Mé aktuální čtení #11: Black Tiger

2. září 2015 jardoom Diskuze (2)

Instrument of Fate

Mé aktuální čtení #11: Black Tiger

V této další pravidelné recenzi nových US sešitovek vám představím Černého Tigra. Black Tiger je nová minisérie z díly nakladatelství Graphic India. Tato společnost je pro mne naprosto novou zkušeností, protože jsem doposud nenarazil na nic, co u nich vyšlo a popravdě jsem ani nevěděl, že něco takového vůbec existuje. Jak se tedy Black Tiger povedl?

Knihy Dobrovský

Když člověk nic nečeká, není pak zklamán. Tohle pravidlo platí ve světě již dlouho, a co se komiksů týče, tak to platí dvojnásob. Black Tiger vypadala jako jedna z těch sérií, která Vás zaujme, ale v podstatě nevíte čím. První pohled samozřejmě klamal a opak byl pravdou a jelikož jsem nic nečekal, nebyl sem zklamán. Scénář sešitu mi nedopřál žádné potešení a co se kresby týče, tak to nebyl žádný vodvaz. V podstatě je to klasická seznamovačka s novou postavou, která je už ve světě komiksů profláklá a nikoho tak zaujmout nemůže. Trochu svěžesti tomu nemohl dodat ani sofistikovaný hlavní hrdina, který se jen sofistikovaně tváří, jelikož je laciným hybridem Batmana a Black Panthera, který po proslulých superhrdinech podědil např. Human Torchovu plynatost, takže ve slabších chvilkách prdí ohnivé sračky. K tomu všemu má na sobě Iron-Manův suit Mark XXVIII "Jack", načež místo helmy používá Robinovu škrabošku.

Hrdina je absolutně nezajímavá osobnost, která kopíruje jiné superhrdiny i originem. Nejtrapnější moment příjde hned na začátku, kdy se našeho hrdiny zeptají "Who are U" a on jim odpoví odvyprávěním celého životního příběhu. Od mrtvých rodičů po jeho zapojení do tajného projektu. Tajnou identitu nepotřebuje, takže během tohoto vyprávění řekne i své jméno. Bohužel je toto část tak nudná, že Vás mnohem více zabaví hledát otisk všech možných hrdinů, ze kterého Black Tigera poskládali.

Reciprocita mezi scénářem a kresbou je značná na první pohled. Nudný scénář doprovází nezáživná a jednotvárná kresba, ve které nevidím žádný klad. Na první pohled vypadá trochu energicky, ale po pár stranách vás to mrzí a všimnete si všech nedokonalostí. Nechci kreslíři tolik křivdit, ale řekl bych, že k běžné či průměrné kresbě má tohle hodně daleko. Vidím to ještě o to hůř, když vím, že se pod touto prací podepsal Graham Nolan, který v devadesátých letech kreslil legendární Detective Comics. Podobnou křivdu ale citím i ze scénáře, na kterém pracoval Chuck Dixon, což byla svého času ikona jak V DC, tak Marvelu.

Verdikt

Kýčovité momenty, laciná kopírovačka všeho možného a naprostá nezajímavost celého projektu je důvod, proč tuto čtyřsešitovou minisérii od GraphicIndia rovnou pohřbít. Bohužel se bojím, že ani Kolský vrt není tak hluboký, aby se tento počin dostal do horoucích pekel a už nikdy nespatřil světlo světa.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Poslední příspěvky v diskuzi

jardoom Offline
jardoom 02/09/2015 (2. září 2015)
myslím, že odpad dostala jen Starfire :D jelikož to byl superhrdinský komiks o nakupování hadříků a vlhké vagíně z blonďatých klučíků na pláži.
Damien Offline
Damien 02/09/2015 (2. září 2015)
Teda ty se toho nebojíš. Odpad jsme tu snad ještě neměli ne? :D
Minotaur.cz