Whedon plánoval Spider-Mana a Captain Marvel

6. května 2015 S4TW Diskuze (0)
Whedon plánoval Spider-Mana a Captain Marvel

Kdo z vás se těší na debut Spider-Mana a Captain Marvel v rámci Marvel Cinematic Universe? Kdo by se netěšil, že? No, málem jsme se dočkali už v Avengers: Age of Ultron. V rozhovoru pro Empire Podcast režisér Joss Whedon poodhalil, že měl plány obě tyto důležité postavy zahrnout již do filmového pokračování Avengers. Pokud jste tento film ještě neviděli, tak upozorňuji, že tento článek může obsahovat spoilery!

Knihy Dobrovský

Whedonovy plány byly takové, že chtěl Spider-Mana i Captain Marvel použít již letos ve filmu Avengers, kdy se měli objevit jakou součást sestavy týmu, který byl představen na úplném konci snímku, kde Captain America a Black Widow trénují nové rekruty, aby se mohli stát Avengers. Veliká škoda, že tomu tak nebylo, jelikož to je přesně ten moment překvapení, taková ta třešnička, co filmu chyběla.

Chtěl jsem všechny ty lidi. Říkal jsem si: ‘Bylo by skvělé, kdybychom mohli přidat ještě pár postav navíc. Kdybychom tam mohli zakomponovat Captain Marvel, na kterou jste uzavřeli dohodu.’ A oni o tom skutečně diskutovali,” říká Whedon. “A já jsem ještě dodal, ‘A Spider-Man, toho bychom mohli také použít, protože jsme se konečně se Sony přibližovali ke společné dohodě a malá integrace byla na spadnutí.’ Takže jsem chtěl použít obě tyto postavy, ale bohužel ani jedna neprošla a dohoda se neuzavřela.”

Natáčení Avengers: Age of Ultron bylo již v plném proudu, když Marvel oznámil, že plánuje natočit film o Captain Marvel. A dohoda mezi Marvelem a Sony ohledně Spider-Mana se uzavřela až ve chvíli, když byla část natáčení již dokončena – pak už bylo příliš pozdě, řekl Whedon.

A teď mi nadšeně říkají, ‘Děláme na filmu Captain Marvel a máme práva na použití Spider-Mana,’ a já na to něco jako, ‘Já jsem ale už svůj film uzavřel, vy srá**vé! Díky za nic.’

 

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz