Deskoherní smetiště 4/2015

5. května 2015 fm.tua Diskuze (0)
Deskoherní smetiště 4/2015

Měsíc je opět pryč, a proto je čas na další várku deskoherních tipů. Co se za minulý měsíc událo zajímavého? Na jaké hry se můžeme těšit tento měsíc? Na co čekáte, pokračujte ve čtení. Rozhodně žádné z vydavatelství deskových her nelení a jedou jako fretky na kokainu.

Knihy Dobrovský

Jako první tu máme Rexhry, které nezahálí. Začátkem dubna na svém facebookovém profilu naznačili, že bychom se mohli dočkat rozšíření malé, velké hry - Malá velká království (recenze zde), která se testuje v kmenovém vydavatelství Gamelyn Games. Rozšíření má dle informací přidat nové národy a hrdiny, jenž hru zpestří, a přidají nové možnosti.

Novinkou, které se dočkáme od Rexíků je karetní hra Beasty Bar, kterou si berou pod svá křídla. V této vtipné hře se zvířatka každého z hráčů snaží dostat do baru, k tomu aby se vtěrkli dovnitř využívají svých zvířecích schopností. Jedná se o rychlou a zábavnou hru, která jistě potěší každého.

Důvěra ve hru Settlers: Zrod Impéria, která spatřila v českém vydání světlo světa začátkem března, se rozhodně vyplácí. Karetní hra, ve které se každý z hráčů snaží budovat svoji civilizaci, šplhá ve světovém žebříčku na Board Game Geeku stále výš a výš a je v první stovce nejlépe hodnocených her, u nás je v první desítce nejlépe hodnocených her na Zatrolených hrách. 

Koncem dubna jsme se od Rexher dočkali dalšího oznámení a to o lokalizaci hry Little Prince: Rising to the Stars, která je další hrou ze světa Malého Prince. Hru mají na svědomí Antoine Bauza a Bruno Cathala, jenž vytvořili hru Malý Princ: Udělej mi planetu, kterou mají Rexíci v portfóliu.

Koncem května by se na českém trhu měla obejvit zábavná konverzační hra pro více hráčů - Superšpion. V každé hře je se tajně rozdají karty a jeden z hráčů je špiónem, zatímco zbytek dostane karty s prostředím (od pláže přes kasino až po vesmírnou loď) a svojí rolí v něm. Hráči se následně střídají v pokládání otázek a odpovídání na ně, přičemž cílem je samozřejmě odhalit špióna.


Pomalu ale jistě se přesuneme k MINDOKU. Do projektu 100% záruky, který od března funguje, byla přidána další hra a to novinky, která vyšla konce března - Patchwork (recenze zde),

Mindok opět chystá další dvojkovku, tentokrát se jedná o návrat jedné ze starších her - Halali. Jeden z hráčů hraje za myslivce a dřevorubce a druhý za medvědy a lišky. Cílem hry je ulovit soupeře a případně další obyvatele lesa. 

Mezi novinkami, které MINDOK chystá, najdeme i hru při které si hráči procvičí strany. Hra Levá, prává rozhodně necílí pouze na děti, ale i dospělím pěkně zamotá hlavu.

Další představenou hrou je vědomstní záležitost - Země. V této hře nejde pouze o to, kdo ví toho co nejvíc, ale k vitězství může dopomoci správný odhat a trocha štěstí. Hra má originální herní princi, a liší se od dosud vydaných vědomostních her.

Rozhodně MINDOK potěší malé přírodovědce vydáním hry 50 přírodních experimentů, které rozšířují tuto vzdělávací dětskou řadu a 50 veselých her do auta, která zabaví celou rodinu na malých i velkých cestách. 

Rodinu černých historek rozšíří další vydání nových 50 karet, tentorkát se jedná o odporné nehody po cestě na dovolenou, fatální nedorozumění s domorodci, smrtící suvenýry a v neposlední řadě také tragické výbuchy emocí způsobené příliš dlouhým volnem tráveným společně. Černé historky: Prázdninové příběhy se budou určitě hodit na krácení volných chvil na dovolené. 


Piatnik, který se zaměřuje zejména na rodinné a dětské hry v květnu vydal postřehovku Bubbles. Hoďte čtyřmi kostkami a najděte na právě vyložených kartách odpovídající kombinaci bublinek, kdo nasbírá nejvíce karet stane se vítězem.

Dobrodružnou honbu za diamantem připravil Piatnik. Úkolem je rychle najít legendární diamant Hvězdu Afriky a dopravit ho do bezpečí. Na cestě přes celou Afriku ale číhá spousta nebezpečí. Abyste nepadli do rukou lupičů, budete potřebovat štěstí a šikovnou strategii. Protože jestli vám jednou uloupí vaši hotovost, bude další pokračování vaší cesty hodně těžké.

Menší a samostatně hratelnou verzi oblíbené hry Activity s podtitulem Sport, která přináší 330 nových pojmů se sportovní tématikou! Plňte úkoly podle známých pravidel Activit – slovním opisem, pantomimou nebo kreslením.


Albi opět dává ve všech svých dárkových prodejnách Albi možnost půjčit si zdarma některou z šesti následujícíh her -Tři malá prasátka, Mölkky, Quoridor, Velbloudí dostihy, V kostce! Pohádky a Gloobz. Pokud se Vám nějaká z her bude líbit, můžete si hru zakoupit s 25% slevou. Hry si je možné zapůjčit od 1. května do 31. srpna. Více informací naleznete zde.


Z kraje měsíce Blackfire oznámil lokalizaci hry pro nejmenší, která má licenci oblíbeného seriálu Mrňouskové. Tak uvidíme, jak se hra vyvede.

Se startem páté řady série Hra o trůny byl ohlášen překlad druhé edice hry se stejným názvem s podtitulem Intriky Západozemí. Na facebookovém profilu se rozhořela diskuze a překladech jmen, svůj názor ostatně můžete přidat také.

Ve stáji Blackfiru se stále dolazuje aplikace ke chystanému českému Xcomu, jedná se již pouze o drobnosti, ať může být aplikace připravné k českému uvedení hry. Xcom je kooperativní scifi hrou, ve které se hráči stanou poslední nadějí lidstva před zákeřnou mimozeskou agresí. Rozhodně je na co se těšit.

A nakonec potěším milovníky karetních rodinných her. V budoucnu se můžeme těšit na sérii her Výzvy přírody, v této sérii naleznete tématicky zařazené karetky jako Afrika, Evropa, Mořský svět, Šelmy, Sopky a Dinosauŕi. Hráč, který je na tahu, se pokusí odhadnout nejsilnější charakteristiku zvířete a následně porovná svou hodnotu s hodnotami ostatních hráčů.

To by pro dnešek bylo z deskoherního světa vše. Příští měsíc se můžete těšit na další várku informací a nových her, které vyjdou. Budu se těšit.  

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku