Ultimátní komiksový komplet #17: Punisher: Vítej zpátky, Franku - část 2

22. dubna 2015 jardoom Diskuze (0)
Ultimátní komiksový komplet #17: Punisher: Vítej zpátky, Franku - část 2

Středeční večery není potřeba představovat. UKK recenze je opět tady a dnes si vezmeme na paškál Punisherovo pokračování "Vítej zpátky Franku část 2". Představit je ale zapotřebí našeho věrného čtenáře, který si říká Elhonzo. Představuji ho proto, že právě tento týpek se připojí ke tradiční dvojici recenzentů, kterými jsou jardoom a S4TW.

Knihy Dobrovský

Elhonzo


Vítej zpátky Franku bylo před lety moje první seznámení s komiksovým Punisherem. Předtím jsem ho znal jen z né moc povedeného filmu a z hostování v kresleném Spider-Manovi. A musím říct že tehdy to na mě fungovalo výborně. Kupa akc , sprostých slov co víc si přát. Když to však přečtu dnes už to tak suprové není, ano akce a ostatní věci tu pořád jsou, ale člověk si najednou uvědomí že tomu prostě něco chybí.

Celé se to táhne v takovém duchu béčkových akčních filmů, ale v dobrém slova smyslu. Drsnou akci střídá cheesy humor a podobně. Příběh je sice jednoduchý ale má hlavu a patu a neurazí. A to je právě to neurazí.  Ten kdo už má něco načteno zůstane klidným, kdo je však v komiksech nováčkem určitě si přijde na své.

Ennis se (jak už má ve zvyku) vytasil s plejádou  podivných/úchylných /šílených a celkově  nenormálních charakterů které dokonale plní svůj plánovaný účel. Nejlepší postavou celého komiksu je dozajista Rusák, který je kombinací všech možných charakterových vlastností.

Kresbu má na starost Steve Dillon se kterým to nemám jednoduché. Když kreslí Punishera tak s ním nemám problém, ale když na něj narazím někde jinde(Thunderbolst, Wolverine Origins) skoro vždy mi nesedne. Superhrdiny moc kreslit neumí, ale takový ten „jednoduší“ svět ve kterém se Punisher pohybuje mu jde na jedničku.

Sečteno podtrženo kdo hledá oddychovku u které může vypnout a nechat se bavit bude spokojen, kdo chce sondu do mysli vraždícího mstitele bude zklamán a může si z hodnocení pár bodů strhnout.

6/10 

 

S4TW


Na podruhé jsem si toto dílo užil o něco víc, jelikož jsem věděl, co očekávat. A to pořádnou akční jízdu, plnou brutálních a drsných scén. Bohužel toto dílo nenabízí vůbec nic navíc, ale akci nabízí opravdu slušnou.

Příběh je opravdu jednoduchý. Punisher se vrací z nebe a vybere si jednu mafiánskou rodinku a tu se snaží postupně zlikvidovat. Ta rodinka se samozřejmě brání a posílá na Punishera čím dál větší kalibry, takže každá další akční scéna je ještě o kus brutálnější a drsnější. A to je asi tak všechno. Jo, ještě na pozadí tam jsou nějací tři vocasové a dva detektivové, což je docela zajímavá vsuvka, ze začátku baví, ale postupem času už moc ne.

Znovu opakuji, toto dílo je vystavené pouze na brutální akci, spoustě mrtvol, spáleného masa, kvantu vystřelených kulek a potocích krve. Je to taková jednoduchá zábava, pokud chcete úplně vypustit a užít si jen krvavou jízdu s naším mstitelem. Psychologie postav je opravdu na nízké úrovni, ani jedna postava mě nezaujala, jsou jednoduše napsané, bez nějakého zajímavějšího vývoje a vlastně nijaké, teda až na Rusák a Mámu, to jsou snad jediné dvě dobře / zajímavě napsané postavy. Jak jsem řekl, hlavní příběh je aspoň solidní akce, ale vedlejší linky po chvíli začnou spíše nudit.

Kresba se nese v duchu celého díla, slabý průměr, ničím zvlášť nevyniká, k Punisherovi se mi nehodí, nenavozuje tu správnou atmosféru a vlastně ani nevím, co o ní víc napsat. Nelíbila se, tečka. No a dialogy? Ty to taky moc nezachraňují. Opět to zachraňuje pouze hláškující Rusák a Máma, to jsem se párkrát i uchecht.

Sečteno, podtrženo, pokud hledáte zábavné dílo, kde se mafiáni řežou s Punisherem a teče při tom spousta krve a lítají všude kulky, tak si přijdete na své. Pokud hledáte něco víc, tak sáhněte po jiném Punisherovi, u nás jich naštěstí pár jiných vyšlo. Dílo, co neurazí, ale ani nenadchne.

5/10

 

jardoom


Já Punishera moc rád nemám. Zrovna tohle je postava, ktará mě nějak neláká a ničím neoslovuje. Vítej zpátky Franku je komiks, který mě utvrzuje v tom, že o nic nepřicházím. První část jsem v mé UKK recenzi poplival jak jen to šlo. Na toto plivání navážu další smrští, této jídlo mnělnící tělesné tekutiny. 

Elhonzo mluvil o atmosféře béčkového filmu, já to vidím ještě mnohem hůř. Radši budu koukat na 120kg vážícího Stevena Saegala, který v posledních letech točí nejhorší možné snímky v šech dob, ve kterých si na "Punishera" tak trochu hraje. Ostatně, on to tak trochu vždycky Punisher byl, to se musí nechat. Zpátky k této knize. Díky prvnímu dílu jsem věděl, že se do četby pokračování moc hrnout nemusím, a taky jsem dobře dělal.

Druhý svazek nenabízí nic nového. Ennis vlastně jen dokončil trápení, které započal. Dillon konečně upustil tužku a doufám, že mu ruce upadnou, protože další takovou patlaninu bych už opravdu vidět nechtěl. Musel bych si v agónii vyškrábat oči tím nejtupějším přemětem, který bych v celé vesnici našel.

Nesedí mi ani příběh, ani podstata a myšlenka celého počínání hlavních aktérů. Pro mne je to naprosto zbytečné místo v mé knihovně, zbytečně vyhozených 400kč a hlavně zbytečné tři hodiny mého života. První díl byl zajímavější v tom, že se člověk seznamoval s problematikou, aktéry, a myšlenkou. Když vám ale první kniha nesedne, většinou ta druhá nic nového nepřinese. Kladné body vidím snad jen v tom, že je samotný závěr celkem povedenou záležitostí, kterou bych v případě téhle knihy nečekal.

2/10

Verdikt

Zde najdete souhrné hodnocení vytvořené průměrem dílčích.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Další autoři

Elhonzo S4TW
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku