Noví Guardians of the Galaxy jsou ‘velkolepí, smělí, zábavní a roztomilí’

28. července 2015 S4TW Diskuze (0)
Noví Guardians of the Galaxy jsou ‘velkolepí, smělí, zábavní a roztomilí’

Marvelovští Guardians of the Galaxy projdou pořádnou změnou na podzim tohoto roku a to v rámci “All-New All-Different Marvel.” Někteří současní členové odejdou, naopak přijdou noví, kteří budou mít nového vůdce, kterého Brian Michael Bendis popisuje jako někoho s “Napoleonovým komplexem.” V nedávném rozhovoru promluvil dlouholetý scénárista Marvelu o titulu, který bude mít pod palcem společně s Valeriem Schitim.

Knihy Dobrovský

“Jedna z věcí, se kterou jsme měli hodně štěstí a kterou jsem si užil, je to, že lidé, kteří viděli film nebo kreslený seriál, tak budou i tak překvapený. Není to stejné jako film,” říká Bendis, který píše o ‘vesmírných hrdinech’ již od roku 2013. “Jsou tu věci, které jsou podobné a vztahy, které jsou podobné, ale jsou tam také velké rozdíly. Naše postavy jsou tak moc spjaty s tím, co se děje v marvelovském vesmíru, že prožívají všechny možné druhy vztahů, které by se ve filmu nemohli objevit. Pravě teď tu máme Star-Lorda, Petera Quilla, a když jsme ho naposledy opouštěli, tak jeho otec, který byl císařem druhé domovské planety Petera, se změnil a stal se z něj něco jako padouch. Byl zbaven vládnutí své planetě a ostatní vůdci planety se obrátili k Peterovi a nabídli mu, aby se stal prezidentem planety. Už jsme ale neviděli, jak se Quill rozhodnul, ale jako u všech rozhodnutí i tady je spousta pro a proti.”

Bendis dále vysvětluje, že zatímco Peter již nebude součástí týmu, tak naopak Kitty Pryde zaujme jeho místo v týmu a navíc jejich rozkvétající láska bude i nadále pokračovat.

“Vím, že to je jedna z těch věcí, kterou když dlouholetí a věrní fanoušci vidí, tak jejich naštvanost stoupá, protože změna je pro ně špatná. Ale počkejte a uvidíte,” slibuje Bendis. “Uvidíte přesně to, co to znamená. Někteří lidé mají pocit, jako kdybych já osobně šel k nim domů a rozbil jim jejich nové hračky, ale tohle není ten případ. Ty postavy děláme vitální a zajímavé a hledáme nové věci. Některé z mých nejoblíbenějších věcí, které se staly v rámci literatury, a obzvláště té komiksové, jsou právě ty týkající se změn.”

Kitty Pryde bude nyní působit v roli Star-Lady, to bychom měli jednu ženštinu v týmu. Ovšem Bendis se vůbec nezmiňuje o tom, jak to bude nadále vypadat s další ženskou postavou, která v týmu působila, s Gamorou.

Dalším novým přírůstek do galaktické rodiny bude bývalý člen rodiny Fantastic Four, Ben  Grima alias the Thing. Bendis tuto volbu obhajuje tím, že již v dobách, kdy začínali Stan Lee a Jack Kirby psát Fantastic Four, tak Ben Grimm působil v tomto komiksu jako astronaut, což vedlo Briana k impulsu zařadit ho do nové sestavy GotG. Dále dodává, že zkušenost a skutečnost, že je vesmír vstřícnějším místem než Země pro ty, kteří vypadají tak jako Thing, v tomto záměru taky hrála svoji roli a otevírá dveře pro zajímavý příběh.

“Takže, jaký to je vézt život, pokud jste nějakým způsobem jasně označený, že jste jiní, ale pak se objevíte na místě, kde už vaše odlišnost není vůbec žádným problémem?” Táže se Bendis. “Další super věcí je to, že s Kitty Pryde a Benem Grimmem v týmu jsem dosáhl svého cíle, kterým bylo mít v komiksu ‘Židy ve vesmíru,’ což byla také jedna z prvních věcí, po kterých jsem toužil, když jsem přišel do Marvelu.”

Když byl BMB tázán ohledně převzetí vůdčí role v týmu Rocket Racconem, což bylo vyústění odchodu Quilla z týmu, tak Bendis řekl, že to bylo dlouho očekávané.

“Je to velká legrace, protože najednou máte pocit, že on na tento moment dlouho čekal. Peter musel opustit skupinu, aby se postaral o své záležitosti a Rocket se prostě rozhodne, že to znamená, že má teď tým na starosti on,” říká scénárista. “To ovšem neznamená, že by s ním někdo z týmu nesouhlasil, nebo že by dokonce s ním chtěl o roli bojovat. Takže on jednoduše oznámí, že je teď vůdcem týmu a ostatní si prostě dělají, co chtějí. On má skutečně tak trochu napoleonský komplex. Opravdu si ohledně toho užíváme spoustu legrace a nutno dodat, že on není jeden z nejlepších vůdců.”

Když popisuje novou sérii Guardians of the Galaxy jako celek, tak Bendis říká, že se snaží, aby tým byl odlišný od těch, které se vyskytují v jiných médiích, jako jsou filmy či kreslené seriály.

“Máme připravené nějaké opravdu skvělé a unikátní věci, které budete moct vidět jen v komiksu a je to velmi velké a velmi odvážné a velmi zábavné a velmi roztomilé zároveň,” řekl Bendis. “Takže jsem nadšený, že dostanu zpětnou vazbu od lidí a uvidím, co si myslí o novém týmu a nové dynamice týmu.  A je možné, že Ben Grimm a Groot nový, nejroztomilejší pár v tomto komiksu? Je to velmi dobře možné. Uvidíme.”

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku