Naruto 20: Naruto versus Sasuke

17. května 2015 Padawan Diskuze (0)
Naruto 20: Naruto versus Sasuke

Po několika svazcích se příběh série Naruto opět vrací do Skryté Listové vesnice, ve které se situace po nedávných událostech opět dostává do normálu. Ovšem na jak dlouho?!

Knihy Dobrovský

Konoha má konečně nového Hokageho a tudíž se její obyvatelé mohou konečně těšit nástupu klidu a stability, které byly narušeny konfliktem během Chuuninských zkoušek a následně nečekanou infiltrací nukeninů (vypovězených ninjů) z organizace Akatsuki. Ještě než se princezna Tsunade chopila svých povinností jakožto pátá Hokage z Listové, využila svých věhlasných léčitelských schopností, aby uzdravila mistra Kakashiho a Sasukeho, kteří utrpěli zranění v potyčce se Sasukeho bratrem Itachim. A také aby pomohla uzdravit ninju Rock Leeho, který se stále ještě nezotavil ze souboje s Písečným Gaarou během druhého kola Chuuninských zkoušek. Přestože se Tsunade podaří vylečit Sasukeho fyzická zranění, jizvy způsobené setkáním s jeho bratrem, které si nese uvnitř, nevyléčí zjevně nikdo. Veškerou nenávist, kterou k Itachimu chová, a která byla ještě podnícena porážkou od něj, si Sasuke přenesl vůči jiné osobě, tomu, koho považuje za svého největšího rivala a tomu, kdo za poslední týdny zesílil takřka nelidským tempem, a tak dokázal Sasukeho zastínit. Ano, tušíte správně, vůči Narutovi.

Minulý svazek nám ukončil kapitolu, která se vztahovala k hledání Tsunade, jakožto nejlepšího kandidáta na post Hokageho, a která nám částečně přepažila dějovou linku načatou zjevením se Akatsuki ve Skryté Listové, resp. následky ze střetu s nimi, tudíž hlavní dějové linky, kterou vlastně bude končit klasická série Naruta před nástupem Shippudenu. V tomto díle se nám proplétá několik dějových linek zaměřených na jednotlivé skupinky postav, přičemž asi nejzásadnější je ta, ve které se rozhořel do té doby spíše doutnající pocit rivality mezi Narutem a Sasukem a ta, ve které se Tsunade seznamuje s Rock Leeho zraněním.

Kapitoly tohoto svazku ve většině případů posouvají děj a jsou poměrně pěkně čtivé, ovšem i v pár případech je tu náběh i na nějaké akčnější pasáže, které dají příběhu trochu dynamiky, takže to tu není celé jen o dialozích. Co se vývoje postav týče, tak asi nejvíce prostoru je zde věnováno Sasukemu, zejména jeho temnější stránce, která se pomalu dostává na povrch, a dále se podíváme trochu do nitra Rock Leeho a jeho motivace se nevzdávat.

Kresba a překlad jsou beze změny, takže není třeba se k tomu vyjadřovat. 

Verdikt

Dvacátý svazek Naruta nám po menší mezipauze v ději opět navázal na hlavní dějovou linku a pomalu ale jistě nám příběh rozehřívá pro nástup hlavních dějových zvratů, které můžeme v několika příštích svazcích očekávat. Kapitoly se věnují spíše posunu v příběhu a opět nám zas trochu přiblíží nitra některých postav. Jelikož zde není žádný důvod cokoliv vytýkat nebo naopak vychvalovat, tak ani není důvod odchýlit se od standardního hodnocení...

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Padawan
Padawan

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku