Singer není proti crossoveru X-Menů s MCU

13. července 2015 S4TW Diskuze (0)
Singer není proti crossoveru X-Menů s MCU

O společném filmu X-Menů a třeba Avengers se diskutuje již velmi dlouho dobu. Respektive padají spíše jen takové úvahy a přání, například i Hugh Jackman se kdysi vyjádřil, že by byl rád, kdyby se X-Meni objevili v rámci MCU. Ale vždy zůstalo pouze i spekulací a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se mohlo něco změnit, i když?!

Knihy Dobrovský

V nedávném rozhovoru byl režisér X-Menů, Bryan Singer, tázán ohledně propojení mezi světy Marvel Cinematic Universe a dlouho probíhajícím X-Men frančízu, který má za sebou již mnoho filmů (a bude víc) a proběhla diskuze, jaké jsou vůbec šance, že by byla uzavřena podobná dohoda, jako tomu bylo mezi Sony a Marvelem, co se týče Spider-Mana.

“Já jen věřím tomu, že by to stálo za to, pokud by příběh dával smysl,” řekl Singer. “Pokud to děláte jen proto, že to prostě děláte a nemáte žádné příběhy a musíte najít jiné způsoby, jak udržet pokladnu v chodu, pak to může být dosti chaotické. Pokud to naopak všechno uděláte dobře, tak to může být velkolepé. Já nejsem proti. Je to výborný nápad a inspiraci si máme v x-menovských komiksech, stejně jako tomu bylo pro cestování v čase s X-Men: Days of Future Past. Já jen doufám, že by se to dělalo ze správných důvodů.”

Singer pokračoval v diskuzi o svých plánech týkajících se filmového frančízu X-Men, kdy zdůraznil, že plánuje trojici Jean Grey, Cyclops a Storm dostat do pozice klíčových postav. Tito tři by se podle jeho slov měli vypracovat na úroveň Xaviera či Magneta.

Když byl Bryan dotazován, jestli už vidí někde konečný bod ve svém působení u X-Menů, tak se nevyjadřoval zcela jasně, ale spíše to vypadá, že u X-Menů nějakou dobu ještě pobude. Bryan Singer se podílel na pěti filmech (4 režíroval) s tématikou X-Menů, pokud počítáme i nadcházející X-Men: Apocalypse.

“Všechno to bude záležet na příběhu. Když se mi podaří najít způsob, jak vyprávět jiný příběh z tohoto vesmíru, než jaký jsem vyprávěl již dříve, pak nejsem proti, abych se k sérii vrátil,” tvrdí Singer. “X-Menovský vesmír je stejně tak velký jako vesmír Marvelu. Je obrovský. Co je skvělé na Apocalypse je to, že je tu jiný druh protivníka, odlišný druh konfliktu, který nerozlišuje mezi lidmi a mutanty a jeden takový konflikt má kořeny v dávných dobách. Je to tak odlišné, že to má v sobě i některé prvky Raiders of the Lost Ark [Dobyvatelé ztracené archy]. Má to apokalyptické prvky a věci, které jsem ještě neprozkoumával. Naposledy tu bylo cestování v čase a roboti. Tohle bude nová věc. Dokud tu je něco nového, tak jsem v pohodě s návraty k sérii. Ale taky bych rád dělal nějaké jiné věci. Nebudu žít navěky.“

Singer ve skutečnosti již jednou opustil sérii X-Men. Bylo tomu v roce 2004, kdy dostal nabídku od Warner Bros režírovat film Superman Returns. V roce 2009 byl na cestě k návratu režírování X-Menů pro 20th Century Fox, konkrétně se mělo jednat o X-Men: First Class. To ovšem nedopadlo, neboť zrovna pracoval na filmu Jack the Giant Slayer [Jack a obři], čili First Class nakonec musel režírovat Matthew Vaughn (ačkoliv Bryan fungoval v roli producenta). Singer se nakonec vrátil v plné parádě v roce 2014 s filmem X-Men: Days of Future Past.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz