Mé aktuální čtení #10: Red Sonja & Conan

17. srpna 2015 jardoom Diskuze (0)
Mé aktuální čtení #10: Red Sonja & Conan

Hned na začátku se musím přiznat, že Conan není můj šálek čaje. Já četl všehovšudy pár sešitů ještě od Semic-Slovartu a nějak mě to od té doby obchází. Dokonce ani Kolosální Conan mne nezlákal, i když je to skvělý unikát. Nakonec jsem si říkal, že ta sexy zrzka na všech třech variant coverech sešitu Red Sonja – Conan #1 vypadá dost dobře, a tak jsem podlehl jejím krásným křivkách a do sešitu jsem se začetl.

Knihy Dobrovský

Abych pravdu řekl, začátek byl dost nudnou povídačkou která je prozatím celkem o ničem. Na první dojem tedy komiks moc nezaujme, i když ho doprovází celkem dobrý vizuál, který velmi dobře vykresluje středověké scenérie. Scénář nám nabízí celkem všední a ničím nezajímavou zápletku, ke které se příběh prokousává velmi pomalu, a člověk má občas nutkání se sešitem prásknout. Komiks nenabízí nic nového a pracuje se základy, které jsou již dávno profláknuté, určitě ale nemúžeme nic zavrhnout hned na začátku, protože je tohle nejspíš rozjezdová rampa a scénář přeletí k zajímavějším situacím.

Co se musí tvůrcům nechat, je tah na bránu. Ačkoli je zápletka celkem nudná a vše se velmi zvláštně vyvíjí, člověku je servírovaná akce a celkem dobře vypadající souboje.  Na tvorbě tohoto komiksu pracovala dvojce Gischler a Castro. Victor Gischler není mnou vyhledávaný scénárista. Většinou pracoval na béčkových komiksech, jejiž série jsou většinou zapomenuty rychleji, než by se možná i čekalo. Občas se ale podílel na produkci známějších děl jako Deadpool, X-Men či Punisher. Rozhodně ho to ke slávě ale nepřivedlo.

Roberto Castro je kreslířem velmi ošemetným. V případě tohoto komiksu bych se přiklonil na stranu odpůrcu tohoto Mexického kreslíře. Kdo komiks přečte, dá mi jistě za pravdu. Ačkoli jeho kresba až tak špatná není, častokrát ji odflákne, a pak koukáte na sexy prsatici, která má místo tváře držku mongolského pakoně, kříženého s orangutanem. Po většinu komiksu je jeho kresba opravdu dobrá, a může za to také jeho zkušenost v oblasti fantasy komiksů. Jak jsem psal na začátku, dokáže věrně vykreslit středověké prostředí, ale jakmile nad jeho kresbou jásáte, okamžitě vás zklame hrubou chybou v podobě pomačkaných ksichtů.

Verdikt

Dlouho jsem váhal, co napsat na závěr. Nakonec musím říct, že sérii šanci dám, i když to zatím není nic světového a jedná se spíš o podprůměr. Tajně totiž doufám, že série něco dobrého nabídne, a já konečně zjistím, čím se ten komiksový Conan tak proslavil.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Článek týdne

Žoldnéř I. Kult svatého ohně

Žoldnéř I. Kult svatého ohně

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku