TOP 10 nejlepších příběhů s Doctorem Doomem 1/2

25. srpna 2015 Elhonzo Diskuze (7)
TOP 10 nejlepších příběhů s Doctorem Doomem 1/2

Když se řekne marvelovksý záporák, většina lidí si představí Lokiho nebo Magneta. Nemalou zásluhu na tom dozajista mají jejich filmoví představitelé. V komiksovém světě ale všechny předčí jeden člověk. Jeho jméno je Victor von Doom a i u nejmocnějších bytostí budí toto jméno respekt. Jelikož se ani v letošní filmové adaptaci Fantastic Four Doom nedočkal kvalitního zpracování, rozhodl jsem se tuto báječnou postavu poctít žebříčkem s jeho nejlepšími příběhy. Žebříček není sestaven v žádném určitém pořadí. Takže směle do toho… All hail DOOM!!  

Knihy Dobrovský

 

10. The Books of Doom #1-6 , Ed Brubaker a Pablo Raimondi

A začneme hezky od začátku. I když se Doom poprvé objevil v Fantastic Four # 5 tak jeho origin nebyl známý až do Fantastic Four Annual # 2. Ale byla to právě až mini série Books of Doom, která čtenářům přinesla detailní pohled na život tohoto Latverského diktátora. Doom vypráví svůj životní příběh reportérce a my můžeme spolu sní objevovat události, které formovali jeho život. Příběh pokrývá vše důležité. Od Doomovo cikánských kořenů v Latverii, přes jeho studium v Americe, kde potká svou nemesis Reeda Richardse, k jeho cestě do Tibetského chrámu a ve finále i zisk Latverského trůnu. Je to jeden z nejlepších originů jaké kdy budete číst, už jen proto že dává detailní pohled na muže za železnou maskou.


 

9.Marvel Graphic Novel: Emperor Doom, David Michelinie a Bob Hall

Doom se neustále snaží ovládnout svět, ale co kdyby doopravdy uspěl? Na tuto otázku se snaží odpovědět Emperor Doom. Doom pomocí vynálezu který je napájen Purple Manem ovládne mysl každého člověka na planetě.A během několika dní prakticky neexistuje zločin, hlad nebo válka. Ale má vůbec vítězství bez snahy pro Dooma cenu? A je mír bez svobodné vůle vůbec správný. Tyto zajímavé myšlenky před nás komiks předkládá a je jen na čtenáři aby se rozhodl co je správné a špatné.


 

8.Secret Wars # 1-12, Jim Shooter a Mike Zack ( u nás vyšlo jako Tajné Války omnibus a Ultimátní komiksový komplet #5-6)

Doom je v mnoha ohledech takový Batman Marvel universa. Dejte mu dostatečně dlouhý čas a je schopen porazit téměř kohokoliv. Když v Tajných Válkách viděl jakou mocí oplývá tajemný Beyonder, nebyl by to Doom aby se nepokusil získat takovou moc pro sebe. Ale i když to mělo krátké trvání a byl ve finalé poražen zbylými hrdiny, bylo to velmi zabavné a epické pozorovat Dooma se silou boha. Věc kterou v budoucnu ještě párkrát uvidíme.


 

7. Dr. Strange and Dr. Doom: Triumph and Torment, Roger Stern a Michael Mignola

Jestli je Reed Richards Doomův protivník co se týče vědy, tak Doctor Strange je jeho protivník co se týče magie. Krom světovlády měl Doom vždy ještě jeden životní cíl a to zachránit duši své matky ze spárů pekla. Když byl Victor malý, uzavřela jeho matka Cynthia smlouvu s Mephistem aby mohla chránit jejich lid. Jak už to však s ďáblem bývá, jejich dohoda nedopadla nejlépe. První vynález který Doom za tímto účelem sestrojil mu doslova vybouchl do obličeje a zanechal ho hrozivě znetvořeným. Proto bylo moudré to zkusit znovu nikoliv za použití vědy ale magie. Když Doom získá díky kouzelnickému turnaji přání, které mu Doctor Strange musí splnit, rozhodne se ho využít právě k záchraně své matky. Doom tak spolu se Strangem bojují proti samotnému Mephistovi a ve finále i osvobodí Doomovo matku. Ale za jakou cenu ?


 

6. Fantastic Four # 246-247, John Byrne

I když je Doom diktátor a vládne své zemi železnou pěstí (doslova), tak si většina lidí vlastně neuvědomuje jak dobrým vládcem je. Doom udělal z Latverie jednu z nejbohatších, nejvyspělejších a ekonomicky nejstabilnější zemi v Evropě. Neexistoval zde zločin, hlad ani nezaměstnanost. Co ale kdyby Doom už nebyl vládcem své domoviny. Když se o trůn začne ucházet princ Zorba, syn předešlého vládce, Fantastic Four se rozhodne mu pomoci a společně Dooma sesadí. Když však Doom po nějaké době FF ukáže v jakém dezolátním stavu je Latverie bez jeho vedení, musí Richards a spol. uznat že existuje i větší zlo než Doom.


 

To je pro dnešek vše. Druhou část očekávejte brzy. 

O autorovi

Elhonzo
Elhonzo

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

Elhonzo Offline
Elhonzo 26/08/2015 (26. srpna 2015)
Odpověd na #6540 příspěvek od spiderbat
Článek dobrý, budeš mít i jiné? Nebo je tohle jen ,,epizoda´´? Díky, za odpověď.
Do konce týdne bude druhá část. V budoucnu určitě ještě něco splodím. Uvidím co mě zrovna chytne ;-) .
spiderbat Offline
spiderbat 26/08/2015 (26. srpna 2015)
Článek dobrý, budeš mít i jiné? Nebo je tohle jen ,,epizoda´´? Díky, za odpověď.
Elhonzo Offline
Elhonzo 26/08/2015 (26. srpna 2015)
Odpověd na #6534 příspěvek od jardoom
Tvůj názor beru vážně ještě o to víc, že je to opravdu tvůj žebříček, a není to přeložený text z netu. Mignolou bys mě do toho určitě nalákal. Bohužel se bojím, že bez znalostí předchozích věcí se trochu ztratím. Spíš mi poraď, kde začít, abych se neztratil a nebo nemusel někde moc hledat odpovědi či...
Triumph a Torment funguje v pohodě samo o sobě. Prakticky stačí když víš kdo je Doom a Strange a zbytek je v komiksu ve flashbacích vysvětleno.
jardoom Offline
jardoom 26/08/2015 (26. srpna 2015)
Odpověd na #6533 příspěvek od Elhonzo
Určite jsou všechny něčím zajímavé nebo zvláštní (zvlášť když je člověk fanoušek Dooma). Kdybych měl z téhle půlky nějaké dva fakt doporučit tak Books of Doom a Triumph a Torment (Mignolova kresba je fakt super). Určitě je třeba mnohem důležitější než Loki. Dá se vlastně říct že když se děje něco zlého v...
Tvůj názor beru vážně ještě o to víc, že je to opravdu tvůj žebříček, a není to přeložený text z netu. Mignolou bys mě do toho určitě nalákal. Bohužel se bojím, že bez znalostí předchozích věcí se trochu ztratím. Spíš mi poraď, kde začít, abych se neztratil a nebo...
Elhonzo Offline
Elhonzo 26/08/2015 (26. srpna 2015)
Odpověd na #6532 příspěvek od jardoom
Já myslím, že všechny zmíněné jsou zajímavé. Je fakt škoda, že tak velký záporák Marvelu, nedostává prostor i v pořádných filmech. Dle tohodle Elhonzova žebříčku je totiž mnohem klíčovější postava, než většina.
Určite jsou všechny něčím zajímavé nebo zvláštní (zvlášť když je člověk fanoušek Dooma). Kdybych měl z téhle půlky nějaké dva fakt doporučit tak Books of Doom a Triumph a Torment (Mignolova kresba je fakt super). Určitě je třeba mnohem důležitější než Loki. Dá se...
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku