Carl Grimmes: McFarlane The Walking Dead série 7

23. srpna 2015 jardoom Diskuze (0)
Carl Grimmes: McFarlane The Walking Dead série 7

McFarlene Toys je jedna z největších firem, zabývající se produkcí akčních figurek. Já se díky SvětuKomiksů dostal k jedné figurce právě od tohoto předního světového výrobce. Do rukou jsem dostal Carla Grimmese sedmé série. Ten kdo neví o koho jde, Carl je syn Ricka Grimmese, hlavního hrdiny seriálu Živí Mrtví (The Walking Dead). Jaká tedy figurka je?

Knihy Dobrovský

Figurka Carla je vysoká přibližně 12,5 cm. Na první pohled se zdá malá, ale když si člověk uvědomí, že tato série nabízí ještě jeho otce, několik dalších postav a také zombíky, uvědomí si, že je Carl úměrně vysoký k ostatním postavám. Přeci jen je to ještě mladý hoch a jeho proporce tomu tedy musí odpovídat.

V balení najdete krom samotné figurky také menší přáslušenství. Jedná se o klobouk, baterku, svícek a plechovku čokoládového pudinku. Velké pozitivum vidím v klobouku, který jde lehce na hlavu nasadit a nespadne ani když figurku obrátíte vzhůru nohama. Může za to chytře vymyšlený a zároveň úplně jednoduchý systém. Kouzlo je v tom, že jsou vlasy Carla vroubkované, a ty samé vroubky jsou také ve vnitřku klobouku, tím pádem se klobouk do vlasů zaklesne a sám od sebe tedy nespadne. Samotná demontáž je velmi jednoduchá, jelikož zde není žádný zacvakávací systém, který by vás nutil použít sílu a nechtíc tak figurku poškodit.

Krom klobouku ještě jistě využijete i zmíněnou baterku. Nevím ale k čemu je v balení plechovka a svícen. Mě nenapadlo, proč to tam je, ale jedná se spíš jen o drobnost, kterou třeba někdo využije. Já ve figurce vidím super použití, ke kterému stačí pořídit ještě Ricka a jednu Zombie. Pak fanda získá parádní scénku, kdy otec brání syna před chodící mrtvolou.

Modelace figurky je v tomto případě trochu osekaná. Má sice 22 nastavitelných bodů, bohužel jsou například kyčle velmi tuhé, a jelikož je figurka menší, člověk se bojí použít trochu síly. Podoba se seriálovým Carlem je celkem dobrá. Jak jsem již říkal, figurka je menší, takže člověk ani od podoby nemuže čekat zázrak, protože samotný výrobce nedostal moc prostoru k modelování největších detailů. Řekl bych ale, že se 3D sken i samotný finální výsledek povedl.

Verdikt

Tato figurka sama o sobě nikdy nebude něčím, co vás posadí na zadek. Krásně ale zapadne k jiným figurkám z The Walking Dead série, kterou Carl skvěle doplňuje. Bez něj by to prostě nebylo ono.

Svět komiksu
Děkujeme za spolupráci Světu komiksu, obchodu zaměřeného na sběratelské předměty nejen z okolí komiksů. V jejich nabídce můžete najít figurky, sochy, repliky Vašich oblíbených hrdinů nebo jiné dárkové předměty a oblečení s motivem filmů, her a komiksů.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku