Gantz 8

15. srpna 2015 Padawan Diskuze (0)
Gantz 8

Po téměř třech svazcích od doby, co byla zahájena mise s cílem zlikvidovat partu emzáků maskujících se za sousoší budhistického chrámu, se konečně dostáváme do finále a věřte, že o kusy končetin a proudy krve zde nebude nouze…

Knihy Dobrovský

Pokud si aspoň trochu vzpomínáte na události minulých svazků, tak si určitě vybavíte, že týmu se podařilo zničit primární cíle, tedy dvojici chrámových obrů. Určitě si rovněž vzpomenete, že byl zničen i sekundární cíl, tedy obří Buddha, no a v neposlední řadě vám musí v paměti svitnout, že byl zničen i terciální cíl, tedy armáda menších chrámových soch...tak kde je k sakru konec?!

Nebyl by to Gantz, kdyby nám na závěr nepřipravil nějakou opravdovou výzvu, o které se zapomněl na začátku briefingu zmínit a ještě navíc takovou, co ve chvíli, kdy si myslíte, že máte vítězství na dosah, pokosí víc než půlku týmu. Poslední emzák na seznamu se maskoval jako čtyřiadvacetiruká socha, která krom toho, že má schopnost regenerace, disponuje pěkným arsenálem zbraní, od mečů přes chrlení kyseliny až po laser, který projíždí lidmi jako nůž máslem.

Přeživších zbylo už jenom pět, což není zrovna moc…z hlavních postav stále dýchá ještě Kei, který, poté co přišel o jednu ruku a nohu, může už jen bezvládně ležet a čekat, než vykrvácí nebo jej přijde vetřelec dorazit. Jediné, co jej dělí od smrti je jeho týmová parťačka a po jeho heroických skutcích také ctitelka Sakuraoka, která se s taseným mečem a pistolí postaví nad jeho tělo čelit té mnohoruké bestii. No a pochopitelně dalším přeživším je Kató, ten je však, ostatně jako vždy, užírán vnitřními pocity ze smrti jak svých spolubojovníků, tak nepřátel.  Jelikož je v tomhle trochu těžké nespoilerovat, tak vám prozradím to, že konce mise se dočká pouze jeden…kdo myslíte, že to z nich bude?!

Poté, co skončí tato mise, na kterou se hodí věta „Všichni jsou mrtví Dejve“, tak se nám opět rozeběhne klasická výplň z mezi jednotlivými misemi, tedy z reálného světa, kdy se ten onen jediný přeživší musí vyrovnat s následky předchozí mise…

No…jak jsem zmínil na začátku, než se nám tým probojoval k poslednímu cíli, bylo nutné se to prostřílet pěkným zástupem emzáků. Popravě jsem už ani nedoufal, že by nějaká Gantzova mise mohla končit sejmutím primárního cíle a zároveň už i očekávám, že se ty počty mezi primárním a konečným cílem budou jen a jen navyšovat. Jelikož nám první půlka pojímá zakončení jedné zápletky, tak tu nejsou v podstatě žádné odlišnosti od předchozího svazku, který byl rovněž nařvaný bojem a akcí. Samozřejmě po skončení mise se nám to všechno sklidní.

Dějová linka odehrávající mezi misemi mi tentokrát přišla taková vlažnější a jedinou vzpruhou je nová postava, která přichází na scénu, a to středoškolák jménem Shion Izumi, který, přestože není součástí týmu, toho celkem dost ví o místnosti, ve které se nachází záhadná tajemná černá koule...

Ke kresbě není co dodat...

Verdikt

V Osmičce Gantzu se konečně dočkáme závěru jedné zápletky a zároveň si zlehka oťukáme tu novou. Z tohoto důvodu si tedy nejdřív užijeme ještě trochu té akce, krve a napětí a zakončíme to v trochu klidnějším duchu při nastolení nových dějivých otázek. Celkově proto tento díl hodnotím jako vyvážený ve všech směrech, proto si zaslouží pěkných 7 bodů.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Padawan
Padawan

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku