Pekelná šleha (Kladivo na čaroděje 8)

4. května 2015 fm.tua Diskuze (0)

Bez soucitu, bez morálky, bez pudu sebezáchovy. Proti všem.

Pekelná šleha (Kladivo na čaroděje 8)

Osmý příběh ze světa Kladiva na sebe nechal čekat o malilinkato déle, než jsme byli zvyklí. Zda se čekání na pokračování vyplatilo nebo ne, se dozvíte v této recenzi.

Knihy Dobrovský

Tým Felixe Jonáše je opět v akci. Když za Vámi přijde slizký chlapík, který hledá pohřešovanou přítelkyni a nabídne vám velký balík peněz, vezmete jeho případ a neptáte se na příliš moc detailů. Ale pokud zjistíte, že hledaná je obdařena nekontrolovatelnou magickou silou, je něco v nepořádku. Na první pohled banální případ se zamotává a tým Kladiva na čaroděje se dostane do nebezpečné hry s magickým retrovirem.

Autorem Pekelné šlehy je Martin „Darion“ Antonín, který je již pátým autorem, jenž přispěl do série svým umem. Střídání autorů rozhodně sérii prospívá. Zápletka osmého dílu je mixem hororu a fantasy, řízlá špetkou sci-fi, kombinace těchto žánrů vyúsťuje v zajímavě psaný příběh, který čtenáře jistě nadchne a nepustí. Oceňuji rychlí rozjezd, jenž udrží pozornost, v polovině však kniha lehounce ztrácí tempo, které se opět zvyšuje s rozuzlením příběhu.

Každý autor dává knize něco ze sebe, ať je to styl psaní, formátování textu či nadpisy kapitol. Antonín se drží, dovolím si říct, osvědčeného - klasického členění. Osmé pokračování Kladiva však vybočuje názvy kapitol, které jasně vystihují každou část příběhu.

Příběh jako takový je doplněn odkazy na předchozí díly a čtenář si připomene, co se ve světě kladiva všechno už odehrálo. Kniha však funguje jako samostatný příběh, proto není nutné znát dopodrobna zápletky a děj předchozích knih.

Jak jsem již psal, kniha vás vtáhne a nepustí do té doby, než si ji přečtete. Krom zajímavého a propleteného příběhu s detektivní zápletkou Vám osmý příběh party podivných individuí lehce polechtá i bránice. Ty momenty jsou fakt k nezaplacení, když se snažíte nesmát nahlas v MHD a pouze se potutelně usmívat, ale nejdete to, koukají na Vás ostatní spolucestující jak na blázna.

S kým se setkáme? Opět se uvidíme s nekrofilem Walterem, bouchačem Vincentem, pacifistkou Klaudií a samozřejmě jejich hlavou – Felixem Jonášem. Hlavní postavy dostávají téměř stejně velký prostor a užijete si do sytosti všech. V průběhu příběhu potkáme i pár známých, jako členku Sedmičky Ester von Blaskof a malou epizodní úlohu si střihne i jeden z démonských bosů, sám Rashil.

Chcete-li se pořádně odreagovat a uvolnit po dlouhém a namáhavém dni, rozhodně doporučuji sáhnout po osmém pokračování série Kladivo na čaroděje: Pekelná šleha. Krom oddechu Vám Antonín naservíruje příběh, který přečtete jedním dechem a je plný uvěřitelně neuvěřitelných magořin. Jelikož nelze brát knihy moc vážně, snad jediným záporem může být délka. Útěchou nám však může být, že se brzy dočkáme dalšího pokračování.Martin D. Antonín

Pekelná šleha (Kladivo na čaroděje 8)

ISBN: 978-80-7425-247-1

Nakladetlství Epocha, Praha 2015

paperback, 216 stran

189 Kč

 

Martin D. Antonín

Spisovatel, ale především larpař, který publikuje od začátku tisícíletí. Mezi jeho díly najdeme cyklus Trpasličí čest, stejnojmená povídka odstratovala jeho spisovatelskou karitéru či sérii Dameonic nebo historickou fantasy novelu Saladinova lampa. 

Kladivo na čaroděje

Serié je spojení moderního hororu a urban fantasy. Podobá se sériím, jako je agent JFK nebo Mark Stone. Díly jsou psány rozličnými autory s vlastním pohledem na tento svět, a tak každý autor přináší do série něco nového.

konečně po dlouhé době další kladivo; opět originální zápletka
příliš krátké

Verdikt

Osmé pokračování série Kladivo na čaroděje nabídne čtenáři přesně to, co od něj očekává a to mix humoru, detektivního pátrání a hlavně plnokrevnou českou fantasy. Chcete-li se pořádně odvázat, tak si doporučuju pekelně šlehnout a začíst se do příběhu Felixe Jonáše a jeho party.

Epocha
Děkujeme za spolupráci nakladatelství Epocha, které se specializuje na vydávání fantastické a historické literatury. Nakladatelství existuje od roku 2002, ale jeho původ pramení již v roce 1996.

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku