Deskoherní smetiště 8/2015

1. září 2015 fm.tua Diskuze (0)
Deskoherní smetiště 8/2015

Měsíc opět uběhl jako voda a je tu další deskoherní smetiště. Doba dovolených je již pryč a pro všechny školou povinné nastal nový školní rok. Co se za ten měsíc událo v deskoherním světě a co nás ještě čeká? To se dozvíte v tomto článku. 

Knihy Dobrovský

Začátkem září by se měla, ve všech dobrých obchodech s deskovými hrami, objevit potrhlá party hra Vúdů. Hráči se stávají kouzelníky a pomocí kostek sesílají na protihráče různá zaříkavadla a kletby. Ti pak musí hrát s nataženými lokty, chrochtat jako čuníci nebo dělat spoustu dalších ptákovi. No není to švanda?

Na přelomu září/října se dočkáme od Rexíků nových her. Jednou z nich je, že se můžeme těšit na nový národ do hry Settlers: Zrod impéria - Atlantiďané. Druhou hrou bude strategická, vesmírná záležitost, která je stejně minimalistická jako Malá velká království (recenze), Malé velké galaxie, v nichž budete rozvíjet svoji kulturu, získávat energii a kolonizovat planety.

V souvislosti s hrou Malá velká království REXhry na svém facebookovém profilu zveřejnily, že začínají pracovat na českém překladu pro rozšíření výše zmíňované hry. V tomto dodatku bude možné hrát za hrdiny a rozšření přinese nové národy.

Další novinkou je zveřejnění rozšíření pro hru Tash-kalar, v níž přibude nový národ, a to démoni. Tash-kalar je abstraktní fantasy hrou z dílny českého designera her Vládi Chvátila, ve které se snažíte na hrací ploše sestavit herní kameny do patřičných tvarů a tím vyvolávat různé bytosti a plnit dostupné úkoly.

Jestliže jste fanoušky vědomostně-zábavné hry Cardline, máme pro vás dobrou zprávu. REXhry počítají s dalším pokračováním, tentokrát si procvičíme zeměpis a čekají nás kartografické vědomosti.


Další hrou, jež byla přidána do projektu 100% je Abaku. Tuhle hru si zahraje každý kdo ví kolik je 1 + 1. K vítězství však budete muset zvolit správnou strategii, prokázat dobrou představivost, paměť, schopnost kombinovat a logiku. Proč nevyzkoušet původní českou hru?   

Rodinnu SMART GAMES rozšíří další hlavolamová hra pro jednoho hráče. Řešit rébusy můžete tentokrát s oblíbenou mořskou houbou, SpongeBobem v kalhotách. Hra bude přístupná na podzim.

Vyprávěcí hru Příběhy z kostek si nově bude možné zpestřit dvěma způsoby. Dočkáme se sady devíti kostek ze světa DC, konkrétně s tématikou Batmana a sady kostek se severskými skřítky - Mumínky.

Další party hry se dočkáme na podzim. Sochy v akci jsou zábavnou hrou, se kterou jistě oživíte večírky s přáteli. Poznáte koho vaši zkamenělí přátelé vlastně představují? 

Fanoušci Summoner Wars (recenze) můžou jásat. MINDOK na pozdim připravuje vydání mistrovské sady této dvojkovky. Tato sada obsahuje dalších 6 národů za něž můžete hrát a tím zpestřit vaše bojové partie.


V průběh září by měla do českých obchodů s deskovými hrami dorazit lokalizovaná verze kooperativní, dobrodružné hry, Robinson Crusoe: Dobrodružství na prokletém ostrově. Skvělá atmosférická hra, která od roku 2012 postupně získala řadu herních ocenění (Golden Geek, hru roku v Polsku a Švýcarsku, nominaci na cenu IGA). Rozhodně událost, kterou by si neměl žádný nadšený hráč deskovek nechat ujít.


Blackfire zlevnil ekonomický worker-placement, Euphoria - cestou lepší k dystopii. Každý hráč hraje za jednu z frakcí, posílá svoje dělníky prozkoumávat nové technologie, aby zajistil přežití společnosti. Bude zrovna vaše frakce ta, jenž převálcuje ostatní? 

Koncem sprna byly zahájeny práce na překladu rodinné budovatelské hry v níž budete stavět zábavní park pro roboty. Steam Park by měl být dostupný začátkem roku 2016.  

 

Deskoherní smetiště končí a já se těším opět za měsíc s další várkou novinek a informací ze světa deskových her. 

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku