Predator - Lava planet Predator NECA

15. května 2015 jardoom Diskuze (0)
Predator - Lava planet Predator NECA

Po nějaké době přinášíme další recenzi, která se bude točit kolem akčních figurek a sošek. Dnes se koukneme na zoubek kousku jménem Lava Predátor, který byl vytvořen na počest podobné figurky od dnes už zaniklé firmy Kenner.

Knihy Dobrovský

NECA tímto kouskem zavzpomínala na staré časy a oživila retro kousek, který Kenner vytvořil před dvaceti lety. Nová figurka vypadá na první pohled dost nedbale a plastově, ale po hlubším prozkoumání člověk hned zjistí, že je vše úplně jinak. Figurka má také velmi netradiční barevné provedení, které získala právě díky tomu, že NECA tvořila tohoto Predátora na počest toho od Kenneru. Každopádně jde vidět, že tato soška je o téměř dvacet let mladší a už není tvořena jako hračka pro děti, ale jako "výstavní kousek". Perfektně vybarvené části brnění, užasně propracovaná maska a suprové provedení je to nejlepší, co tuhle nádheru mohlo potkat.

Celá postava této figurky vypadá velmi dobře. Tělesné proporce jsou perfektní a výška, která se pohybuje kolem 18cm, je opravdu úctyhodná. V rukou je figurka také celkem těžká, ale není se čemu divit, jelikož váží kolem 350g, což je celkem dost, na takhle vysokého jedince. Parádní na této figurce je, že opravdu věrně kopiruje svého předchůdce a NECA tomu přidala všechny kvality všech jejich předchozích sérií. Tato Figurka pochází z desáté série, takže by se dalo říct, že je tohle vrcholný desátý pokus, ale vše až tak perfektní není. Pravdou je, že například kanón, který má tento Predátor na ramenu, je sice plně pohyblivý, ale zacházení sním není úplně bezpečné. Velmi rád vypadává z kloubů. Jen tento kanon má tři nastavitelné klouby. Jedním se polohuje jeho pozice po ramenu, druhým a třetím se polohuje míření - směr z prava do leva, a nahoru a dolů. Takže je sice super, že si kanón nastavíte přesně jak chcete, ale druhý a třetí kloub není úplně perfektně zpracován a tak občas potvora vypadne. Nejedná se ale o trvalé poškození, vše se dá lehce zpět nacvaknout.

Klouby kterými se nastavuje poloha celé postavy jsou ale perfektní. Jsou tuhé tak akorát, takže nastavení polohy Predátora není vůbec složitou prací. Klouby se ovládají bez použití síly, ale i tak pevně drží svou pozici i když figurku položíte na polici a necháte ji stát v jakékoli pozici. Klouby jsou klasicky v dlaních, loktech a ramenu. Hlavou se dá také plně manipulovat, a nic nemohu namítat ani na kloub, kterým se nastavuje otáčení pasu. Spodní část těla klasicky disponuje kloubem kyčelním, koleny a kotníky. Velmi kladně hodnotím Fistblade, který má Predátor na předloktí. Fascinující na něm je, že je vysunutelný, což bych u figurky za pět set korun nečekal. Naopak velmi mrzutou zprávou je, že maska, kterou figurka má, se nedá sundat. Jeji předloha od Kenneru je v tomto ohledu trochu lepší, jelikož se ji maska dala sundat. K této figurce je v balení přidán i meč, je ale dle mého názoru zbytečný a ani neni moc povedený. Víc by se hodilo například kopí, které by ale potřebovalo trochu masivnější provedení, než NECA dopřála přibalenému meči.

Nejlepší věcí na celé figurce je paradoxně její největší slabina, která tkví v prvním pohledu. Na první pohled vypadá figurka velmi lacině, ale opak je naprostou pravdou. Plastové červené provedení je totiž vhodné pro následné podsvícení. Figurka je totiž průhledná, takže pokud Predátora postavíte na podsvícený podstavec, dočkáte se jedinečného pohledu na perfektně zpracovanou figurku. Plus vidím také v tom, že maska průhledná není, takže až figurku podsvítíte, budou přes masku svítít jen rudé oči.


 

velikost, ohebnost, podsvítitelnost
maska nejde sundat, nepotřebný a nevzhledný meč
Svět komiksu
Děkujeme za spolupráci Světu komiksu, obchodu zaměřeného na sběratelské předměty nejen z okolí komiksů. V jejich nabídce můžete najít figurky, sochy, repliky Vašich oblíbených hrdinů nebo jiné dárkové předměty a oblečení s motivem filmů, her a komiksů.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku