Deskoherní smetiště 5/2015

1. června 2015 fm.tua Diskuze (1)
Deskoherní smetiště 5/2015

Venku se mění počasí během okamžiku. V deštivých či chladných dnech můžete šáhnout po nějaké hře. V květnu jich spoustu přišlo od Blackfiru, ale i ostatní nakladatelství mají co nabídnout. Pojďme se společně podívat na to, co nového se za uplynulý měsíc událo. 

Knihy Dobrovský

Než se pustíme do samotného rozebírání toho, co pro nás česká vydavatelství připravují nebo toho, čeho jsme se konečně dočkali, tak doporučuji zhlédnout toto video (s českými titulky). Vitpně jsou zde shrnuty nejčastější předsudky vůči deskovým hrám, které v dnešní době rozhodně neplatí. 

Karetní budovatelská hra Settlers: Zrod Impéria dělá REXhrám stále radost. Hra dostala v květnu na serveru Board Game Quest ocenění Board Game Awards v kategorii The best Card Game. Chcete-li si prohlédnout kompletní žebříček, tak na tomto odkazu (pouze v angličtině).

U Settlerů ještě chvíli zůstaneme. Na podzim tohoto roku bychom se měli dočkat rozšíření této karetní hry. Jedná se o balíček karet, v originále Why can´t we be friends?, který obsahuje běžné budovy do základní hry, ale i karty k jednotlivým frakcím. Krom toho je součástí tohoto rozšíření nový herní mechanismus a to využívání soupeřových budov.

Další hrou je oznámí karetní hry s mechanismem "push-your-luck" - Welcom to the Dungeon, pro kterou se momentálně hledá český název na serveru Deskozrout.cz. Hráči si vyberou jednoho ze čtyř hrdinů, který má přežít v podzemí. Poté postupně "sázejí" buď tím, že přidají další monstrum do podzemí nebo hrdinovi odeberou jeden důležitý předmět (zbraně, kouzla, brnění...). Poslední hráč, který nepasoval, pak s hrdinou postupně otáčí karty monster. Pokud přežije, získává hráč vítězný bod, pokud ne, ztrácí jeden ze dvou životů.

A nakonec jsem se dočkali českého názvu rozšíření pro populární hru Takenoko. Na Paňďátka se můžeme snad těšit v druhé polovině prázdnin.

Welcom to the Dungeon


MINDOK ve svém projektu 100% záruky opět nabízí další hru. Tentokrát se jedná o opravdovou lahůdku a to pokračování populární Agricoly, hru Caverna s podtitulem Sedláci z jeskyní.

MINDOK rozšíří portfólio SMART Games. Bude se jednat o hru určenou pro děti ve věku od 3 - 6 let se 48 zadáními. Společně se třemi malými prasátky budou hráči stavět domečky tak, aby je ochránili před zlým vlkem. Na SMART Games Tři malá prasátka se můžete těšit na podzim.

 

Hry, které má vydavatelství u nás po svou záštitou, se dostali do nomice Spiles des Jahres 2015. Jedná se o Colt Express, který vyšel minulý rok na sklonku podzimu a karetní kooperativní hru The Game, jenž by se v české lokalizaci měla objevit začátkem tohoto léta.

Jako každý rok nabízí firma balíček her určený pro dětské tábory, za zvýhodněnou cenu. Mezi hrami najdete prověřené klasiky, ale i herní novinky, které děti jistě zabaví při nepříznivém počasí či ve chvílích odpočinku. Více informací se dozvíte na facebooku společnosti.

S oznámením vydání hry Země, o které jsem vás informoval v minulém deskoherním smetišti, chystá MINDOK na polovinu léta dotisk deskovky fungující na podobném principu, ale se zvířáty. Můžeme se opět těšit na Faunu.


Podstatnou zprávou pro všechny fanoušky byl dlouho očekávaný Zaklínač: Dobdrodružná hra, který společně se čtvrtou revidovanou edicí Talismanu a dotiskem druhé revidované edice Hry o trůny, dorazil konečně do českých obchodů. Krom těchto her jsme se dočkali i dotisku kostkové kooperativní hry ze světa H. P. Lovecrafta - Temné znamení

Hra, kterou společnost ADC Blackfire u nás distribuuje pod svoji značkou, Splendor (recenze) byla oceněna na serveru BoardGameGeek jako vítěz kategorie Board Game of the Year. Celý žebříček si můžete prohlédnout zde (pouze v angličtině).

Koncem měsíce dorazila do skladu firmy hra určená pro děti, Začarovaná věž. Hra je určena pro 2 - 4 hráče od 5 let. Zaujmě děti především předškolního či mladšího školního věku. Hráči pomáhají odvážnému Robinovi najít klíč od věže, do které zlý čaroděj zavřel princeznu.

Stále se pracuje na dolazení aplikace k XCOMu, který by měl dorazit do našich obchodů v průběhu června. O XCOMu jsem se zmiňoval v minulém smetišti.

  

Jak vidíte, tak se na tom našem deskoherním rybníčku stále něco děje. Věřím, že jsem vám připravil pestrou škálu zajímavých informacích a příště se opět setkáme u dalšího deskoherního smetiště.  

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Poslední příspěvky v diskuzi

Const.ex Offline
Const.ex 01/06/2015 (1. června 2015)
Tak na to Welcom to the Dungeon se opravdu těším. To by mohlo být minimálně do hospody velice zajímavé    Jinak Settlers: Zrod Impéria jsem zrovna o víkendu testoval a vypadá to opravdu dobře (ocenění si to skutečně zaslouží). Určitě bych to doporučoval vášnivým...
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku