All-New All-Different Marvel: Co nás čeká?

2. července 2015 S4TW Diskuze (8)
All-New All-Different Marvel: Co nás čeká?

Na podzim chystá Marvel velkou změnu ve svém repertoáru v podobě All-New All-Different Marvel, čeká nás spousta nových titulů či již zaběhlých značek. Nějaké informace již byly vypuštěny, jiné unikly a my se teď podíváme, co můžeme vyčíst z coverů či těchto informačních střípků.

Knihy Dobrovský

Co se týče Spider-Man rodiny, tak to vypadá, že tu bude prostor pro více než jednoho Spider-Mana v srdci marvelovského vesmíru. Ačkoliv byl Miles Morales vyhlášen hlavním hrdinou série Spider-Man, tak už teď víme, že původní pavouček, Peter Parker, bude také pokračovat ve svém dobrodružství pod taktovkou Dana Slotta a Giuseppeho Camuncoliho v Amazing Spider-Man. Vypadá to, že tato série bude více zaměřena a prodchnuta high-tech technologiemi, než jsme byli zvyklý, tedy pokud můžeme věřit obálce od Alexe Rosse. Také se nám dostaví jedné Spider týmovky v sérii Web Warriors, což bude navazovat na sérii Spider-Verse ze Secret Wars. Tato týmovka si vypůjčila svůj název z animovaného seriálu Ultimate Spider-Man. Kromě toho tu bude i přepracovaný hrdina Spider-Man 2099, tam to vypadá, že se navrátí do své doby. Dále zábavnou hororovku v podobě série CarnageSpider-Woman, která bude řešit jeden obrovský problém, mateřství. Ještě k tomu všemu zcela neporušenou Spider-Gwen, a v neposlední řadě nově zavedenou Silk, kterou Marvel označil jako Sinister Silk.

Jak se zdá, tak se Spider-Man také vrátí k linii Avengers, kde bude jednou z ústředních a hlavních postav, tuto sérii bude mít na starosti duo Gerry Duggan a Ryan Stegman a bude se jednat o znovuzavedení značky Uncanny Avengers. V této sérii se k síťolezci ještě připojí Steve Rogers, Rogue, Doctor Voodoo, Quicksilver, Human Torch, neidentifikovatelná hrdinka a Deadpool, vypadá to, že tato skupina bude navazovat na některý ze příběhů vyprávěných Rickem Remenderem. A dále tady máme nové New Avengers od Ala Ewinga a Gerardo Sandovala, kde se budou vyskytovat absolventi z Young Avengers, Thunderbolts a několik dalších, kteří dohromady budou tvořit zajímavý týmový koncept, který byl představen jako A.I.M. (Avengers Idea Mechanics). Další týmovky budou All-New All-Different Avengers (Thor (Jane Foster), Vision, Ms. Marvel, Spider-Man (Miles Morales), Nova, Iron Man a Captain America (Sam Wilson), A-Force a Squadron Supreme.

Pokud jde o sólovky některých klasických Avengers, tak máme již potvrzené tyto tituly: Invincible Iron Man, The Totally Awesome Hulk, Astonishing Ant-Man, Vision, Captain Marvel a Doctor Strange. Jak sami dobře vidíte, lidi v Marvelu si moc dobře uvědomují, jak důležité je mít vlastní sérii hrdiny, který se bude objevovat na stříbrném plátně. Jedním z nejzajímavějších znovuobnovených titulů by mohl být Sam Wilson, Captain America od Nicka Spencera a Daniela Acuni. Obálka ukazuje Sama Wilsona a bývalého Capa, Steva Rogerse v určité rozepři. Proč tomu tak je? Na to si budeme muset ještě počkat, ale každopádně by se mohlo jednat o zajímavý příběh.

Když už mluvíme o Sam Wilson, Captain America a Uncanny Avengers, tak musíme připomenout, že tyto série měl předtím na starosti Rick Remender, jehož jméno není na seznamu pro nadcházející All-New All-Different Marvel tituly. Sám Rick potvrdil, že ve skutečnosti opustil Marvel. Již dříve Jonathan Hickman tvrdil, že si Rick potřebuje po Secret Wars dát na chvilku od Marvelu oraz.

Naopak Jason Aaron bude v sérii Thor pokračovat, akorát se nově bude jmenovat The Mighty Thor. Ovšem kladivo nosící Avengerem i nadále zůstane Jane Foster.

Jeff Lamier a Ramon Perez budou pokračovat s komiksem All-New Hawkeye. Ale vypadá to, že se bude jednat o starší verzi Clinta Bartona známou z Old Man Logan. V tomto komiksu se navíc objeví i další postava, která se prezentuje jako Hawkeye, Kate Bishop. Tudíž to vypadá na jisté spárování dříve odlišných časových os.

A Wanda Maximoff konečně dostane svojí první ongoing sérii, která bude pod taktovkou Jamese Robinsona a ponese prostý název Scarlet Witch. V tomto případě Marvel sází na klasický kostým, který můžeme vidět na obálce od Kevina Wada, vše doplňuje prostý slogan, “Červená vize…”

Další na holení bude nedávno představená členka Avenger a Inhuman, Kamala Kahn, která bude pokračovat i v All-New All-Different éře v titulu Ms. Marvel, navíc se k ní navrátí její stvořitelka G. Willow Wilsonová.

Když už mluvíme o Inhumans, tak i na ty přijde řada v podobě nového čísla #1 v titulu Uncanny Inhumans (bude to kreslit Steve McNiven). Navíc tento titul bude propojen s překvapivou novou sólovkou, která ponese název Karnak. Dobře, Karnak zní zajímavě, ale proč do toho jít? Protože to bude psát Warren Ellis a kreslit Gerardo Zaffino! A moto této novinky je: “Kaz ve všech věcech.” Na druhou stranu nepadlo žádné slovo o předchozí sérii Inhuman či titulu ze Secret Wars – Inhumans: Attilan Rising, který byl původně označen jako pokračující.

Nové tituly Marvelu nebudou pouze o hrdinech, což dokazuje počin, který bude mít na starost Josh Williamson a Shawn Crystal. Bude se jmenovat Illuminati, hlavním hrdinou by podle všeho měl být Hood a společně s ním by tu mělo vystupovat několik dalších, zatím neidentifikovaných, Illuminatů, s největší pravděpodobností padouchů. To se dá totiž dobře odvodit z motta tohoto díla: “Navždy zlý.”

Mutantská rasa dostane prostor i v novém post-Secret Wars světě Marvelu a budou dokonce uvedeny i nové série s Human Superior. Vlajkovou lodí X-Menovského týmu bude titul Extraordinary X-Men. Ovšem dojde i na bývalou vlajkovou loď, Uncanny X-Men, která se vrací a kapitány budou Cullen Bunn a Greg Land. Zajímavé na tom je, že tým budou tvořit velice kontroverzní mutanti: Magneto, Sabertooth, Mystique, Fantomex a Psylocke. Vše podtrhuje motto vydavatele, “Hrozivější X-Meni.” Taky se vrátí titul All-New X-Men, který hrál především na to, že hlavní  hrdinové byli původní X-Meni (Jean Grey, Beast, Iceman, Angel, Cyclops). Tak to I zůstane, ovšem Jean Grey bude nahrazena X-23.  Všichni jsou mladí a užívají si hustý road trip plný dobrodružství

A ačkoliv Wolverine může být mrtví, tak I přesto bude Wolverine součástí All-New All-Different Marvel. Dostane se nám nové série Old Man Logan od Jeffa Lamireho a Andrea Sorrentino a vypadá to, že vezmou Logana z alternativního vesmíru a mrsknou ho do hlavní marvelovské linie. A to přesně chceme. Doufám, že si pamatujete, že v původním Old Man Logan se tento adamantioví hrdina vzdal zaměstnání hrdiny poté, co zmasakroval celý tým X-Men. Tudíž to vypadá, že v tomto titulu si Logan I nadále ponese jistou vinu, ale zároveň uvidí jinou budoucnost. All-New Wolverine zaujme pozici rosomáka ženský klon X-23, která oblékne Wolverinův klasický kostým a zároveň naváže na klasickou wolverinovskou hlášku, “V tom, co dělá, je ONA nejlepší.”

Marvelovské série, které se zaobírali problémy kosmických rozměrů, v poslední době neustále narůstaly. A i v novém Marvelu se některých takových sérii dočkáme. Brian Michael Bendis a Valerio Schiti budou pokračovat s Guardians of the Galaxy. Tentokrát to vypadá, že tým povede stále populárnější Rocket Racoon. Navíc se zdá, že v týmu bude pravděpodobně působit The Thing a nějaká, dosud neznámá, ženská verze Star-Lorda. Tým doplní ještě Venom, Drax a nesmí chybět Groot. Jak se zdá, tak bude chybět Gamora a Peter Quill. Nicméně Peter Quill žije dál v klasickém kostýmu amerických astronautů a bude vystupovat ve své sólovce, Star-Lord. CM Punk a Ed Guinnes dostali na starost titul Drax, navíc jim bude asistovat Cullen Bunn.

Venom, který bude nově členem GotG a navíc je po setkání se svými kolegy symbionty čerstvě vylepšeny, se také vrátí. Jeho dobrodružství se tentokrát přesunou především do vesmíru a budou se jmenovat Venom: Spaceknight.

Sam Alexander bude pokračovat jako lidská raketa v sérii Nova, tentokrát mentorovaný svým nedávno navrátivším otcem. Prostě rodinný byznys. Scénáristou bude Sean Ryan, kreslířem Cory Smith.

Dále tady máme ženu, která se jednou, na velice krátkou dobu, objevila v týmu Guardians of the Galaxy. Jedná se o Angelu, která nastoupí do nového zaměstnání jako šéfka místa zvaného Hel (minimálně fanoušci Thora vědí, oč se jedná). Titul ponese název Angela: Queen of Hel a na starost jí dostala Marguerite Bennett.

A teď něco z humorného soudku. Jakmile se řekne humor a Marvel v jedné větě, tak se nejspíš spoustě z vás vybaví dvě postavy, Howard the Duck a Deadpool. A přesně tyhle dvě postavy dostanou svojí sólovku i v novém vesmíru. Kreativní týmy zůstanou v obou případech stejné, jako tomu bylo před Secret Wars. Pokud máme něco prozradit z příběhu, tak vězte, že Deadpool je naživu a Howard dostane nový klobouk.

Přesto, že je Ultimate universe nadobro zničený, tak se objeví série, která ponese název Ultimates. Tato série se jeví jako takový restart Mighty Avengers série, tudíž není překvapením, že na ní bude pracovat At Ewing a k němu se připojí kreslíř, který nedávno opustil DC, Kenneth Rocafort. Tým bude složen z těchto postav: Black Panther, Spectrum, Blue Marvel, America Chavez, Captain Marvel a jedno velké překvapení – Galactus. Vše doplňuje slogan,“ Konečné problémy potřebují konečná řešení,” což nám napovídá, že by se mohlo jednat o zajímavý příběh.

Příběh v Daredevilovi, který má na starosti dvojce Mark Waid a Chris Samnee se pomalu chýlí ke konci, který je plánován na konec letošního léta. A tak nezbývá nic jiného, než tuto dvojici nahradit Charlesem Soulem a Ronem Garneyem, kteří se postarají o novou sérii Daredevil, kde rohatý hrdina dostane nový kostým a jako dárek zdarma sidekicka.

Se seriálem a filmy vzrostla popularita S.H.I.E.L.D.u, tudíž není překvapením, že bude I nadále vydáván v komiksu. Tentokrát ponese název Agents of S.H.I.E.L.D. (jak účelové) a bude ho mít na starost Marc Guggenheim. A komu by to nestačilo a chce víc agentů, tak dostane možnost v Howling Commandos of S.H.I.E.L.D., když se mluví o Howling Commandos, tak nesmí chybět Dum Dum Dugan, kterého doplní kádr monster (Hit-Monkey, Werewolf by Night, Man-Thing, nemrtví Jasper Sitwell a Manphibian).

Poslední na seznamu je Contest of Champions od dvojice Al Ewing a Paco Medina. A jak to dopadne, když jsou shromážděni hrdinové? To se dozvíme právě v této série.

Teď už se vás jen zeptám, na co se těšíte vy osobně, co si přečtete? Diskuze je vaše.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Poslední příspěvky v diskuzi

Elhonzo Offline
Elhonzo 02/07/2015 (2. července 2015)
Odpověd na #6353 příspěvek od jardoom
I kdyby mu Logan uřezal hlavu, a tělo pohřbil do mraveniště, tak se stejně o haldu sešitů dál objeví znovu a dokonce s racionálním vysvětlením toho, jak přežil xD
Bejt to v hlavní kontinuitě tak s tebou souhlasím :-D . Ale jelikož Millar asi nečekal že se někdy bude dělat pokračování, tak to s Clintem asi nijak dál nepromýšlel .
Elhonzo Offline
Elhonzo 02/07/2015 (2. července 2015)
Odpověd na #6352 příspěvek od S4TW
Tak v Old Man Logan to schytal, to je fakt, ale děláš, jako kdyby to mělo nějakou větší váhu :D 
To ne , jen bych asi vyloučil tu OML variantu , navíc ten byl ještě slepej . Ale tak třeba se ukáže že přežil headshot :-D . Ona ale i ta Kate vypadá že je trochu věkem sešlá . Možná budou oba z nějáké nové reality , nebo třeba v Secret Wars zestárli .
jardoom Offline
jardoom 02/07/2015 (2. července 2015)
Odpověd na #6352 příspěvek od S4TW
Tak v Old Man Logan to schytal, to je fakt, ale děláš, jako kdyby to mělo nějakou větší váhu :D 
I kdyby mu Logan uřezal hlavu, a tělo pohřbil do mraveniště, tak se stejně o haldu sešitů dál objeví znovu a dokonce s racionálním vysvětlením toho, jak přežil xD
S4TW Offline
S4TW 02/07/2015 (2. července 2015)
Odpověd na #6351 příspěvek od Elhonzo
Není Hawkeye z Old Man Logan mrtvej ? 
Tak v Old Man Logan to schytal, to je fakt, ale děláš, jako kdyby to mělo nějakou větší váhu :D 
Elhonzo Offline
Elhonzo 02/07/2015 (2. července 2015)
Není Hawkeye z Old Man Logan mrtvej ? 
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku