Útok Titánů 2

7. května 2015 Padawan Diskuze (2)
Útok Titánů 2

Druhá zeď, která chrání poslední útočiště lidské rasy je napadena, přičemž většina obránců v místě útoku jsou čerstvě vycvičení rekruti s takřka nulovými zkušenostmi. Jak dopadne další bitva, která je osudová pro přežití lidského pokolení se dozvíte v druhém svazku série Útok titánů...

Knihy Dobrovský

Jak jsem zmínil už v úvodu, přestože se jedná teprve o druhý svazek, tak nám začíná pěkně z ostra, a to prolomením druhé ochranné zdi s názvem Rose, což bylo částečně nakousnuto už v předchozím díle. Mezi hlavními hrdiny došlo k velké ztrátě, kdy se Eren obětoval pro záchranu svého nejlepšího kamaráda Armina, který následkem smrti Erena propadá zoufalství a panice, a ztrácí svou vyhlášenou schopnost racionálního uvažování. Naopak nic netušící Mikasa zabíjí jednoho titána za druhým, přičemž si tak získává respekt i starších vojáků. Situace je opravdu zoufalá, jelikož se skoro na chlup podobá útoku titánů před pěti lety, kdy padla zeď Maria a téměř polovina přeživšího lidstva se stala potravou pro titány. Jediné, co může obránce zachránit před další genocidou, je zázrak, který by dokázal naklopit misku vah ve prospěch lidí.

Tolik k uvedení děje a teď trochu k jeho rozboru. Jelikož se jedná o poměrně dost akční pasáž, zaměřenou na obranu prolomené zdi, tak je asi jasné, jakým způsobem se bude většina příběhu ubírat. Hlavní dějová linka se točí kolem jednotlivých skupinek obránců, resp. jejich potyček s titány, kteří pronikli za zeď. Ovšem až na pár momentů, kdy musí některé postavy s ohledem na krizovou situaci jednat, zde nemáme nějaký výraznější posun v jejich charakterovém vývoji. To vše je prolnuto flashbackem do minulosti, který se tentokrát zaměří na Mikasu, a to konkrétně na její první setkání s Erenem, kdy se nám osvětlí, proč je Mikasa na Erena tolik upjatá, a co ji pohání v téměř chladném kosení titánů. Celkově se tedy jedná o díl s dynamickým dějem, občas zvolněný výše uvedeným flashbackem a klasicky prolnutý "encyklopedickými" poznámkami, které oddělují jednotlivé kapitoly svazku, a které nám opět přinášejí nějaký ten další poznatek z tamějšího světa.

Ohledně kresby zůstávám stejného postoje, jako v recenzi na první díl. Tudíž poměrně hrubá, místy až skoro skicovitá kresba, která odlišuje Útok titánů od jiných manga sérií. Naopak výše zmíněná hrubost kreseb, zejména tedy postav, je poměrně zvláštně doplněna o ztvárnění okolí, které se vyznačuje téměř geometrické přesnosti, což je minimálně zajímavá kombinace dvou stylů pro jednu kresbu.

Verdikt

Další svazek Útoku titánů, který, přestože je teprve v pořadí druhým, poměrně svižným způsobem rozjíždí celkovou příběhovou linku. I když se jedná o díl nabitý akcí, tak se nám tu dostane i menší dávka poznatků týkajících se postav a rovněž i pár novinek o zdejším světě, přičemž hlavní dějový zvrat tohoto dílu neoblomně drží laťku kvality na stejném místě. Proto, jelikož se o proti předchozímu svazku v podstatě jedná o kontinuální díl, není třeba v tomto případě měnit hodnocení...

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Padawan
Padawan

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

Padawan Offline
Padawan 10/05/2015 (10. května 2015)
Zdarec, určitě je na programu, ale nebudu jí dělat já, ale Drekorian ;)
spiderbat Offline
spiderbat 10/05/2015 (10. května 2015)
VÍTEJ ZPÁTKY! Apropos, bude recenze, na Gunsmith Cats?
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku