Deskoherní smetiště 3/2015

7. dubna 2015 fm.tua Diskuze (0)
Deskoherní smetiště 3/2015

V dubnu na náš trh koneně dorazí očekávané hry od Blackfiru, jelikož nic dalšího v aprílovém měsíci nevychází, pojďme si shrnout novniky, které na svých facebookových stránkách zveřejnili jednotliví vydavatelé. Novinek je spousta, v následujících měsících je na co se těšit.   

Knihy Dobrovský

Jednou ze zajímavých záležitost je oznámení české lokalizace rozšíření pro populární hru Takenoko. Tato hra s roztomilou pandou se stane ještě roztomilejší! Rozšíření s podtitulem Chibis přinese nové dílky krajiny, nové možnosti, jak hru hrát, ale hlavně  se dočkáme pandí slečny a mrňousků a to za to stojí!

Další novinkou, která se u REXíků plánuje na léto je hra Šplouch. Jedná se o dovednostní hru, ve které se musí stavět dřevěné dílky dle pravidel. Tato hra konceptem nezapadá do portofolia společnosti, ale určitě není na škodu vyzkoušet jak na Šplouch bude reagovat český zákazník.   

Na facebookovém profilu REXher proběhla prosba při lokalizaci Tiny Epic Galaxies (Malé velké galaxie), jelikož se firma snaží hru co nejvíce přiblížit českému prostředí, poprosila fanoušky, zda by jí s lokalizací nepomohli a to pojmenováním planet z románů českých autorů žánrů sci-fi. Chcete-li zaslat svůj návrh, není nic jednoduššího než přidat svůj nápad na facebook REXher.

Prozatím poslední oznámenou novinkou je Bomb Squad, pro který REXíci v tuhle chvíli hledají český název. Jedná se o kooperativní realtime věc, ve které jste členy protiteroristického komanda. Hra funguje podobně, jako byste smíchali hry Space Alert, Hanabi a RoboRally.

 


MINDOK pokračuje ve svém projektu 100% ZÁRUKA SPOKOJENOSTI. Od 1. dubna zařadil do projektru párty hru Times up: Rodina, na rozdíl od Times up: Celebrity se jedná, jak název napovídá o rodinnou variantu, a hráči budou muset popsat co nejvíce známých pojmů, zvířat a povolání, které jsou na kartách. 

Mezi novinky, které společnost připravuje patří jednoduchá karetní hra na motivy oblíbené mobilní hry - Cut the rope. Úkolem hráčů je nakrmit Om Noma, který sbírá bonbónky, sestavte řetězec z karet a pomáhejte si nůžkami, ale pořádně si hlídejte soupeře, aby vám neuniklo vítězství.

Další představení hry proběhlo v půlce března. Mindok chystá Zámky šíleného krále Ludvíka, která je inspirována historickou osobností a podobně jako Ludvík II. Bavorský budou mít hráči možnost místnost po místnosti si postavit vlastní hrad.

Farmář Pepík je postřehovou hrou určenou zejména pro menší děti, která prověří jejich bystrost. Hráči hledají zvířátko, které se před farmářem Pepíkem schovalo.

Karetní hry se scif-i tématikou - Ztracené dědictví s podtituly Létající zahrada a Hvězdný koráb byly oznámeny na konci března. Hry fungují na podobném principu jako Milostný dopis, tím pádem se jedná o jednoduchou záležitost, která bude přístupná opravdu každému.


Blackfire potěšil příznivce hry Dobble a do varianty pro menší děti Dobble: Kids přeložil česká pravidla. Lokalizace se dočká i hra, které na principu Dobbe funguje a to Ovocný salát.


Dále se můžeme těšit na českou verzi párty hry Sheriff of Notthignam, která je v žebříčku na BoardGameGeek mezi párty hrami na čtvrté pozici. Jedná se o hru plnou blafování a uplácení, při které se výborně pobavíte.

Rodinu parodií her na hrdiny Munchkin v české lokalizaci doplní Munchkin: Zombies. Zombíci fungují úplně stejně jako základní hra a navíc se s ní dá propojit. Fanoušci oživlých mrtvol jistě jásají.

Tento měsíc bychom se měli konečně dočkat české lokalizace fantasy deskové hry z fantasy cyklus polského spisovatele Andrzeje Sapkowského, na niž fanoušci čekají od ledna a to Zaklínač: Dobrodružná hra. Hráči mohou hrát za zaklínače Geralta, trubadúra a mluvku Marigodolda, čarodějku Triss Ranuncul nebo trpaslíka Yarpena Zigrina, přičemž každá postava má jiné vlastnosti. Čelit budou řadě nebezpečí a budou si muset pomáhat, vyhrát však může jen jeden z nich.

Společně se zaklínačem by na pulty obchodů měla doputovat počeštěná verze, jedné snad z nejznámějších her na hrdiny v deskové podobě, Talisman. Čtvrté revidované edice, ve které každý hráč má svoji figurku a snaží se získat mocný artefakt, aby se mohl stát právoplatným pánem království, se snad dočkáme v průběhu dubna.


Příští měsíc se můžete těšit na další díl Deskoherního smetiště, ve kterém budou opět shrnuty novinky od českých vydavatelů deskových her. Můžete se těšit na další nálož her, jenž vyjdou v průběhu května. 

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Minotaur.cz