Deskoherní smetiště 7/2015

3. srpna 2015 fm.tua Diskuze (0)
Deskoherní smetiště 7/2015

Měsíc uběhl jako voda a je tu další deskoherní smetiště. Mohlo by se zdát, že se přes prázdniny téměř nic neděje, ale opak je pravdou. Další várka informací ze světa deskových her je tady. 

Knihy Dobrovský

Rexíci oznámili rozšíření ke karetní hře Settlers: Zrod impéria, dočkáme se nového národa. Atlantiďané, jak se bude nová frakce jmenovat, začíná využívat nový zdroj, s nímž budou umět pracovat i stávající národy, krom toho se všechny budovy Atlantiďanů na konci hry potopí. Atlantidy bychom se měli dočkat na podzim.

Party hra o tom, jak protlačit svoje zvířátka do baru a pokud možno, ta soupeřova z fronty před tímto podnikem vyhodit k popelnicím, Beasty bar, má český název. Safari bar s českými pravidly se dostane na náš trh na podzim.

Koncem měsíce byla na facebooku REXher oznámena další novinka. Rychlá draftovací dvojkovka Tides of Time, v české verzi Ve víru věků.

Zdržení měla party hra Superšpion, o které se můžete více dočíst zde. Těšit se na ni můžete v polovině srpna. A věci, jenž prověří vaši zručnost, Šplouch, abychom se měli dočkat v září. Komunikační, deduktivní hra One Night Ultimate Werewolf, fungující podobně jako Městečko Palermo, ale s vlkodlaky, se na náš trh dostane pravěpodobně až v příštím roce. 


Začátkem minulého měsíce jsme se dočkali nové české verze věhlasné kooperativní hry, v níž jako tým specialistů cestujete po celém světě a bojujete se zákeřnými nemocemi. Pandemic je již na pultech obchodů a my chystáme recenzi.  

Colt Express, hra z protfólia MINDOKu získala prestižní ocenění německé kritiky Spiel des Jahres 2015. Pokud někdo neví, o co jde, dovolte mi lehké připomenutí. Colt Express je hra s tématikou divokého západu a hráči představují lupiče, kteří se snaží získat co nejvíce lupu z vlaku. Hra je řízena kartami se skrytým pohybem, kdy si hráči nejprve akce naplánují a posléze jsou tyto akce vyhodnoceny. Krom toho MINDOK zařadil Colt Express do projektu 100%, ještě váháte?  

Minulý měsíc jsem měl možnost si na Festivalu Fantazie zahrát prototyp party hry od českého designera her Vlaadi Chvátila. Codenames jsou týmovkou, v níž se každý tým snaží na zobrazených kartičkách s různými názvy najít svoje agenty. Vedoucí týmu musí vždy propojit dané agenty jedním slovem a jeho tým musí uhádnout, pod kterými názvy se agenti ukrývají. Mezi agenty se nachází buď civilisté, jenž nevědí co se děje a předají tah soupeři nebo vrah, tím pádem partii tým prohraje. Anglická verze bude brzy k dispozici, české verze se snad dočkáme co nejdříve.  

V polovině srpna vychází hra Panovník, jenž současně vyjde s kickstarter edicí. V této hře se snažíte ovládnout svět Laar pomocí podpory spojenců a uplatňování zákonů. Díky systému dražby získáváte karty, jenž vám pomáhají vojenskou a magickou silou nebo dostanete drahokamy či věhlas.  


V srpnu se můžeme těšit na jednoduchou strategickou hru pro dva hráče. V Limes budete plánovat a budovat území na hranici římské říše. Chytře využijte svých dřevorubců, sedláků, rybářů a strážců a buďte lepší, než váš soupeř.

Rodinou strategickou hru, ve které každý z hráčů vystupuje jako náčelník kmene, Cacao, vydává Albi koncem tohoto měsíce. Abyste dosáhli svého cíle je potřeba obratně obchodovat s kakaem, budovat chrámy a získávat zdroje vody a zlata.  


Lokalizovanou verzi rodinné hry od firmy Blue Orange si vzal do parády Blackfire. Ve hře New York 1901 se stáváte účastníky stavebního boomu ve výše jmenovaném městě. Princip této deskovky je jednoduchý, získáváte stavební parcely, na niž stavíte mrakodrapy a snažíte se expandovat. Hra je graficky lazená stejně jako oblíbený Ticket to ride a bude přístupná na podzim.

Minulý týden se rozběhla na Kickstarteru kampaň na fantasy-steampunk-lovecraft-buildingovou karetní hru určenou pro dva hráče. Každý hráč si vybere dva hrdiny, z nichž oba mají k dispozici svých 20 karet s monstry a snaží se zlikvidovat svého oponenta. Jedná se o českou hru Jana Vaněčka a na Kickstarteru se již dočkala kýžené částky. V češtině bude Shuffle Heroes vycházet pod hlavičkou Blackfiru.   

Do tisku míří rozšíření pro oblíbenou hru Munchkin (recenze), 4. a 5. balíček karet s názvy "Království za oře" a "Vedle jak ta jedle". Současně s nimi se sveze i Munchkin: Zombíci.   

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Minotaur.cz