Jdi a přines hlavu krále (Vlčí věk 1) + ukázka

21. května 2015 fm.tua Diskuze (0)
Jdi a přines hlavu krále (Vlčí věk 1) + ukázka

Nakladatelství Epocha se probudilo po zimním spánku a chrlí jednu novinkou za druhou. V edici Fantastická Epocha vychýzí první díl ságy historické fantasy Vlčí věk: Jdi a přines hlavu krále.

Knihy Dobrovský

Trilogie Vlčí věk je jednoznačně jedním z nejvýznamnějších děl české fantastiky posledních let. Jaroslav Mostecký jí pokládal základy žánru historická fantasy, který v současnosti patří u českých čtenářů k nejoblíbenějším. Napínavý příběh vyniká zejména propracovaným prostředím, charismatickými hrdiny a dokonalým vystižením dobové atmosféry. První díl, Jdi a přines hlavu krále, vyšel v roce 1995. Nyní, po dvaceti letech, vychází již třetí, autorem upravené vydání v luxusní vázané podobě s obálkou Lubomíra Kupčíka.

Anotace

Příběh z doby, kdy Evropu ovládali vikingové. Kdy se národy a bohové starého světa střetávali s nástupem nové civilizace…

Dánského krále porazí v souboji samozvanec Godfred, který prahne po obrovské moci a chce z dánského království učinit mocnou říši severu. Syna zabitého krále Leif je vyhnán ze země. Je mu však dána naděje. Pokud chce získat zpět otcovo dědictví, musí obstát v nelehké zkoušce, při které bude nutno prokázat nejen sílu, ale i odvahu a důvtip.


Jaroslav Mostecký

Jdi a přines hlavu krále (Vlčí věk 1)

ISBN: 978-80-7425-251-8

Epocha, 2015

pevná vazba, 248 stran

219 Kč

 

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku