Caesar - Dawn of the Planet of the Apes NECA serie II

21. dubna 2015 jardoom Diskuze (0)
Caesar - Dawn of the Planet of the Apes NECA serie II

Stejně jako roste dítě před očima svých rodičů, chce i náš web růst přímo před očima našich fanoušku. Proto opět rozšiřujeme pole naší geek působnosti a připravujeme řadu novinek. Jednou z nich je i recenze akčních figurek a sošek ze světa komiksové tématiky. Naše veliké díky si zaslouží pan Martin Wagner ze světa komiksu, který náš růst podpořil.

Knihy Dobrovský

V této první recenzi se koukneme na zoubek akční figurce z filmu Úsvit planety Opic. Konkrétně jde přímo o samotného hlavního hrdinu Caesara, jehož figurku si v tomhle případě vzala do parády NECA. Tato figurka pochází již z druhé série, která představila tři filmové opičí postavy. Mimo Caesara je v této sérii možno najít i Kobu a Lucu. První série nabídla taktéž Caesara, Kobu a třetím opičákem byl Maurice. Rozdíl mezi těmito sériemi je ve válečném líčení, které najdete na figurkách z první série. Druhá série však nabízí střelné zbraně a náš Caesar je vybaven pořádnou brokovnicí.

Ze začátku se ale pobavíme o obsahu balení. V krabičce najdete figurku Caesara, brokovnici, a sadu náhradních dlaní, které budete potřebovat k nasazení zmíněné brokovnice. Musím říct, že při pohledu na velikost a cenu figurky (běžně 599Kč, světkomiksů 490Kč), jsem nečekal tak parádní a detailní zpracování. Když se zaměřím jen na detail vyměnitelných částí, jsem nadmíru spokojen. Jak barva tak přesnost lakování je v tomhle případě výbornou záležitostí. Dokonce spoušt brokovnice a šrouby na zbrani jsou nabarveny jinou barvou než celá brokovnice, což je sice opravdu "jen" detail, ale pokud se jedná o miniaturní součástky, tak vás to velmi potěší, jelikož si stím opravdu musel někdo dát tu práci. To samé mohu říct o zbytku celé postavy. Detaily rukou, vrásky na obličeji a zpracování srsti, je prostě dobře odvedenou prací, za kterou se nemusí stydět i mnohem dražší figurky.

Dále se pobavíme o ohebnosti figurky. Caesar disponuje patnácti klouby, které vám umožní namodelovat jeho postavu tak jak chcete. Samozřejmně v případě opičáka je 15 kloubků málo, ale na nějaké základní pozice to bohatě stačí. Co se týče kloubů, tak musím přiznat, že práce s nimi je velmy těžká. Jde to totiž velmi z tuha a občas jsem se bál, že to poškodím. Hlava jde nastavit vlastně jen kolem své osy. Dle reviewu který jsem viděl, by měla jít nastavit i nahoru a dolů, ale moje ruce to prostě nezvládají. Ostatní klouby pracují výborně a musím ocenit i kloub který vám umožní nastavit hrud. Takto se může váš Caesar hrbit, může stát vzpříměně a může se jakýmkoli směrem otáčet. Mrzí mě že této figurce musím strhnout další pomyslné body a to za vyměnitelné dlaně, které potřebujete k nasazení brokovnice. Dlaně, které jsou na figurce při rozbalení, jsou nasazené na pevno a oddělit jdou velice těžko. Nasazení náhradního páru rukou je velmi obtížné, jelikož tam nedrží tak pevně jako původní dlaně. Při nasazování zbraně nebo nastavování polohy se potom stává, že ruce vypadnou.

hezký vzhled, provedení, cena
tuhé klouby, velmi špatná manipulace s vyměnitelným příslušenstvím

Verdikt

Pro fanoušky Planety Opic je tahle figurka téměř povinností. Pokud nechcete utrácet tisíce za busty nebo téměř dokonalé sošky, je tato série od NECA přesně tím, co hledáte. Samozřejmě skalní fanoušek nepůjde do sošky za šest stovek, a pořídí si pořádný masakr, ale tohle je určitě velmi zajímavá a opravdu povedená počáteční investice.

Svět komiksu
Děkujeme za spolupráci Světu komiksu, obchodu zaměřeného na sběratelské předměty nejen z okolí komiksů. V jejich nabídce můžete najít figurky, sochy, repliky Vašich oblíbených hrdinů nebo jiné dárkové předměty a oblečení s motivem filmů, her a komiksů.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku