověk tedy může sáhnout po jakémkoli díle. To ale...
Určo jsou výjimky ;) jak říkáš, Hellboy je epická sága, stejně tak Sandman a Mýty, u těchhle sérií lituju jen toho, že nejsou delší :D. Goon je taky v podstatě singlovka lehce provázaná dějem, to máš recht. Ale třeba vždycky radši Zámek a klíč se šesti svazkama, než...
jardoom Offline
jardoom 08/09/2015 (8. září 2015)
Teď se cítím jak ukamenovaný žid. V tom, že je jednodušši vytáhnout jednu knihu a užít si ji, máte pravdu. To samé ale platí i o sérii Goon. Ačkoli je to v zahraničí strašně dlouhá série, její jednotlivé knihy moc nekladou nároky na znalost děje minulého, a člověk tedy...
Damien Offline
Damien 07/09/2015 (7. září 2015)
Odpověd na #6617 příspěvek od Morzael
Hele já asi taky radši jednorázovky, případně kratší série, jsou víc konzistentní a maj většinou lepší pointu než ty natahovaný...
Přesně. A je jednodušší si vytáhnout jednu knihu nebo jeden díl ktarší sériee přečíst si ho, než selektovat z velikého příběhu, např. Walking dead.
Morzael Offline
Morzael 07/09/2015 (7. září 2015)
Odpověd na #6616 příspěvek od Damien
Pro mě jsou to všechno věci, který si určitě přečtu ale asi nebudu pořizovat. Narozdíl od jardooma jsem právě přišel na chuť jednohubkám, byť třeba i těm větším. Ale série mám samozřejmě taky rád.
Hele já asi taky radši jednorázovky, případně kratší série, jsou víc konzistentní a maj většinou lepší pointu než ty natahovaný...
Damien Offline
Damien 07/09/2015 (7. září 2015)
Pro mě jsou to všechno věci, který si určitě přečtu ale asi nebudu pořizovat. Narozdíl od jardooma jsem právě přišel na chuť jednohubkám, byť třeba i těm větším. Ale série mám samozřejmě taky rád.
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku