Gantz 6

19. května 2015 Padawan Diskuze (2)
Gantz 6

Recenze na šestý Gantz je tu, a s ním přichází i nová sestava týmu, nová mise, noví mimozemšťané, které je třeba rozmetat...můžeme jen doufat, že nebude moc nových ztrát...

Knihy Dobrovský

Na konci minulého dílu nám začala nová mise. Jelikož z původního týmu přežilo jen pět členů (a vlastně ještě pes :)), tak bylo nutné, aby Gantz přidal čerstvé maso do mlýnku. A opět je to poměrně různorodá sebranka, ovšem o proti minulé sestavě, kterou tvořila z většiny banda natvrdlých motorkářů, tu někteří vypadají, že to se zbraněmi i umí. Ovšem než vypukne boj, musí přeživší z minulé mise projít tou otravnou prvotní fází a vysvětlit nově vybraným členům, co se tu vlastně stalo, a co se od nich očekává. Klasicky tomu chce málokdo věřit, což v tuto chvíli poměrně dost ztěžuje i přítomnost fanatického mnicha, který celou tuhle situaci považuje za zkoušku víry. Samozřejmě, že hned poté, co jsou všichni přeneseni k chrámu, který má být pro tuto misi bojištěm, už jen málokdo nevěří Katóvu vysvětlení. Cílem jsou pro tentokrát dva obři maskovaní jako sochy před chrámem, kteří poté co jsou probuzeni rozpoutají hotové peklo, což vede k tomu, že se v týmu začne ztrácet naděje na přežití. Ovšem jeden z členů nakonec najde odvahu...

Jelikož se příběh tohoto svazku točí kolem briefingu k misi a jejímu začátku, tak je poměrně šablonovitý a dá se rozčlenit na fáze, které jsme už mohli v předchozích svazcích zaznamenat - teleportace do místnosti s Gantzem - seznámení se s novými členy a jejich marné přesvědčování o tom, co se děje - teleportace na bojiště - nalezení cíle a prvotní nakládačka. Stejně tak i dynamičnost příběhu je stejná, tedy volný začátek během briefingu mise s nástupem akce při prvním setkání s emzáky. Asi jediným ozvláštněním je příchod nových postav a interakce mezi nimi, což tuhle šablonu částečně rozbíjí a proto to nakonec není taková nuda, jak by se mohlo zdát. Přestože tu máme poměrně dost nových postav, tak charakterový vývoj je zaměřen na ty starší, respektive primárně na Kurona. Už v minulém díle bylo načato, že Kurono začíná nabírat dojmu, že během Gantzových misí je někým, zatímco v reálném životě je nýmandem, který nedokáže sbalit holku. A v tomto díle je už jasně vidět, že si jako jediný boj s mimozemšťany takřka užívá a tváří se, jako by se ani nebál smrti (asi protože si před misí konečně vrznul s jednou z nově příchozích členek týmu ;)).

Jelikož nám Hiroja Oku od prvního dílu Gantze dokazuje, že nemá v podstatě žádné zábrany ve vyzobrazení čehokoliv, tak po rozsápaných tělech, rozprsklých hlavách s kousky mozku všude kolem, spoře oděných prsatek oddělujících jednotlivé kapitoly, nám na v tomto díle přichází i sexuální scéna na víc než jeden slide, což vlastně jen svědčí o tom, že Gantz je přece jen trochu odvážnější a dospělejší manga, než ostatní série, co se Crew rozhodlo vydat. Kvalita kresby je stejná.

Verdikt

Přestože se příběhově jedná v podstatě o šablonový díl o briefingu a začátku mise, tak nově přidané prvky, zejména v podobě nových postav a interakce mezi nimi a přeživšími z minula, díl víceméně oživují, ovšem asi největší kořením dílu je Kuronovo procitnutí (tím nemyslím, že si vrznul :D), díky kterému je si svazek zaslouží 7/10.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Padawan
Padawan

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

Morzael Offline
Morzael 19/05/2015 (19. května 2015)
Odpověd na #6244 příspěvek od S4TW
Ha, ten poslendí obrázek mě trochu nálakal, abych se na to podíval :D 
Hele, mě taky :D
S4TW Offline
S4TW 19/05/2015 (19. května 2015)
Ha, ten poslendí obrázek mě trochu nálakal, abych se na to podíval :D 
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku