Co plánuje Marvel a DC na říjen 2015?

16. července 2015 S4TW Diskuze (0)

Velké novinky od velké dvojky

Co plánuje Marvel a DC na říjen 2015?

Dnes se vám pokusíme shrnout ty nejdůležitější informace, které prosákly z DC či Marvelu. Bude se jednat o takové informace, které by měly mít vliv na komiksový svět DC a Marvelu, konkrétně od října 2015 a dají se považovat za zásadní či alespoň velmi důležité.

Na říjen se chystá spousta novinek a hodně se toho stane ve světě DC. Světlo světa spatří nová týdenní série o Batmanovi. Ovšem ani Marvel nezůstává pozadu, jelikož se chystá ukončení Secret Wars a zároveň nastartování zcela nového Marvel Universe. Takže, bez dalších okolků, zde je deset nejzásadnějších věcí, které nás čekají v říjnu.

Knihy Dobrovský

DC – nový kreativní tým pro Detective Comics

Nedávno bylo oznámeno, že Frances Manapul a Brian Buccellato opouští Detective Comics, aby mohl Manapul pracovat na nových projektech – které, jak už víme, budou Justice League: Gods And Men, Aquaman: Earth One a jeden zatím-nepředstavený projekt. Fanoušci se tedy poslední dobou dohadovali, jaká dvojce nahradí tento populární tvůrčí tým.

No a teď máme konečně odpověď. Počínaje komiksem Detective Comics #45 bude mít tuto sérii na starost scénárista Peter Tomasi a kreslíř Marcio Takara. Tomasi není žádným nováčkem ve světě Temného rytíře, jelikož s Batmanem měl zkušenost již před New52 (například Batman: Arkham Knight, Detective Comics, Batman and Robin...).

 

Marvel – co je s Gamorou?

Pokud bylo na Comic-Conu v San Diegu něco dokázáno, tak to, že marvelovské tituly, které byly představeny jako post-Secret War tituly, jsou skutečně všechno, co bude Marvel vydávat po svém velkolepém crossoveru a znovuzrození. Ale je zde jedna absence, která dělá čtenářům vrásky na čele. Kde je sakra Gamora, smrtící vražedkyně z Guardians of the Galaxy?

Nejenže její sólová série – která byla oznámena na NYCC 2014 a nakonec posunuta na dobu, až skončí Secret Wars – není ještě na programu, ale také se zdá, že Gamora již nebude součástí nových Guardians of the Galaxy. Podivný osud pro jednu z filmových hvězd Marvelu a jedinou ženu v týmu (jelikož Bendisovi se postupem času povedlo nenápadně vystrnadit Angelu a Captain Marvel).

Oh, ale momentíček, ona tu vlastně bude nová postavička, co? Ale o tom, až o pár řádků níže.

 

DC – Prez – první oběť DC You?

Když byl oznámen Prez Marka Rusella, tak se původně zdálo, že tato limitovaná série bude mít 12 čísel. Ovšem nyní se zdá, že tato série skončí se svým šestým číslem.

A co se tedy stalo? Ještě 15. června, kdy bylo zveřejněno datum vydání Prez #4, se pořád předpokládalo, že série bude mít 12 čísel. Pak ovšem, o dva dny později, vyšlo Prez #1 a pravděpodobně tržby nebyly takové, jak se zprvu očekávalo. Každopádně bez ohledu na příčinu, toto zkrácení série dělá z komiksu Prez první oběť nového směru DC, oběť DC You.

 

Marvel – Howard Chaykin a Dominic Fortune se znovu spojí v S.H.I.E.L.D. #11

Jen několik měsíců po uvedení dávno ztracené kresby od legendárních tvůrců Jacka Kirbyho a Jima Steranka v komiksu S.H.I.E.L.D. #9 (což bude 19. srpna), chystá Mark Waid další lahůdku, kdy chce spolupracovat s jinou legendou Marvelu na S.H.I.E.L.D. #11.

Howard Chaykin se vrací do marvelovské řady, která se věnuje největší špionážní agentuře – což je skupina, s kterou již měl dříve zkušenosti. A navíc se znovu “setká” s Dominickem Fortunem, super-špiónem, což je postava, kterou pro Marvel Howard stvořil již v 70. letech.

 

DC – Hrdinové druhé světové války se vrátí v Justice League United

DC Comics má za sebou již velice dlouho historii, což znamená, že má i spoustu postav, jejichž začátky se datují do 30. let. Patří sem i skupinka bojovník z druhé světové války, jejichž příběhy jsou inspirující i v dnešní době. Ovšem s příchodem New 52 mnoho starých mazáků DC začalo být opomíjeno a byli odsunuti kamsi do pozadí.

Teď se ovšem alespoň někteří z nich vrátí v Justice League United #14 – pravda, ne všichni si prošli komiksem již ve 40. letech minulého století, ale to nic nemění na tom, že se opět dočkáme takových klasik, jako je Enemy Ace, Sgt. Rock a Creature Commandos, kteří jsou zpátky v DCU po delší pauze.

 

Marvel – Peter Quill končí v Guardians of the Galaxy

Podle dostupných informací to vypadá, že Peter Quill nebude součástí nových Guardians of the Galaxy, jelikož se má stát císařem Spartaxu. A přeci jen, být císařem a ještě k tomu členem superhrdinského mezigalaktického týmu? Kdo by na to měl čas. Prázdné místo po Peterovi by měli žena v roli Star-Lady, navíc se v týmu objeví dvě zcela nové postavy, The Thing a Venom.

Kdo povede nové Strážce, to je zatím pouze spekulace, ale vypadá to, že by to mohl být Rocket Racoon, ano je to TEN mýval. Pokud jde o to, kdo zaplní místo v týmu po Quillovi v roli morálního vůdce, tak čtěte dál a za chvilku se to dozvíte.

 

DC – Kdo zaprodal Supermana?

Posledních několik měsíců se ukázalo jako velice důležitých a zásadních pro vlajkového hrdinu DC, Supermana. Hodně ztratil ze své legendární síly, takže se z něj stal pouhý stín hrdiny, kterým byl dříve – jestli ne po duševní stránce, tak určitě po fyzické. A popisek k připravovanému Batman / Superman #25 nám poodhaluje, že za jeho ztrátou výkonu by mohli stát nějací padouši.

Ale je tohle celý příběh? Naopak sdělení k Superman / Wonder Woman #22 se zmiňuje o “zradě,” navíc na obálce je znázorněn Superman, jak se obrací zády k Wonder Woman. Jedná se o pouhé potíže v ráji nebo je zatím něco víc, než se na první pohled zdá? Superman / Wonder Woman #22 se také bude věnovat tomu, jak se Superman snaží získat své schopnosti zpět. Zjistí při tom nějaká nová, temná tajemství? Nebo budou jeho obvinění ze zrady úplně mimo a vše bude jinak, než se zdá?

 

Marvel – Kitty Pryde jako Star-Lady?

Jelikož Peter Quill odstoupí z role Star-Lorda, tak to vypadá, že jeho snoubenka – pokud tedy bude jejich vztah stále neporušený a plný lásky, porozumění, pochopení, vřelosti, pusinek, srdíček... – Kitty Pryde, nasadí masku a převezme legendární blaster.

Není žádným velkým tajemstvím, že svět X-Menů zaznamená poměrně velké změny, které budou vycházet z toho, co se stalo v průběhu Secret Wars a soudě podle obálky a popisku k Guardians of the Galaxy #1, který (snad žertem?) ukazuje Kitty jako “Star-Lady”, to vypadá, že tu bude ještě jedna rošáda, na kterou se můžeme těšit.

 

DC – Kdo je “matka” v Batman & Robin Eternal?

Od té doby, co byl oznámen komiks Batman & Robin Eternal, tak víme, že tato týdenní série, která bude mít 26 čísel, se hlavním bodem bude jakýsi záhadný případ z Batmanovi a Robinovi minulosti, přičemž se vše bude točit kolem Dicka Graysona.

Nyní, když už máme možnost si přečíst menší úvodník k tomuto komiksu, tajemství okolo této série jen roste. Nyní víme, že případ se bude zabývat záhadným obchodníkem s lidmi, který je známý pouze jako “The Mother.” Další nápovědou je to, že tento případ “Matka” je označován za nejvíce znepokojující ze všech, na kterém toto dynamické duo (Batman & Robin), kdy pracovalo – což už zní jako solidně těžký případ pro duo, které se již zapletlo i s takovými šílenci, jako je třeba Joker. No, uvidíme, do jaké míry se jedná jen o reklamu a do jaké o skutečnost.

 

Marvel – Ultimate Reed Richards v New Avengers

Obálku New Avengers #2 bychom mohli považovat za takové dvojité odhalení. Přítomnost Ultimate Reeda Richardse dokazuje, že Miles Morales nebude jediný přeživší ze světa Earth-1610. Ale zároveň to znamená, že se dočkáme přítomnosti dalšího člena první marvelovské rodiny v post-Secret War(ovském) světě.

S přítomností Ultimate Reeda Richardse, se v novém marvelovském světě dočkáme všech členů Fantastic Four – či nějaké jejich verze – kromě Sue Richardsové, která zatím nebyla oznámena. Ale co věští a předznamenává přítomnost megalomanského a darebného Reeda? Může se jednat o toho pravého a jediného Reeda Richardse pro nový Marvel Universe? Jestli tomu tak skutečně bude, tak určitě nejsem sám, kdo je moc zvědavý, jak se to celé bude vyvíjet.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz