Mé aktuální čtení #06: Grimm Fairy Tales - Coven

10. července 2015 jardoom Diskuze (0)
Mé aktuální čtení #06: Grimm Fairy Tales - Coven

Prozatím jsem v této rubrice psal jen o superhrdinských komiksech od DC a Marvelu. Řekl jsem si, že je čas kouknout i na něco mimo tyto největší komiksové velikány, a proto jsem zavítal do nakladatelství Zonescope a rozečetl novou minisérii jménem Coven. Tato nová komiksová série spadá pod křídla obrovského universa jménem Grimm Fairy Tales, které se po komiksovém světe rozrůstá už od roku 2005. Celý tento soubor komiksů je hororovou verzí klasických pohádkových příběhů, které jsou zasazeny do naší moderní doby.

Knihy Dobrovský

Příběh


V hlubokých lesích Nové Anglie má svou sešlost skupinka mladých čarodějnic. Na tyto čarodějnice má ale počíhána organizace jménem New Crusaders, jejiž vojáci na ně zaútočí a upálí je na hranici. To vše ve snaze najít čarodějku jménem Avril Williams, která je silnější než všechny ostatní, a proto je terčem tohoto útoku. Na scéně se objevuje Baba Yaga, jenž čtenáři GFT jistě velmi dobře znají. Baba Yaga pozabíjí pár vojáků a poté se potká se zlou čarodějnicí Lizou, která má dávné nevyřízené účty s vůdcem Crusaderů. Společný nepřítel je důvodem pro spolupráci a tak jsou do jejich sídla. Jedna chce zachránit Avril, druhá zabít vůdce této bandy. Jejich plány překazí jeden z Crusaderů, který je ale jiný než ostatní.

Příběh i kresbu tohoto komiksu mají na starost naprostí nováčci. Pod scénář se podepsal jistý Zach Calig, pro kterého byla tohle komiksová premiéra. Já bych řekl, že určitě má co zlepšovat. Příběh je sice domněle nápadítý, ale je to opravdu jen pomyslně vykonstruovaná zápletka s nulovou atmosférou a průměrným finálovým rozuzlením. Dalším problémem je, že se v komikse objevilo pár "zatím" nepodstatných postav, které vás spíše jen matou. Neznáte jejich jména, dokonce ani teta Wiki či strejda Google nepomohou zařadit tyto postavy do GFT univerza, a tak vám v hlavě zůstane guláš. Možná je to záměr Caliga, který tímto chce nalákat na pokračování, ale řekl bych, že spíš hledám všechny důvody po něm tak neplivat.

Kresba je tím lepším, co komiks nabídl. Scénář atmosféru neměl, ale kresba je přímo načuchlá temnější náladou celého děje. Diego Galindo je prakticky také nováčkem v komiksovém světě. Měl jen pár projektů, na kterých pracoval on sám, a určitě se nejednalo o nic světoborného. Nezkušenost je na jeho práci poznat ale rozhodně se v tomto komikse představil v tom lepším světle. Celkový dojem z jeho kresby je spíše kladný, ačkoli do této branže nepřinesl nic nového nebo aspoň svěžího a neokoukaného.

Verdikt

Tento komiks rozhodně není tak zajímavý, jak se od vlajkové lodě Zonescopes očekává. Nečte se to dobře, po přečtení je nad komiksem hromada otazníků a ještě vás komiksem doprovází průměrná kresba. Celkově to vypadá tak, že vás k četbě dalších čtyř sešitů nic neláká. Pro fanoušky či čtenáře GFT je tohle ale určitě čtivem, které rozšíří jejich znalosti a dopřeje jim fajn oddech od hlavních příběhových linií této značky.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz