Simpsonovi: Prčou napakovaný potlach

9. července 2015 jardoom Diskuze (0)
Simpsonovi: Prčou napakovaný potlach

Simpsonovi mají v mém srdci místo už hodně dlouho. Dnes již legendární seriál je dle mého názoru stále neokoukaný, a můžu se na něj dívat pořád. Proto jsem také velkým fanouškem komiksových příběhů z městečka plného žloutenky.

Knihy Dobrovský

Jak už je u komiksového vydání Simpsonů zvykem, jedná se o souborné vydání několika sešitů od Bongo comics. Nyní se jednalo o Simpsons Comics #64-69. Dalo by se říct, že veškeré příběhy této prčou napakované rodiny postrádají hlubší význam daného příběhu. Nevím jestli to brát jako zápor, jelikož mi příjde, že vážnější podtext scénáře vůbec nikomu nemůže chybět. Já už v tom řadu let vidím honbu za pokladem, kterým je truhla nabitá vtipnými situacemi a šprýmy. Jinak tomu nebylo ani v tomto knižním vydání a v podstatě jsem za to rád, jelikož Simpsoni plní přesně to, co od nich tak moc chcete.

Tato kniha nám dopřála přes deset příběhů, díky kterým vaš čas nad knihou určitě nepromarníte. Musím říct, že ačkoli je knižní verze poněkuj jiná, v některých ohledech mi příjde mnohem lepší. Člověk totiž na stránce komiksu najde vše, co kreslíř i scénárista po sobě zanechají. V televizní verzi totiž divák ledasco přehlédne, a tomu právě komiksová verze hravě předejde a dopřeje tak čtenáři obrovskou smršť popkulturních odkazů, které mnohé geeky potěší. Přiznám se, že mezi ně patřím a proto si v tomhle ohledu tuto knihu nemohu vynachválit. Marge v podobě Dredda, nebo legendární Z-Meni, to vše a mnohem víc tato super pecka nabízí. Rozhodně se nejedná o žádné klišé momenty ale přesně padnoucí díly skládačky.

Zvykem komiksové verze Simpsonů je, že se pravidelně vydávaným sešitům věnují různí autoři. V tomto komiksu se u scénáře střídala dvojce Ian Boothy a Gail Simeonová. Když bych chtěl být největší nimral, a na knize hledat chyby, určitě bych byl zklamán tím, že bych mezi těmito scénáristy nenašel v knize žádný rozdíl. Typ humoru je stejný, ať už čtete první Simpsoní knihu, nebo rozečítáte tuhle nejnovější. V tom je kouzlo komiksového světa Simpsonů, kteří drží svůj standard a nikdy neomrzí. Pod kresbou se podepsala dvojce Phil Ortiz a Oscar Gonzales Loyo a těmto dvoum nemám co vytknout. Pevně se drží vzoru, který Matt Groening už dávno nadiktoval, tudíž si své oblíbence užijete přesně tak, jak je máte rádi.

Verdikt

Komiks rozhodně splňuje očekávání. Nepřichází ale s ničím, co vás odrovná, nebo v příjemném slova smyslu překvapí. Simpsoní značka už by tohle ale možná potřebovala, jelikož již několik let jen plní to, co se od ní očekává.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku