Ant-Man (Vol. 2)

19. července 2015 Elhonzo Diskuze (0)
Ant-Man (Vol. 2)

V kinech momentálně řádí filmový Ant-Man, takže jsem si řekl že lepší čas podívat se trochu blíže na jeho současnou sólo sérii asi nebude. V době psaní této recenze bylo venku prvních pět čísel a jeden Annual.

Knihy Dobrovský

Stejně jako ve filmu hlavním hrdinou je i zde Scott Lang. Ti z vás co nemají s Ant-Manem téměř žádnou zkušenost se nemusí bát. V úvodu prvního čísla je hezky a jednoduše vysvětleno kdo Scott Lang je a jak přišel k Ant-Manovskému kostýmu.

Už po pár prvních stránkách je člověku jasné že tohle nebude klasický superhrdinský komiks. Kdo od Nicka Spencera četl The Superior Foes of Spider-Man bude cítit závan povědomého stylu. Ant-Man tak vlastně není komiks o superhrdinovy, ale spíše o chlápkovi co má nějaké schopnosti a řeší všechny možné věci krom těch čistě superhrdinských.

Schválně jak často sledujete hrdinu, který musí žádat o půjčku v bance. Nebo jak se snaží být součástí života své dcery a být jí dobrým otcem. Nebo jak rozjíždí vlastní byznys „Ant-Man Security Solutions“. Firma se sloganem „Kdo umí lépe ohlídat vaše věci před krádeží, než chlápek který vaše věci kradl ?„ určitě musí nalákat zájem veřejnosti.

Lang je vykreslen jako docela smolař, který se ocitá v situacích se kterými se musí vypořádat, protože i přes všechny své charakterové vady je pořád hrdina. Více méně vše co dělá, dělá pro svou dceru. Příběh je více humorného rázu, ale od vtipné scény umí přejít do vážně situace velmi nenuceně.

S kresbou Ramona Rosanase jsem se setkal poprvé, ale velmi mi svým stylem připomíná Chrise Samneeho. Oba dva mají takový „animovaný“ styl který sice působí dětinsky, ale k danému typu příběhu se výborně hodí. Samnee momentálně pracuje na velmi úspěšném Daredevilovi a mimo jiné navrhl Ant-Manovský kostým, který Scott v této sérii nosí.

Ten se velmi povedl a je to dobře, neboť Scott nenosí prakticky nic jiného, ať už jde žádat o práci nebo tráví čas se svou dcerou, stále je v kostýmu Ant-Mana. Scény kde se Ant-Man zmenšuje jsou velmi originální, a ty kde svých schopností využívá během soubojů jsou snadno pochopitelné a přehledné. Užijeme si takových věcí, jako níčení bílých krvinek v imunitním systému nebo sledování filmu na telefonu v domečku pro panenky.

Verdikt

Pokud jste se tedy zrovna vrátili z kina, nebo jste dlouholetými fanoušky tohoto mravenčího hrdiny, je zde velmi velká šance, že vás tento komiks nezklame. Jako takový malý bonus si připočtěte fakt, že komiks nepůsobí jako nucený doplněk k filmu, ale funguje i sám o sobě.

O autorovi

Elhonzo
Elhonzo

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku