Crew2 #47

2. srpna 2015 Damien Diskuze (14)
Crew2 #47

Možná už není tak docela červen, ale na naše opožděné recenze na Crew jste si snad zvykli. Takže pro ty, kteří ještě nečetli nebo váhají o pořízení předplatného, tady máte shrnutí čísla 47.

Knihy Dobrovský

Cena

První v sešitu je příběh s názvem, který jsem omylem považoval za jméno, spíš než za synonymum odměny. Jeho tvůrcem je profláknutý a oceňovaný Neil Gaiman, který sám má nebo měl snad pět koček. A pro toho, kdo nemá ty malé dravce jen za smradlavé pouštěče chlupů, bude Cena odpovědí na otázku, proč se možná zrovna váš mazlíček vrací domů zjizvený a unavený. Pro ostatní to bude spíš dobré počtení se solidní realistickou Zulliho kresbou. Chutná jednorázovka pro všechny bez rozdílu barvy pletí nebo vyznání.

Chew - Ochutnávač

Pokud vám nevyhovuje překlad názvu, přečtěte si odstaveček v Drůbcích na začátku této Crwe. A potom, až se přenesete přes své lingvistické trauma, si přečtěte první díl této nové kriminálky s hlavním hrdinou, jež disponuje docela zajímavou schopností a staví, v současné době oblíbený „vampyrismus“, do nového světla.  Tony Chu je totiž cibopat, tj. že z jídla získává vjemy, které to maso (zvíře) nebo i ovoce/zelenina „prožilo“. S kresbou Roba Guilloryho se to má tak, že je víceméně svobodná a co se týče fyzických propriet, dělá si s nimi, co chce. Ale kouká se na ní pěkně.

Blacksad - Amarillo

S kočičím detektivem Johnem Blacksadem jsme se setkali na stránkách Crwe již dříve a vyšel i v rámci Mistrovských děl Evropského komiksu. Tentokrát tento kocour (podle některých panter) vezme jednoduchou práci, odvézt žlutý Cadillac do Tulsy. Jenže když je mu svěřený vůz odcizen, začne pátrat a nebyl by to drsný kočičí veterán, aby při tom nepřišlo k úhoně pár potížistů. Všechno se komplikuje tím spíš, že se příběh prolíná s problémy lvího spisovatele Chada. Díl končí vyloženě otevřeně, tudíž se těšíme na pokračování. Protože Blacksad má geniální bezchybnou kresbu a příběh, který za ty prachy stojí.

Závěrem ještě nutno zmínit, že trocha seriózního počtení se vám dostane v Drůbcích, kde se mimo jiného dozvíte, že v hlasování o další book vyhrálo Mezi řádky, které nám skončilo minulým dílem Crwe. Takže pokud máte rádi lehce Gaimanovské fantasy, těšte se na něj v září. Krom toho v Crwi je přibalený katalog komiksů na tento rok, abyste věděli, co vás čeká a nemine. Rovněž je v něm ukázka z Garfielda a připravovaných Mimoňů a krátký článek o tom, jak manga válcuje český trh s komiksy. (Což považuji za prokletí, ale lidi to mají evidentně rádi a Crwi ty prachy přeju.)

Verdikt

Velmi dobrá Crew s parádními příběhy, které jsou tématicky pěkně vybalancované. Vybrali kvalitní kousky, navnadili na pokračování a přihodili i bonus v podobě pěkného časopísku o chystaných komiksech. Velmi dobře!

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Damien
Damien

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

Cap 12 Offline
Cap 12 04/08/2015 (4. srpna 2015)
Odpověd na #6457 příspěvek od Morzael
Jo jo, je on nich slyšet, ale posledně, co se k nim Crew vyjadřovala, tak minimálně Mýty byla prodělečná série... takže to asi tak slavné bohužel nebude :-(. Mezi řádky je to samé v bledě modrém jako Mýty, tak jsem zvědav, jak se budou prodávat ty. Lucifer příští rok končí, tak to už snad doklepou
Jo no. Vůbec nechápu třeba vydání Zaklínač a jeho svět, místo něj mohlo vyjít celé Zero year ještě letost. Peníze no.
Morzael Offline
Morzael 04/08/2015 (4. srpna 2015)
Odpověd na #6456 příspěvek od Cap 12
Asi jo, i když Mýty, Lucifer jsou docela oblíbené, plus blíží se Mezi řádky. Té fantasy tak pomálu zase není.
Jo jo, je on nich slyšet, ale posledně, co se k nim Crew vyjadřovala, tak minimálně Mýty byla prodělečná série... takže to asi tak slavné bohužel nebude :-(. Mezi řádky je to samé v bledě modrém jako Mýty, tak jsem zvědav, jak se budou prodávat ty. Lucifer příští rok...
Cap 12 Offline
Cap 12 04/08/2015 (4. srpna 2015)
Odpověd na #6453 příspěvek od Morzael
Souhlas, jenže ono je to těžké. Crew chce evidentně dál čtenářům servírovat nějaké fantasy komiksy, ale ty se moc neprodávají, viz Kůstek, tak asi raději chtějí zůstat u značek, který jsou osvědčený a budou se spíš prodávat. 
Asi jo, i když Mýty, Lucifer jsou docela oblíbené, plus blíží se Mezi řádky. Té fantasy tak pomálu zase není.
Cap 12 Offline
Cap 12 04/08/2015 (4. srpna 2015)
Odpověd na #6454 příspěvek od spiderbat
Jestli není ,,prokletí´´, spíše tohle, než mangy...
Ano, manga mi až tolik nevadí, ale tohle ano, protože adaptace typu film->komiks, hra->komiks vedené hlavně aby se prodávali já moc rád nemám.
spiderbat Offline
spiderbat 04/08/2015 (4. srpna 2015)
Odpověd na #6453 příspěvek od Morzael
Souhlas, jenže ono je to těžké. Crew chce evidentně dál čtenářům servírovat nějaké fantasy komiksy, ale ty se moc neprodávají, viz Kůstek, tak asi raději chtějí zůstat u značek, který jsou osvědčený a budou se spíš prodávat. 
Jestli není ,,prokletí´´, spíše tohle, než mangy...
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku