Biotopia: Svitek a čaj

24. května 2015 jardoom Diskuze (0)
Biotopia: Svitek a čaj

Vítejte v Biotopii,

ve světě, kde žijí a vládnou po dvou chodící kočkovitá stvoření zvaná pardani. Jejich svět, modrá planeta zvaná Rhea, se kdysi podobal tomu našemu, ale jednoho dne se všechno změnilo. Ten den, kdy se jejich největší měsíc Manandu rozpadl, se dávno zapomenutí šamani a jejich spiriti vrátili.

Knihy Dobrovský

Biotopia je svět, kde žijí kočkovití tvorové zvaní pardani. Někteří z nich jsou šamani ovládající auru, všudypřítomnou energii proudící každým živým organismem. Aby šamani využili svých schopností naplno, potřebují spirita, zvířecího ducha schopného se zhmotnit. Patříte-li mezi pravidelné čtenáře tohoto online komiksu, není jej třeba zvláště představovat. Slyšíte-li ovšem o Biotopii poprvé, můžete svět pardanů prozkoumávat na

http://www.biotopia.shy.cz

Biotopie totiž není jenom fantasy komiks s prvky scifi a dvounohou kočkovitou rasou. Příběh doplňují psané povídky, ilustrace a dokonce i encyklopedické příspěvky vysvětlující fungování světa pardanů, šamanů a spiritů.    

Za celým obřím kolosem stojí jediná studující osoba, která opravdu nevyhrála v loterii miliony. Přesto nechce nechat stále se zvětšující fanouškovskou základnu „o hmotném hladu“ a ráda by z tohoto projektu zafinancovala tisk a vydání prvního dokončeného komiksu s názvem Svitek a čaj, který byl publikován v letech 2011 – 2014.

svitekacaj.png

 

V komiksu se seznámíte s Wolferionem, věčně nevrlým šamanem, který se na hřbetu svého spirita Mokeeho vydává do Almerairy pro cenný svitek. Netuší však, že do města zavítal i jeden starý známý.

33.jpg

Proč tolik humbuku kvůli online komiksu?

Protože papír je papír. Za 5 let, co Biotopie běží, se mi ozvalo mnoho fanoušků s otázkou, jestli někdy vyjde komiks na papíře. Ona příležitost právě nastala a to, co bylo dřív jen sen, se může stát skutečností.

30.jpg

Co za to?

Každý, kdo přispěje svojí troškou do biotopijského mlýna, dostane podepsaný komiks (44 plnobarevných stran na křídovém papíře, paperback) a jeho jméno se zařadí do seznamu přispěvovatelů na webu. Přidáte-li nějaký peníz navíc můžete s komiksem dostat i mé speciální věnovaní, placky, ručně stříhané a laminované záložky do knihy či originální A5 kresby. Poštovné a balné je u všech odměn pochopitelně zahrnuto v ceně.

16000,- je minimální částka potřebná pro vydání 50 ks komiksu o 44 stranách. Pokud kampaň skončí úspěšně, bude komiks ověnčen ISBN a bude dále k dostání v e-shopu nakladatelství. Podaří-li se vybrat částku vyšší, budu moci přidat počet stran a vytvořit číslovanou edici s bonusy. Rozšíření by se týkalo všech výtisků a očíslované výtisky by šly ke svým majitelům v takovém pořadí, v jakém přispěli (tedy čím dříve startér přispěje, tím nižší číslo dostane).

Předpokládaný termín doručení odměn: léto 2015.

Plánovaná publikace třetí kapitoly Tajemství šamanů: podzim 2015 (info pro odměnu Chci být v komiksu).

P1220835.jpg

P1220840.jpg

 Ilustrační foto zkušebních výtisků.

Jak jinak pomoci než penězi?

Velmi jednoduše: sdílejte projekt na sociálních sítích nebo emailem. Řekněte o něm svým přátelům a známým. Biotopie vám bude vděčná.

Kontakt:

Startovač: https://www.startovac.cz/projekty/biotopia

Web: http://www.biotopia.shy.cz

Facebook: https://www.facebook.com/BiotopiaCZ

Email: biotopia@shy.cz

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku