Co plánuje Marvel na listopad 2015?

22. srpna 2015 S4TW Diskuze (23)
Co plánuje Marvel na listopad 2015?

Dnes se podíváme na to, co si pro nás továrna na zázraky Marvelu přichystala na jedenáctý měsíc tohoto roku. S příchodem “All-New, All-Different Marvel” nás totiž bude čekat spousta změn a novinek.

Mezi takové změny se dá počítat například nový status quo pro X-Meny a Fantastic Four, nějaké novinky u béčkových padouchů či návrat některých oblíbených postav. Buď jak buď, v Marvel Universe se toho v listopadovém měsíci stane dost.

Knihy Dobrovský

Avengers vs. Infinity

Od té doby, co se tento tým stal vlajkovou lodí Marvelu, tak Avengers měli v repertoáru velké množství různých titulů a mini-sérií, které postupně vznikaly a zanikaly. A teď to vypadá, že nastoupí opět do boje v novém one-shot titulu, který ponese vzrušující název – Avengers vs. Infinity.

Předmluva k Avengers vs. Infinity slibuje to, že tento komiks postaví nejmocnější hrdiny Země proti některým z jejich největších nepřátel, jo a ještě v tom budou hrát roli nějaké asgardské artefakty. Zajímavé také je, že tento titul je první od konce Secret Wars, kde bude mít svoji roli i Dr. Doom.

 

Debut Emeralda Warlocka

Debut nové postavy v rámci Uncanny Avengers Annual #1 se nemusí zdát jako bůhvíjaká událost, ale Warlock patří ve vesmíru Marvelu mezi ty pojmy, které nahánějí mráz po zádech.

A i když nám toto jméno příliš neříká, tak i tak by se mohlo jednat o vskutku vzrušující debut, především za předpokladu, že by Emerald Warlock byl v jistém spojení s fanoušky velice oblíbenou postavou Adama Warlocka či Warlocka z New Mutants.

(Popřípadě by se mohlo jednat o crossover s Dungeons & Dragons, kde je jedna charakterová třída s názvem “Warlock.”)

 

Pravda o Saně Solové

Mnoho fanoušků bylo doslova v šoku, když se Sana Solo, žena, která se prohlašovala za manželku Hana Sola, objevila ve Star Wars #6. A zatímco její příběh pokračuje ve Star Wars #8, tak to bude právě Star Wars #12, který slibuje, že odhalí pravdu o Saně Solové.

To, že je Sana důležitou postavou v celkovém odkazu Star Wars, to je podezření, které již padá, ale v tuto chvíli to je pouze spekulace. I tak se bude jednat o odvážný nový kánon, který bude ze světa galaxie, která je hodně, hodně daleko.

 

Electro a Madame Masque – větší hrozba než kdy dřív?

Popis k Invincible Iron Man #3 a Web Warriors #1 budí ve čtenářích dojem, že samotná existence balancuje na velmi úzké římse. Moreso, superpadouši, kteří ohrožují “všechnu realitu”, jsou ve skutečnosti Madame Masque a Electro – padouši, kteří by potřebovali opravdu hodně vylepšit svůj potenciál, aby skutečně mohli ohrožovat život takový, jaký v MU známe.

Ale i tak jsme již několikrát zažili, že se typický béčkový padouch najednou stal univerzální hrozbou. Na druhou stranu se může jednat pouze o přehánějící popisek, aby byli k danému komiksu nalákání čtenáři (také by se to nestalo poprvé).

 

Ares žije!

Ares, marvelovská verze řeckého boha války, si hodně na popularitě tím, že se stal Avengerem po Civil War. Dokonce byl Avengerem i potom, co Norman Osborn převzal kontrolu nad tímto týmem poté, co skončila Secret Invasion. To ovšem také přispělo k jeho smrti, neboť Sentry, kterého ovládal sám Osborn, doslova roztrhl Arese vejpůl.

Od jeho smrti byl Ares jen krátce viděn ve svém posmrtném životě. Jednou díky jeho synovi, Phobosovi a jednou jako součást Chaos War. Nyní, podle toho, co uvádí úvodník k Contest of Champions #2, je Ares zpět. A vypadá to, že se utká v souboji s Maestrem a bude součástí kosmického programu záhadného Grandmastera.

 

Darla Deering se vrací

Nadějný vztah mezi Darlou Deering, alias Miss Thing, a Scottem Langem, známým jako Ant-Man, byl jedním z hlavních stavebních kamenů FF od Matta Fractiona a Mike Allreda. Takže když byl vztah zcela bez okolků přerušen tím, že byl ignorován v Astonishing Ant-Man (Nick Spencer a Ramon Rosana), tak se mnoho fanoušků tázalo, kam se Darla poděla.

Nyní, po několika měsících, kdy tato otázka zůstávala nezodpovězena, se Spencer k tomuto tématu vrátí v novém pokračování série Astonishing Ant-Man, v čísle #2, a slibuje, že přinese nějaké odpovědi a navrátí Deerling do života Soctta.

 

Máme v řadách zrádce

Popisek k New Avengers #3 říká, že Songibrd, jeden z nejnovějších členů Avengers, půjde po zatím neznámém zrádci, který se objevil v řadách týmu. Songbird je typ postavy, která by něco o přeběhlictví měla vědět – ona totiž byla jednou z původních členek Thunderbolts, což byli padouši převlečení za hrdiny, kteří chtěli ovládnout svět, to bylo ještě předtím, že se obrátila k dobru, než podvedla některé ze svých bývalých spojenců a než se dala na život skutečného hrdiny.

Ale kdo by mohl být tím zrádcem? Pokud vyloučíme Songbird, tak je tu vůdce týmu Sunspot, bývalý Young Avengers Hulking a Wiccan, Hawkeye a Squirrel Girl. Upřímně? Já bych sázel na Squirrel Girl. Všechna ta veselost by totiž byla skvělým maskováním temnoty, která by se v ní mohla ukrývat.

 

Doom nikdy víc?

Nikdo neví, co se stane s Dr. Doomem na konci Secret Wars. Bůh a král Battleworlud v jedné osobě je tvrdý hráč – kdo jiný totiž mohl zachránit celou realitu místo toho, aby jí raději celou pokroutil z pouhého svého rozmaru? Ovšem co se s ním stane na konci Secret Wars? Zatím to vypadá, že v listopadu dostaneme nějaké náznaky týkající se jeho osudu – nebo někoho, jako je on.

Postava na obálce Uncanny Avengers #2 vypadá až moc jako  Dr. Doom – nebo alespoň Ultimate Dr. Doom či nějaká jiná alternativní verze Victora. Na to, aby se jednalo o Dr. Dooma z 616, tak má tato postava až podezřele mnoho rysů, které připomínají Ultimate Dr. Dooma – rozedraný plášť, kovová kůže a k tomu ještě schovaná dolní část nohou, kde by se mohly skrývat kopyta, která jsou typická pro Ultimate Dr. Dooma.


Větší strach a obavy z mutantů než kdy dřív?

Listopad u Marvelu slibuje ještě temnější časy pro mutanty a X-Menovské tituly než tomu bylo kdy před tím. Vypadá to, že se něco stalo mezi mutanty a Inhumans během šesti měsíční mezeře, které bude mezi koncem Secret Wars a začátkem All-New, All-Different Marvel. A navíc to vypadá, že to budou právě X-Meni, kdo bude tahat za kratší konec.

Popisek ke komiksu Extraordinary X-Men #3 říká, že mutantský druh “balancuje na pokraji vyhynutí,” což je osud, kterému se jen nedávno vyhnuli v rámci Avengers vs. X-Men. Další popisek, tentokrát k All-New X-Men #1, říká, že X-Meni budou muset jaksi ustoupit do ústraní, navíc se zde tvrdí, že jsou mutanti “nenávidění a obávání víc, než kdy jindy.” Pro skupinu, která zažila nespočet masakrů, pokus o genocidu a mutantní regrese, je představa, že bude ještě hůř než dřív, absolutně nepředstavitelné a my se jen můžeme těšit, jak se s tímto problémem naše ‘veselá’ partička popere.

 

Fantastic Four – nikdy víc

Stejně jako osud jejich nemesis, Dr. Dooma, je osud Fantastic Four stále poněkud záhadný a takzvaně visí ve vzduchu. Marvel totiž pořád trvá na tom, že některé otázky ohledně tohoto vůbec prvního marvelovské týmu budou zodpovězeny až po Secret Wars. Už jsme měli možnost vidět Bena jako součást Guardians of the Galaxy a Johnnyho s Inhumans, a dokonce už víme, že se Ultimate Reed Richards objeví v komiksu New Avengers #2.

Jak to tak vypadá, tak pouze Sue a Reed z 616 vesmíru zůstávají zcela nezvěstní. A nyní se dozvídáme, díky popisku k Amazing Spider-Man #3, další kousek skládačky ohledně slavného týmu FF, tentokrát se to týká Baxter Building. Z Baxter Building se totiž stane ředitelství Parker Industries v New Yorku, což je skutečnost, ze které není šťastná minimálně jedna osoba, Johnny Storm. Ale pořád můžeme tvrdit, že budova zůstala ‘v rodině’ – Peter Parker byl totiž součástí týmu Fantastic Four a to několikrát v průběhu let.

A kdo ví? Třeba opět zaměstná legendárního robota H.E.R.B.I.E.. 

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Poslední příspěvky v diskuzi

spiderbat Offline
spiderbat 24/08/2015 (24. srpna 2015)
Odpověd na #6528 příspěvek od Elhonzo
Tak Battleworld je rozdělen do oblastí. ( http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20150514190125/marveldatabase/images/3/37/Secret_Wars_-_Battleworld_Map_(Updated).jpg ) A v každé té oblasti buď je nebo není verze té postavy z té reality. 
OK, díky.
Elhonzo Offline
Elhonzo 24/08/2015 (24. srpna 2015)
Odpověd na #6527 příspěvek od spiderbat
O Thorech a Wolverinech vím, ale zajímalo by mně, jak se tam všichni vejdou? Opět díky, za vysvětlení.
Tak Battleworld je rozdělen do oblastí. ( http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20150514190125/marveldatabase/images/3/37/Secret_Wars_-_Battleworld_Map_(Updated).jpg ) A v každé té oblasti buď je nebo není verze té postavy z té reality. 
spiderbat Offline
spiderbat 24/08/2015 (24. srpna 2015)
Odpověd na #6526 příspěvek od Elhonzo
Molecul Man tam je jen jeden,Sue si nejsem jistej. Ale třeba Mary Jane tam bude víc. Stejně jako je víc Wolverineů, Thorů atd. 
O Thorech a Wolverinech vím, ale zajímalo by mně, jak se tam všichni vejdou? Opět díky, za vysvětlení.
Elhonzo Offline
Elhonzo 24/08/2015 (24. srpna 2015)
Odpověd na #6525 příspěvek od spiderbat
Takže je tam, třeba jedna Mary-Jane, jedna Sue, jeden Molecule Man apod.? Opět díky, za vysvětlení.
Molecul Man tam je jen jeden,Sue si nejsem jistej. Ale třeba Mary Jane tam bude víc. Stejně jako je víc Wolverineů, Thorů atd. 
spiderbat Offline
spiderbat 24/08/2015 (24. srpna 2015)
Odpověd na #6524 příspěvek od Elhonzo
Dá se to tak říct. Prakticky Doom ukradl Richardsovi rodinu. Vypadá to že to se Sue pečou a třeba Valerie mu říká ´´tati´´. Všichni nejsou mrtví jen jsou v Battleworldu a nepamatují si svět před ním (tedy krom Dooma, Strange, Molecule Mana a těch co tam přišli v archách). Teď je jen otázka z jakého universa ty různé...
Takže je tam, třeba jedna Mary-Jane, jedna Sue, jeden Molecule Man apod.? Opět díky, za vysvětlení.
Minotaur.cz