Marvel – 33 sérií, které končí

21. března 2015 S4TW Diskuze (5)
Marvel – 33 sérií, které končí

Na základě událostí, které se budou odehrávat v rámci Secret Wars se Marvel rozhodl rozjet několik nových, respektive staronových sérií, které mají jedno společné heslo: “Než vyprší čas.” Ten čas ovšem vyprší velice brzo a pro mnoho sérií to znamená, že jejich historie je u konce. Abychom byli přesný, tak se to týká konkrétně 33 sérií.

Knihy Dobrovský

Plán Marvelu na červen 2015 jasně poukazuje na absenci několika hlavních sérií na pokračování. A ve středu potvrdil víceprezident pro prodej a marketing, David Gabriel, ve svém rozhovoru s ComicBook, tyto absence a dále také zmínil, co to všechno bude znamenat pro naše oblíbené superhrdiny z Marvel Universe.

Znamená to, že zde bude velké ‘finále 616‘ a to znamená to, co už si mnozí naši fanoušci dávno uvědomili – všechno končí,” vysvětluje Gabriel. “Už jsme to říkali, znovu a znovu, ale pro upřesnění, Battleworld je součástí Marvel Universe a vše vypukne v Secret Wars #1 v květnu. Ale předtím vším, spousta titulů dosáhne toho, co nazýváme ‘finále 616’, kde příběhy a postavy skončí tak, jak jste je doposud znali – prozatím!” 

Některé z těch 33 titulů, které byly nemilosrdně odsouzeny ke svému konci, byly již oznámeny dříve, jako například New Avengers, Avengers, All-New X-Men a Uncanny X-Men, ale některé z tohoto seznamu jsou pro nás novinkou. Abychom už zbytečně nenapínali, zde je kompletní seznam titulů, jejich konec byl potvrzen:

All-New Captain America
All-New Ghost Rider
All-New X-Men
Amazing Spider-Man
Amazing X-Men
Angela: Asgard’s Assassin
Avengers, Avengers World
Captain Marvel
Cyclops
Deadpool
Elektra
Fantastic Four
Guardians 3000
Guardians of the Galaxy
Hulk
Inhuman
Iron Fist: The Living Weapon
Legendary Star-Lord
Miles Morales: Ultimate Spider-Man
New Avengers
Nightcrawler
Nova
Rocket Raccoon
Secret Avengers
Spider-Man & the X-Men
Spider-Man 2099
Storm
Superior Iron Man
Thor
Uncanny X-Men
Wolverines
X-Men.

Nyní, v dokonalém světě, bychom přestali každou sérii s jejich dubnovým číslem vydávat a vydali bychom krásně jasný květnový katalog, ve kterém by bylo vše představeno a ujasněno. Každý by předem viděl, že všechny tyto tituly směřují ke svému velkému finále a že všechny tyto tituly by začínaly na novo. Ale věci většinou nefungují takhle snadno,” říká  Gabriel. “Místo toho jsme dali naším tvůrcům možnost, aby ukončili své příběhy po svém. Dali jsme jim možnost, aby vyprávěli poslední dny svých příběhů, pokud chtějí. Dali jsme jim možnost zakomponovat série do Secret Wars, pokud chtějí. Takže v součtu byly Secret Wars skutečně tvůrčí a řízený proces.

Nyní se zdá, že některé z těchto 33 zrušených sérií žijí dál. Žijí totiž dál v příbězích některých tvůrců, kteří budou psát série zakomponované do Secret Wars. Například Amazing Spider-Man má skončit, ovšem Dan Slott chce pokračovat se Spider-Manem v Amazing Spider-Man: Renew Your Vows. Nebo například Nova od Gerry Duggana se přesune do série The Infinity Gauntlet, kde budou působit Nova Corps a sám Duggan se na tomto díle bude spolupodílet.

Některé nedávno zahájené tituly, jako je například Howard The Duck, Spider-Gwen či All-New Hawkeye, by měly pokračovat, aniž by je nějak situace kolem Secret Wars ovlivnila. Autor All-New Hawkeye, Jeff Lemire, dříve tvrdil, že jeho série by neměla být ovlivněna událostmi Secret Wars, ale v novém rozhovoru, který poskytl Gabriel, se to nepotvrzuje. Zdá se, že všechny série a tituly budou ovlivněny Secret Wars, ať už se bude jednat o obsah, formu či pouhý náznaky. Marvel totiž tvrzení Gabriela potvrdil.

Nejenže bylo zveřejněno interview, které poskytl David Gabriel, ale také několik nových variant coverů, které se vztahují na různé série, které spojuje jedno, Secret Wars.

 

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Poslední příspěvky v diskuzi

jh666 Offline
jh666 22/03/2015 (22. března 2015)
Odpověd na #6017 příspěvek od spiderbat
Ví se vůbec, o nějakých sériích, které budou pokračovat, i po SW3? Nebo se vrátí, jen Spider-Gwen a spol.(což moc nepředpokládám, ale člověk nikdy neví...)?
Zatím ne, i když předpokládám, že jedna série se bude jmenovat Uncanny Inhumans, protože před Secret Wars vyjde číslo označený jako 0, takže One-Shot to asi nebude. Navíc to píše Soule, co dělá Inhuman. To podle mě dává i naději, že některý série budou pokračovat i po SW...
spiderbat Offline
spiderbat 21/03/2015 (21. března 2015)
Ví se vůbec, o nějakých sériích, které budou pokračovat, i po SW3? Nebo se vrátí, jen Spider-Gwen a spol.(což moc nepředpokládám, ale člověk nikdy neví...)?
spiderbat Offline
spiderbat 21/03/2015 (21. března 2015)
Odpověd na #6015 příspěvek od S4TW
Jde spíš o to, že někteří autoři ještě nedávno počítali s tím, že jejich série pojede dál, aniž by se ohlížela na Secret Wars či byla tímto projektem ovlivněna :-)
Hm, mě jen přišlo divné, že s tím, někdo nepočítal. Spíš mi přišlo zajimavé, že série, které nestačily ani pořádně začít, budou za pár měsíců, opět začínat číslem jedna.
S4TW Offline
S4TW 21/03/2015 (21. března 2015)
Odpověd na #6009 příspěvek od spiderbat
Tak podle mne, by bylo divné, kdyby nějaká série, tímto ovlivněna nebyla. Přeci jen, vesmíry se sjednocují...
Jde spíš o to, že někteří autoři ještě nedávno počítali s tím, že jejich série pojede dál, aniž by se ohlížela na Secret Wars či byla tímto projektem ovlivněna :-)
spiderbat Offline
spiderbat 21/03/2015 (21. března 2015)
Tak podle mne, by bylo divné, kdyby nějaká série, tímto ovlivněna nebyla. Přeci jen, vesmíry se sjednocují...
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku