Útok Titánů 4

15. srpna 2015 jardoom Diskuze (0) 2 palce
Útok Titánů 4

Je to přesně měsíc, co vyšel nový Útok Titánů což znamená, že je nejvyšší čas tento svazek zrecenzovat. Třetí díl byl velkým nadprůměrem a jelikož jeho stránky velmi navnadily k tomuto pokračování, měl sem velká očekávání. Dostal jsem nakonec to, co jsem očekával?

Jsou chvíle, kdy bych tuto sérii vychválil do nebe, bohužel ale toto nadšení po několika stranách častokrát rychle vymizí a já opět pluju na vlnách průměru. Hadžime Isajama má opravdu divný styl psaní, protože jakmile se zajímavost děje dostane na vrchol, okamžitě čtenáře zchladí smrští nudného a nic neříkajícího čtení. Ačkoli se každý svazek opravdu krásně čte, mám pocit, že tato série má mnohem větší potenciál.

Lidí je méně a méně a to je asi důvod, proč Hadžime Isajama staví scénář do role, kdy se většina stran prožvaní. Já od série očekával smršť akce ale už jsem si zvykl, že je akce ve svazcích pomálu. Hadžime zasadil děj do doby, kdy se s Titány bojuje již řadu let, a proto je scénář pomalejší, jelikož lidem docházejí, zdroje, vojáci a hlavně naděje a je zapotřebí něco vymyslet. 

Scénář je daleko pomalejší díky tomu, že Eren nutně musí projít jistým rozvojem. Vůbec není důvod se o něj bát, nejedná se totiž o extrémní evoluci, která tuto postavu nějak změní. Spíš je stavěn do několika zajímavých situací, které musí vyřešit, jinak nebude tím, kým chce být. Každou stranou Erena chápete víc a víc, a věrně se vžijete do jeho problémů. On vidí chyby v systému a vy jim po chvilce snadno porozumíte. Nechce být loutkou a má k tomu daleko větší důvod díky jeho síle, která může zachránit celý svět. Právě tohle opět čtenáře upoutá a naláká ke čtení pokračování. I když si říkáte, že jsou Titáni průměrným čtením, závěr vždy ukáže, že vás má čím překvapit a vábí další smrští nových událostí, které vůbec nečekáte.

Útok Titánů je prozatím nejlepší manga, kterou jsem kdy četl, problém je, že si na ni člověk musí zvyknout. Já v prvních dvou svazcích moc zalíbení nenašel, ale čím víc toho čtu, tím víc začínám vše chápat a série se mi o to víc líbí. Sám od sebe tomuto čtení človek neporozumí, a vše stojí na tom, že otevřete hlavu a necháte děj do palice naskákat. Svazky nelze slepě přelouskat, protože tak člověk zahodí šanci čtivo pochopit. Tohle je opravdu velmi spletité čtení a človek musí číst pozorně a bedlivě.

zajímavý příběh, nové možnosti, vývoj hlavního hrdiny
pramálo akce

Verdikt

Jsem příjemně překvapen, ale v některých ohledech velmi zklamán. Dobře je, že za chvilku výjde další díl, protože pevně věřím, že se děj posune o kus dál a Eren konečně pochopí veškerou jeho sílu. To je totiž klíč, který této sérii otevře dveře, díky kterým se Titáni posunou přesně tam, kam se potřebují dostat.

7/10
Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší a zároveň největší komiksové nakladatelství v ČR. Už mnoho let poskytuje českým čtenářům světové komiksy česky a vydává svůj vlastní magazín Crew2 zaměřený na budování povědomí čtenářů o komiksech. Do pozornosti veřejnosti se také každoročně dostává svým vlastním festivalem Crwecon.

Pokud se Vám článek líbí, dejte palec nahoru.

Celkem 2 palce
RATing autora 24.7%

To se libí - spiderbat, miro382

O autorovi

jardoom
jardoom

Lidé nechápou, proč v dnešní době čtu knihy. Smějí se mi, že nežiji svůj život a hledím na cár papíru. Jenomže neví, že to dělám proto, abych během svého života stihl prožít životy tisíců.

Sdílet článek

Článek týdne

Nejmocnější hrdinové Marvelu 044: Star-Lord

Nejmocnější hrdinové Marvelu 044: Star-Lord

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku