Mé aktuální čtení #08: Guardians of Knowhere

23. července 2015 jardoom Diskuze (0)

The galaxy is gone but theres still places that need protecting

Mé aktuální čtení #08: Guardians of Knowhere

Další komiksovou novinkou se stala série Guardians of Knowhere. Kdo viděl, nebo ještě lépe četl, Guardians of the Galaxy, tomu bude jméno této nové série trochu povědomé. Knowhere je totiž místo uprostřed vesmíru, které je útočištěm pro velmi pochybné existence celé galaxie. Hlava nebezké bytosti je tedy plná všech možných kriminálníků a mezi nimi proplouvají postavy jako Gamora, Rocket Racoon a Drax.

Knihy Dobrovský

Příběh zatím mnohé neprozrazuje. Jedná se o né moc ukecané a tajemstvím zastřené dílo, které nováčkům nic moc neřekne. Když už ale příběhově budete tápat, na to správne místo vás usadí více či méně známé postavy. Jelikož se jedná o další čtení, v jehož pozadí se bojuje o dobro celého Battleworldu, je zase vše trochu zmatenější a člověk musí hledat spojistosti s dřívějšími událostmi. Nic ale není nějak těžko pochopitelné, a myšlenka tohoto celého díla není vůbec složitá. Další super zpráva je, že se na scéně objevují i další postavy Marvelu. Vzorovým příkladem je drsná a nelítostná Angela Odinsdottir (Odinsdótr - Odinova dcera), která není ve světě Guardians of the Galaxy nějakým nováčkem. Bendis tuto postavu zakomponoval již do jeho série, kterou odstartoval v roce 2015. Fakt, že Angela vystupuje v těchto komiksech je příjemnou zprávou, je totiž takovým svěžím vánkem v horkých letních dnech, a působí přirozeně, nenuceně a hlavně originálně. Od tohoto SW tie inu očekávám nějaký velký zvrat a obrovský třesk s nedozírnými dopady na svět po těchto událostech. To vše ale čekám jen díky aktuální novince, kterou je nové složení Guardians of the Galaxy týmu. Ten bude po SW složen s Thinga, Groota, Rocketa, Venoma a Star-Lady. Tyto změny nastanou třeba díky nové postavě Marvelu, která v tomto sešitu debutuje. Jméno Yotat, the Destroyer of the Destroyer určitě uslyšíte poprvé a vypadá to, že našim hrdinům pořádně zatopí. Nikdo zatím nezná jeho původ, ale dle mého názoru se jedná o další Thanosovu ratolest, kterou vychoval drsný život a drsně to všem oplatí. Díky malému průzkumu k dalším sešitům vím, že již brzi také uvidíme i All New Venoma, který, jak už jsem psal dříve, v týmu Guardianů zaujme čestné místo.

Autor scénáře a celé myšlenky této série je Bendis. Ten je jak na planetě Zemi, tak ve vesmíru jako doma. Na co v Marvelu sáhl, to mu vyšlo a díky němu ještě vůbec dávám Marvelu naději. Kdybych mezi tím vším průměrem nenarazil na jeho excelentní práce, dávno bych superhrdinské komiksy, tohoto největšího komiksového nakladatele, vyškrtl ze svého čtiva. Ačkoli zde píši jen o prvním sešitu, už z něj jde vyčíst, kam asi Bendis směřuje. Dalším lákadlem k tomuto komiksu je kresba, kterou má na starost Mike Deadato. Tento brazilec nezapře své kořeny jelikož i jeho kresba je horkokrevnou záležitostí. Ve většine případů se Deadato dokáže krásně přizpůsobít potřebám scénáře. Zde ale nechal vyniknout svou osobnost a nenechal za sebe mluvit nikoho jiného. Deadato v tomto případě zvolil hodně tmavě stylizovanou kompozici, ve které klade důraz na svižnější strukturu kresby. Coloring Franka Martina je také skvělý, jelikož se nese v Deadatově temnějším duchu a vše se snoubí v jednu bezvadnou práci.

Verdikt

Každý Marvelák, kterému se Strážci Galaxie libí, by měl tuto sérii určitě rozečíst. Podobu s původní sérií určitě najdete, ale není to nic, co by překáželo, jelikož právě z toho Bendis těží a posouvá vše na trochu lepší úroveň. Komiks rozehrál zajímavé klání a jsem zvědav, kam se všechno posune. Ve čtení rozhodně budu pokračovat.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz