Star Wars novinky

18. srpna 2015 S4TW Diskuze (1)
Star Wars novinky

A začneme pěkně odzadu. 

Knihy Dobrovský

Star Wars IX má režiséra

Na panelu “světů, galaxií a vesmírů” během D23 Expo 2015 předseda Disney, Alan Horn, oznámil, že Colin Trevorrow bude režírovat zatím nepojmenovanou devátou epizodu Star Wars.

“Colin je někdo, s kým jsem měl zájem spolupracovat od té doby, co jsem viděl Vlastní zbraň podmínkou [Safety Not Guaranteed],” sděluje prezidentka Lucasfilm, Kathleen Kennedy, v tiskové zprávě. “Síla tohoto filmu spárovaná s obrovským úspěchem Jurského světa dost vypovídá o jeho schopnostech jednak jako vypravěče a jednak jako kvalifikovaného filmaře. Jsme nadšeni, že se takový talent, jako je Colin, může připojit k naší rodině a vkročit do vesmíru Star Wars.”

Trevorrow získal slávu díky režírování Jurského světa, který vyšel nedávno. Navíc bude mít na starosti i psaní scénáře pro následující film z Jurského světa, ovšem tentokrát již neusedne do křesla režiséra.

Star Wars v podání Trevorrowa se neplánují objevit v kinech dříve než v roce 2019, ale i přesto Lucasfilm tvrdí, že bude Colin pracovat na pre-produkci již v tomto roce.

“Tohle není práce nebo nějaké přiřazení. Jedná se o místo u táboráku, kdy jste obklopení mimořádnou skupinou vypravěčů, filmařů, umělců a řemeslníků,” řekl Trevorrow. “Byli jsme vybráni, abychom vyprávěli nové příběhy pro mladší generace, protože si zaslouží to, co jsme měli my – mytologii, kterou budou moci prohlašovat za svou vlastní. Budeme to dělat pomocí usměrňování něčeho, co do každého z nás vštípil již George Lucas: bezmezné tvořivosti, čisté vynalézavosti a naděje.”

Star Wars: Episode IX je předběžně plánováno na rok 2019.

 

Star Wars: Rogue One – foto z castingu

Disney na D23 Expo 2015 oznámilo, že samostatný Star Wars film, který ponese podtitulek Rogue One, se právě začal natáčet. Navíc bylo také představeno logo a foto z castingu.

“Rogue One se bude odehrávat před událostmi ze Star Wars: A New Hope a bude to taková odchylka od celé ságy, ale bude mít prvky, které jsou typické pro svět Star Wars,” uvádí Kathleen Kennedy v tiskové zprávě. “Bude tu nové území a poznávání galaktických bitek, ovšem tentokrát odehrávající se především na zemi. Ale ten základní pocit, který fanoušci ze Star Wars obvykle mývají, tu pořád bude. Gareth Edwards je inovativní režisér a já jsem tak nadšená, že můžeme spolupracovat zrovna s ním a s tak mimořádným obsazením, které bylo vybráno pro Rogue One.”

Mezi obsazené herce patří Felicity Jones, Diego Luna, Ben Mendelsohn, Donnie Yen, Jiang Wen, Forest Whitaker, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk a Riz Ahmed.

Rogue One bude mít premiéru 16. prosince 2016.

 

Nový plakát na Star Wars: Force Awakens

Na D23 Expo 2015 se Disney samozřejmě věnovalo i Star Wars: Force Awakens. Byl zde představen nový plakát pro novou sedmou epizodu Star Wars, který zveřejnil Drew Struzan. Na plakátu je jedno překvapení a to takové, že se asi moc neočekávalo, že by postava Finna, kterou hraje John Boyega, by mohla ovládat světelný meč.

Někdo se samozřejmě dostal ke kopii tohoto plakátu a my ho tu teď díky tomu můžeme sdílet s vámi. Sami se podívejte, a řekněte nám v diskuzi, co si myslíte, že to znamená:

Star Wars: The Force Awakens bude bořit filmové rekordy již od 18. prosince 2015.

 

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Poslední příspěvky v diskuzi

spiderbat Offline
spiderbat 18/08/2015 (18. srpna 2015)
Citace, z článku: ,,Někdo se samozřejmě dostal ke kopii tohoto plakátu a my ho tu teď díky tomu můžeme sdílet s vámi. Sami se podívejte, a řekněte nám v diskuzi, co si myslíte, že to znamená´´ No, to co vždycky, že diváci uvidí všechny možné planety, že hlaní...
Minotaur.cz