Plants vs. Zombies: Trávogeddon

13. června 2015 jardoom Diskuze (0)
Plants vs. Zombies: Trávogeddon

Kdo nehrál Plants vs Zombie na jeho androidu, ten o hodně přišel. Kdo nehrál Plants vs Zombie od EA SPORTU na next gen konzoli, přichází o víc. A kdo nečetl komiksovou verzi této bláznivé řezanice, tak může rovnou opustit povrch tohoto světa.

Knihy Dobrovský

Přiznám se že jsem fanoušek této "herní" série. Mobilní verze mne moc nenadchla, ale pár hodin jsem u toho na toaletě proseděl. Víc než pár hodin jsem proseděl u online módů z Next gen konzolové verze, jelikož je to naprostá bomba. Na škodu je ale to, že tolik času nemůžete prosedět u tohoto komiksu. Pouhých 80 stran slupnete na posezení, a bude to taková chuťovka, že už v rukou nebude chtít držet nic jiného, protože tohle je opravdu suprové a velmi pohodové relaxační čtení. Ačkoli jsem fandou této herní značky, snažím se komiks hodnotit objektivně, a myslím, že objektivní určitě jsem, protože komiks má k této herní sérii hodně daleko. Tématicky sice určitě hraje na stejné notě, ale obsahově je to úplně jiný druh zábavného obsahu, i když v něm najdete mnoho odkazů a ester eggů z herních verzí.

Příběh se točí kolem dvou, respektive tří hlavních hrdinů, kteří se snaží ubránit jejich město před zombie invazí, která zrovna v ulicích probíhá. Dva z hlavních hrdinů jsou Nate a Patrice (čti Nat a Patriša), kteří si užívají běžný den obyčejného teenagera. Vše se ale mění, když se v jejich městě objeví zombie, kteří chtějí lidské mozky. Nate a Patrice chcou za každou cenu město zachránit a v tom jim pomůže její šílený strýc Dave, který je tak trochu vynálezce a tak trochu blázen. Kdo hrál gamesku, ten jistě Dave zná, kdo né, tak vám jeho postavu trochu představím. Dave je šílenec jak se patří. Vynálezce, který sice vypadá jako maloměšťanský pobuda, ale právě on vypěstoval speciální rostliny s nejrůznějšími schopnostmi, a jen ony mohou zombie apokalypsu zvrátit a městečko tím zachránit.

Co se obsahu týče, jsem nadmíru spokojen. Komiks se řadí do kategorie "dětské čtení", takže jsem se trochu bál, že tohle nebude nic pro mě. Já ale rád riskuju a v tomhle případě znamenal risk zisk. Komiks je totiž velmi zábavným kouskem, který není nijak náročný a rozhodně v sobě nenese žádná složitá a komplikovaná vyprávění. Příběh je celkem přímočarý, což je v tomhle případě jedinný důkaz toho, že se jedná o "dětské čtení". Přímočarost je tady totiž na úkor vážnosti. U tohoto komiksu už předem víte, že vaši hrdinové nejsou nikdy v dost velkém maléru a vždy si poradí. Nate a Patrice se nikde nezdržují a s ničím se nepářou. Všechny stránky tohoto komiksu jsou plné zajímavých situacích, vtipných hlášek a ještě vtipnějších reakcí. Všechny patálie našich hrdinů jdou nějak vyřešit, ale jen co najdou řešení k jedné, objeví se další problém, který vše posune o kus dál. 

Kresbu jsem si náramně užil. U komiksů něco podobného sice nějak zvlášť nevyhledávám, ale v tomhle případě šlo o kresbu šitou na míru. Dokonce mi autor tak trochu přípoměl vizuál kresleného seriálu Gravity Falls, který tolik miluju. Nejedná se o žádnou hitparádu perfektně zpracovaných postav a určitě nejde ani o přehlídku úžasných detailů, ale o to lepší tato kniha je, protože v tomto případě by to jen překáželo, a kazilo dojem oddychového a nenároročného čtení. Kresba je stejná jako celý komiks, takže přímočará a přehledná. Autor zachytil přesně to, co čtenář chce a potřebuje. 

Verdikt

Od toho komiksu většina z vás dostane víc, než očekává. Tohle je parádní, nenáročné a odpočinkové čtení, u kterého se budete určitě velmi dobře bavit. Víc než odpočinek od toho ale nečekejte, nepsal to žádný Nolan a nekreslil Lee ani Romita, takže se jedná jen o vytržení z vašich stereotypních večerů se všemi těmi ÚKKčky a další běžnou chamradí, do které se tento komiks určitě neřadí.

Albatros Media
Za spolupráci děkujeme mediální společnosti Albatros Media, nabízející pod značkami dvanácti samostatných nakladatelství Albatros, BizBooks, CooBoo, CPress, Computer Press, Management Press, Edika, Motto, Plus, XYZ, Fragment, B4U Publishing a v koedičním projektu s ČT Edice České televize široké spektrum mediálních produktů - knih, e-knih a audioknih.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku