Filmové a seriálové novinky #2

14. srpna 2015 S4TW Diskuze (0)
Filmové a seriálové novinky #2

Pomalu, ale jistě se blíží další sezóny stále populárnějších komiksových seriálů od DC a Marvelu. Oba seriálové světy se neustále rozrůstají a s tím přichází i spousta novinek a lákadel, jak přitáhnout nové fanoušky a udržet si ty stávající. Podobně bychom to mohli stáhnout i na filmovou scénu těchto komiksových gigantů. My si dnes představíme tři takové novinky.

Knihy Dobrovský

Constantine se vrátí ve 4. sérii Arrow

Na podobnou zprávu spousta fanoušků tohoto seriálu netrpělivě čekala (mnozí teda stále věřili v něco víc, ale co není, může být). CW oficiálně potvrdilo, že Matt Ryan si zopakuje svoji roli Johna Constantina, z nedávno zrušeného televizního seriálu Constantine, v nadcházející sezóně seriálu Arrow. Ryan se objeví v páté epizodě čtvrté sérii seriálu Arrow, epizoda ponese název “Haunted.”

John Constantine je postava pocházející z komiksového světa DC, která měla vlastní seriál, který běžel na stanici NBC. Bohužel tento relativně povedený komiksový seriál byl po 13 epizodách zrušen, což z velké části mohl způsobit nevhodný vysílací čas.

Výkonný producent Arrowa, Mark  Guggenheim, prohlásil, že uvedení Hellblazera do seriálu je něco, co bylo v hlavách scénáristů již delší dobu, ale bránilo jim v tom to, že postava Constantina byla v moci jiné společnosti.

“Jsme nadšeni, že si Matt Ryan zopakuje roli Johna Constantina v nadcházející epizodě Arrowa,” řekl Guggenheim. “Matt je neuvěřitelně talentovaný herec a jeho ztvárnění této oblíbené postavy bylo vždy něco, co jsme obdivovali. Zavedení magie a mystiky v seriálu, což proběhlo tuto sezónu, je něco, co nám otevřelo dveře pro přivedení Johna Constantina do světa lukostřelce a do CW DC Universe. Bude to takový dáreček pro všechny fanoušky Constantina, kteří tento zrušený seriál neuvěřitelně podporovali.”

 

Ronda Rousey si chce zahrát v MCU

Když se jednu z hvězd UFC zeptali, jakou superhrdinku by si chtěla zahrát, tak Ronda Rousey všechny překvapila svou pohotovou a evidentně připravenou odpovědí.

“No... Spousta těch opravdu zajímavých a dobrých je již zabraná,” řekla. “Ale já bych si chtěla zahrát Miss Marvel.”

Mnozí se asi teď táží, jak by mohla Rousey hrát zrovna Kamalu Khan (přeci jen tam chybí jistá tipová podobnost). Odpověď je ovšem nasnadě, Rousey měla nejspíš na mysli původní Ms. Marvel (která je nyní známá jako Captain Marvel), Carol Danversovou. Možná se to stále zdá trochu přitažené za vlasy, ale Rouseyina kariéra je nyní na vzestupu, možná dosahuje svého vrcholu, navíc má fyzické dispozice na to, aby si mohla zahrát jednu z největších superhrdinek Marvelu. Ronda navíc sama sebe označuje za geeka, je velkou fanynkou například Dragonball Z, Pokemonů či World of Warcraft.

Rousey navíc má již za sebou i několik filmových rolích (i když o jejích hereckých kvalitách by se dalo dlouze polemizovat a pochybovat): Expendables 3, Rychle a zběsile 7, Vincentův svět.

 

Cirkus přijede do 2. série seriálu Gotham

Oficiální twitterová stránka seriálu Gotham zveřejnila obrázek jasně osvětleného cirkusu. K obrázku byla připojena zpráva, která zní: “Letos na podzim tu bude jiný druh cirkusu.”

Je zde několik možností, co tento cirkus vlastně bude. Mohlo by se například jednat o Cirkus Haly, domov z dětství Dicka Graysona, původního Robina. To je odpověď, která se nabízí jako první. Ovšem vzhledem k tomu, že Bruce Wayne v Gothamu je stále jen dítě, tak by Grayson neměl být ještě ani na světě, pokud tedy budeme dodržovat časovou osu dle komiksu (což tento seriál již párkrát popřel).

Další možností je jakési propojení s profesorem Pygem, který vede padoušský Circus of Strange. Zmínka o Pygovi již v Gothamu byla v první sezóně, když si padouch Balloonman oblékl prasečí masku před tím, než usmrtil jednu ze svých obětí.

Buď jak buď, druhá sezóna seriálu Gotham startuje 21. září na stanici Fox, tudíž v očekávání nebudeme zase tak dlouho a zatím můžeme aspoň spekulovat.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz