Z deníku ohnivé démonky

24. srpna 2015 fm.tua Diskuze (0)
Z deníku ohnivé démonky

Letošní léto bylo opravdu horké a možná teplotním rekordům přidala žhavá paperbacková prvotina, určená pro dospívající dívky, z pera Moniky Nell Šurinové s názvem Z deníku ohnivé démonky.

Knihy Dobrovský

Vivian je krásná, mladá, ale rozhodně neobyčejná žákyně střední školy. Ona i její kamarádky jsou maskované démonky světla, které se snaží zapadnout do světa lidí a ochráňovat ho před zlými démony. Mezi školou, přáteli a flirtováním si musí najít čas i na záchranu světa. Než se však plně stanou následovnicemi dobra, musí projít takzvanou „zkouškou dospělosti“ a to právě Vivian čeká. Dívka se neustále utápí láskou k Lucasovi, démonu světla, který její city očividně neopětuje, ale pravděpodobně ji dokonce nesnáší. Přestože se rozhodla ho ignorovat, velice ji překvapí zjištění, že ve svojí zkoušce dospělosti bude bojovat nejen o svůj, ale i o jeho život. Proč je zrovna její zkouška tak výjimečná? Vivian cítí, že zvládnout test nebude jen o její fyzické síle a odvaze…

Z deníku ohnivé démonky má jednoduchý děj, plný akčních i romantických prvků určený zejména mladým dívkám. Příběh vyprávěn z pohledu hlavní hrdinky, démonky Vivian, jak již název napovídá, je psán deníkovou formou. Autorka vzala zajímavý námět, jenž rozvedla na 184 strankách. Díky délce příběhu kniha příjemně plyne a dokáže snad i přitáhnout nové čtenáře, v tomto případě čtenářky, k fantasy literarutře a ke čtení jako takovému. 

Samotná knížka a hlavně obsáhlý popis zkoušky jsou napínavé tak, aby udržely pozornost až do úplného konce. Čtenář má pocit, že je vtažen do děje a autorka mu dává možnost plně si představit, jak postavy vypadají, k čemuž dopomáhají ilustrace, jež na stránkách této knižky nalezneme. Pochválit se musí hezké zakončení knihy, které jako jedna z mála věcí dokázalo překvapit.

Podotýkám, že kniha Z deníku ohnivé démonky je opravdu, ve svojí čistotě a podstatě, čtení jen pro romantické mladé čtenářky ve věku od 12 do 16 let. Autorka řeší problémy dívek v tomto věku, jako např. co si obléknout či nešťastnou lásku, a staršího čtenáře proto nemusí zaujmout. V knize vás nedokáže téměř nic překvapit, všechny situace jsou předvídatelné. Největším rušivým elementem byly nedostatečné jazykové prostředky autorky. Tento neduh však dokážete snadno přehlédnout, jelikož je kniha určena mladým lidem, kteří ve svém věku ještě nemají potřebu hledat v literatuře nic jiného než dobrý příběh, což kniha splňuje na výbornou.


Z deníku ohnivé démonky

Monika Šurinová

ISBN: 978-80-264-0787-4

CPress, 2015

paperback, 184 stran

189 Kč


Monika Šurinová

Mladá autorka fantasy literatury, jejíž prvotinou je romantická série o ohnivé démonce Vivian, určená zejména pro náctileté dívky. 

originalita příběhu s milostnou zápletkou
předvídatelný průběh děje; nevyvinuté jazykové prostředky; čtení pouze pro náctileté

Verdikt

Na příběhu ze všeho nejvíce oceňuji originalitu příběhu s poměrně dobře propracovanou milostnou zápletkou. Díky délce a tématu snad kniha dokáže přitáhnout čtenářky ke čtení a fantasy literatuře. Pokud přehlédneme naprosto příšerný hudební vkus hlavní hrdinky, vyjde nám Z deníku ohnivé démonky příjemné a zábavné čtení pro náctileté čtenářky, které pomalými doušky ochutnávají fantasy svět Moniky Šurinové.

Albatros Media
Za spolupráci děkujeme mediální společnosti Albatros Media, nabízející pod značkami dvanácti samostatných nakladatelství Albatros, BizBooks, CooBoo, CPress, Computer Press, Management Press, Edika, Motto, Plus, XYZ, Fragment, B4U Publishing a v koedičním projektu s ČT Edice České televize široké spektrum mediálních produktů - knih, e-knih a audioknih.

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku