Angry Birds: Návnada

15. června 2015 jardoom Diskuze (0)
Angry Birds: Návnada

Angry Birds je další herní záležitost, která se po světě rozrůstá všemi směry. Dětské knihy, hračky, a teď i komiks. Nakladatelství IDW společně s Riviobooks má tuto komiksovou sérii již dávno rozjetou, a nyní díky cpressu (člen skupiny Albatrosmedia) si můžeme přečíst tento komiks i u nás.

Knihy Dobrovský

Hned na začátek jsem opět zaváhal, jelikož je kniha řazena do kategorie "dětské čtení". V podstatě se nejedná o útok na komiksový svět, kterému by toto dílo přispělo. On je to spíš marketingový tah, který se snaží vyškrábnout každý cent či halíř, z kapsy uctívačů této značky. Komiks už z principu nemůže působit jako hodnotné a poslání nesoucí dílo, které bude vašim každodenním chlebem. Z principu tak nepůsobí proto, že videohra sama o sobě příběh nějak důkladně propracovaný nemá, a podobně na tom je i komiks, kterému tento fakt sice otevřel pomyslná zadní vrátka, ale scénáristé se věrně drží předlohy a nepouští se do žádných experimentů a už vůbec nepopouští uzdu své fantazie.

Kniha má 56 stran, na kterých se odehraje 7 různých příběhů, z čehož plyne, že jde spíše o velmi krátké a samostatné příběhy. Příběh od příběhu je na komiksu vidět, že ze strany Rivia nejde o tak velký marketingový tah, jak se z prvu zdá. Komiks totiž obsahuje vtipné pasáže v podobě velmi zábavných stripů, které celkem dobře fungují a člověk se u nich pousměje stejně jako když zrovna dokončí jeden z obtížných a neuvěřitelných levelů herní předlohy, a to díky obrovské náhodě. Samotný duch celé knihy ale neustále budí dojem, že je komiks zasazen do prostředí, které ocení hlavně děti. Nasvědčuje tomu i lehkost a jednoduchost aplikovaného humoru, který ale nebudí nucený dojem. Takže dle mého vše, jak má být.

Kresbu nejspíš nemá vůbec smysl hodnotit. Kreslíři zde odvádějí práci dobrou, ale copak jde něco pokazit na pevně stanoveném a již dlouhé roky zaběhlém vzhledu jednotlivých postav? Můžeme být určitě rádi, že se Rivio rozhodlo pro klasickou kresbu, která vypadá rozhodně lépe, než digitální verze, kterou Rivio z prvu plánovalo. Digitální podoba ale neprošla ani přes betatesty jednotlivých her, takže studio od tohoto nápadu upustilo i v komiksu. 

Verdikt

Komiks určitě není něčím, bez čeho se neobejdete, ale rozhodně to za těch pár drobných stojí. Dokonce je na podzim tohoto roku plánováno pokračování, protože se Návnadě daří na výbornou, což dokazuje, že má určitě co nabídnout. Jedná se o celkem zajímavé čtení a pro náročného čtenáře je tohle průměrné dílo. Pro fanoušky herního světa je Angry Birds - Návnada téměř povinnost, protože jim tento komiks dopřeje celkem příjemné obohacení v podobě nových znalostí a obzorů z jejich oblíbeného herního světa.

Albatros Media
Za spolupráci děkujeme mediální společnosti Albatros Media, nabízející pod značkami dvanácti samostatných nakladatelství Albatros, BizBooks, CooBoo, CPress, Computer Press, Management Press, Edika, Motto, Plus, XYZ, Fragment, B4U Publishing a v koedičním projektu s ČT Edice České televize široké spektrum mediálních produktů - knih, e-knih a audioknih.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku