Ultimátní komiksový komplet #26: Fantastic Four - Rozhodná akce

8. dubna 2015 jardoom Diskuze (2)
Ultimátní komiksový komplet #26: Fantastic Four - Rozhodná akce

Ultimátní komiksový komplet nám minulý týden vyvrcholil díky poslednímu kousku z první šedesátky. My proto neotálíme a doháníme vše, co se zameškalo. Středeční UKK recenze je ve znamení Fantastické čtyřky a jejich Rozhodné akce, do které se připojil pláštěnkář jardoom a jeho superhrdinský sidekick S4TW

Knihy Dobrovský

S4TW


Já jsem tedy celkem spokojený a k absolutní spokojenosti zase tolik nechybělo. Knihu bych rozdělil na dvě části. Příběh, který se týkal Latvery a příběh z "Ráje". Ten první byl vážně velice povedený a změna charakteru Richardse byla velmi překvapivá, vše se vyvíjelo zajímavým směrem, mělo to napětí, překvapivé momenty a skvělé zápletky. Nakonec to i vyvrcholilo velmi povedeně se šokujícím koncem. To byla ovšem jen první část. Pak nastala ta nudná část, kdy se FF snaží něco udělat v Ráji a celé to na mě působilo dosti utahaně, nezajímavě a vlastně vcelku i zbytečně. Na druhou stranu mě osobně přišel konec zajímavý a dosti překvapivě zpracovaný, rozhodně to byl docela wow efekt, který jsem nečekal a vůbec jsem s ním neměl problém, ba naopak. Bohužel této povedené události předcházeli tři poměrně nudné sešity.

Ve finále jsem byl tedy se scénářem spokojený tak na 70% procent, rozhodně se jedná o zajímavější příběh FF a vcelku dosti netypický, s netypickým vývojem charakterů (pro naši první marvelovskou rodinku). Kresba je příjemná, taková s menším důrazem na reálnost, respektive fotografické obrázky, což se ovšem k FF skvěle hodí. Je plná jasných (možná až veselých) barviček a panely jsou místy velmi pěkně zpracovány.

Pokud bych měl uzavřít celý komplexní příběh o FF, který už začal s první bookem, tak jsem byl nadprůměrně spokojený a od tohoto (do této doby pro mě nudného) týmu jsem to nečekal. Na jednu stranu se jedná o klasické Fantastickou čtyřku, na tu druhou je tam dosti neobvyklých prvků, které celý tým posouvají trochu na jinou úroveň, což přidá celkovému dojmu většinou plusové body.

7/10

jardoom


Dnes začnu kresbou, v tomto ohledu je toho totiž k recenzování daleko více . První kreslíř knihy, Porter, je dle mého názoru kreslířem velmi dobrým. Kdo četl obě knihy JLA, ten mi dá jistě za pravdu. Ačkoli je kresba v JLA a FF úplně jiná, v podstatě je jeho rukopis vidět. Svižný tah pera a čistý a přehledný styl knize přidává tu pravou atmosféru. Jeho kresba je vlastně celkem jednoduchá a hlavne přehledná. Když se koukáte na JLA nebo na tento FF kousek, vidíte dvě naprosto jiné práce, které spojuje jen to, co jsem o větu dřív výjmenoval. To dokazuje, že je Porter kreslířem flexibilním a dokáze nakreslit vše, co je zapotřebí k tomu, aby kniha vypadala opravdu dobře. Přitom si Porter dokáže zachovat svůj standard a kvality, které jeho kresby mají, ať už kreslí jak chce.
 
Druhý kreslíř Wieringo je mnou nenáviděná postava, která ve světě komiksů nemá co dělat. Absolutně komerční, disneyovská kresba, vypadá naprosto odporně a Marvel díky tomu nadále nosí nálepku dětského nakladatelství. Nedokážu si představit, jak by tenhle komiks vypadal, kdyby ho Wieringo nakreslil celý.
 
Co se příběhu týče, jedná se o celkem dobře promyšlenou záležitost. V podstatě bych neměl žádný problém, kdybych zde nenarazil na problém celého komiksového světa. Na problém komiksových smrtí. Umře někdy někdo napořád? Když pominu největší komiksové trápení, najdu v tomto kousku vcelku dobrý komiks, který potěší každého fanouška superhrdinského žánru. Nejedná se o žádný trhák, ale propadák to není ani náhodou. Kniha nabízí celkem netradiční pohled na věc, kterou Waid zpracoval téměř na jedničku. Sem tam najdete díru ve scénáři, nebo narazíte na nějaké hluché místo, které postrádá logiku i smysl.  Bohudík jsem tohle velmi rád přehlížel, jelikož Waid servíroval kousek naprosto nadprůměrný, jehož klady naprosto překrývají zápory.
 
7/10

Verdikt

Zde najdete souhrné hodnocení vytvořené průměrem dílčích.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Další autoři

S4TW

Poslední příspěvky v diskuzi

jardoom Offline
jardoom 09/04/2015 (9. dubna 2015)
Odpověd na #6094 příspěvek od S4TW
Ti dám sidekick!!!! :D
ty vole, kdo má furt vymejšlet ty trapné úvody :D
S4TW Offline
S4TW 08/04/2015 (8. dubna 2015)
Ti dám sidekick!!!! :D
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku