Mé aktuální čtení #10: Red Sonja & Conan

17. srpna 2015 jardoom Diskuze (0)
Mé aktuální čtení #10: Red Sonja & Conan

Hned na začátku se musím přiznat, že Conan není můj šálek čaje. Já četl všehovšudy pár sešitů ještě od Semic-Slovartu a nějak mě to od té doby obchází. Dokonce ani Kolosální Conan mne nezlákal, i když je to skvělý unikát. Nakonec jsem si říkal, že ta sexy zrzka na všech třech variant coverech sešitu Red Sonja – Conan #1 vypadá dost dobře, a tak jsem podlehl jejím krásným křivkách a do sešitu jsem se začetl.

Knihy Dobrovský

Abych pravdu řekl, začátek byl dost nudnou povídačkou která je prozatím celkem o ničem. Na první dojem tedy komiks moc nezaujme, i když ho doprovází celkem dobrý vizuál, který velmi dobře vykresluje středověké scenérie. Scénář nám nabízí celkem všední a ničím nezajímavou zápletku, ke které se příběh prokousává velmi pomalu, a člověk má občas nutkání se sešitem prásknout. Komiks nenabízí nic nového a pracuje se základy, které jsou již dávno profláknuté, určitě ale nemúžeme nic zavrhnout hned na začátku, protože je tohle nejspíš rozjezdová rampa a scénář přeletí k zajímavějším situacím.

Co se musí tvůrcům nechat, je tah na bránu. Ačkoli je zápletka celkem nudná a vše se velmi zvláštně vyvíjí, člověku je servírovaná akce a celkem dobře vypadající souboje.  Na tvorbě tohoto komiksu pracovala dvojce Gischler a Castro. Victor Gischler není mnou vyhledávaný scénárista. Většinou pracoval na béčkových komiksech, jejiž série jsou většinou zapomenuty rychleji, než by se možná i čekalo. Občas se ale podílel na produkci známějších děl jako Deadpool, X-Men či Punisher. Rozhodně ho to ke slávě ale nepřivedlo.

Roberto Castro je kreslířem velmi ošemetným. V případě tohoto komiksu bych se přiklonil na stranu odpůrcu tohoto Mexického kreslíře. Kdo komiks přečte, dá mi jistě za pravdu. Ačkoli jeho kresba až tak špatná není, častokrát ji odflákne, a pak koukáte na sexy prsatici, která má místo tváře držku mongolského pakoně, kříženého s orangutanem. Po většinu komiksu je jeho kresba opravdu dobrá, a může za to také jeho zkušenost v oblasti fantasy komiksů. Jak jsem psal na začátku, dokáže věrně vykreslit středověké prostředí, ale jakmile nad jeho kresbou jásáte, okamžitě vás zklame hrubou chybou v podobě pomačkaných ksichtů.

Verdikt

Dlouho jsem váhal, co napsat na závěr. Nakonec musím říct, že sérii šanci dám, i když to zatím není nic světového a jedná se spíš o podprůměr. Tajně totiž doufám, že série něco dobrého nabídne, a já konečně zjistím, čím se ten komiksový Conan tak proslavil.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku