Daredevil – 10 největších protivníků

21. března 2015 S4TW Diskuze (9)
Daredevil – 10 největších protivníků

Chystá se nova seriál o Nebojsovi a tak se sluší na tuto postavu podívat trochu zblízka. A co nejlépe vystihuje danou postavu? No přece její nepřátelé.

Nejnovější trailer na netflixáckého Daredevila nám přinesl prodloužený monolog Vincenta D’Onofria, respektive Kingpina. V tomto videu jsme byli upozorněni na podobnosti, ale I rozdíly, mezi Daredevilem a jeho úhlavním nepřítelem.

Knihy Dobrovský

Ale Kingpin není jediným pozoruhodným Daredevilovým nepřítelem. Marvelovský Muž beze strachu má jedinečné a občas velice bizarní nepřátele a ty jsme se dnes rozhodli prozkoumat. Bez dalších zbytečnosti vám nyní představíme deset největších a nejdůležitějších lumpů, kterým Daredevil během své dlouholeté kariéry čelil.

 

10. Punisher


Punisher můžeme označit pojmem anti-hrdina, I když ani to ho nevystihuje úplně přesně. Řekněme, že je to člověk, který si právo a spravedlnosti vykládá po svém a neohlíží se na důsledky. Ovšem když přijde na jeho vztah vůči Daredevilovi, tak se tito dva dají označit za nepřátele. Chápete? Daredevil – právo za každou cenu, Punisher – kašlu na právo.

Samozřejmě, Punisher debutoval jako darebák, který se snažil sundat Spider-Mana, ale postupem let začal Spidey s Punisherem nuceně spolupracovat. Za to Daredevil se s tímto týpek s lebkou na tričku střetával zas a znova. My jsme měli možnost jeden takový souboj vidět v rámci UKK – Punisher: Vítej zpátky, Franku.

Daredevil jednoduše netoleruje Punisherovo působení jako soudce, poroty I kata v jedné osobě. Zatímco Punisher nechce, aby byla ohrožená jeho one-man války proti zločinu.

 

9. Mysterio


V průběhu let Daredevil bojoval s mnoha darebáky, kteří byli původně v nějakém konfliktu se Spider-Manem. Úplně první takovým byl ve skutečnosti Elektro, tak proč jsem se rozhodl dát do tohoto seznamu zrovna Mysteria?

To se dá vysvětlit jednoduše dvěma slovy: Ďábel strážný.

Když Marvel obnovil daredevilovu sérii pod značkou Marvel Knights, tak se Kevin Smith a Joe Quesada rozhodli trochu proprat náboženské prostředí, které je s Mattem Murdockem neodmyslitelně spjato. V tomto díle ho poslali do boje se skupinou zdánlivě božských bytostí. Na konec se ukázalo, že se jednalo pouze o machinace mistra iluzí, Mysteria. Opět jsme měli možnost si o tom přečíst v rámci UKK, v díle Daredevil: Ďábel strážný.

Mysterio je na tomto seznamu, neboť byl vele důležitou součástí toho příběhu, který se řadí mezi ty největší, co kdy byly o Daredevilovi napsány.

 

8. Jester


Jester je jedním z nejpodivnějších nepřátel Daredevila. A to nejen díky jeho neobvyklým zbraním, ale také kvůli jeho poněkud bizarní kariéře.

Jester na začátku používal své zbraně založené na vtipech či žertech a novinkách, jako jsou například falešné ruce nebo explodující jojo. To vše, aby dostal svého nepřítele, Daredevila. Ale nakonec se přidal k the Hand (Ruce) a stal se posedlým démonem.

V poslední době dostal Jester pořádně naloženo od Superior Spider-Mana, kdy z něj zbyla jen krvavá kaše. Dále hrál velkou roli v závěru série od Marka Waida – Daredevil, kdy spolupracoval se Sons of the Serpent.  Jester se vyskytnul I v rámci UKK, kdy byl součástí týmu Thunderbolts během Civil War.

Nutno podotknout, že se nejedná o jednu osobu, ale pod tímto jménem se skrývalo vice padouchů, například: Jonathan Powers, Jody Putt či Crazy Gang Jester.

 

7. Typhoid Mary


Typhoid Mary trpí jedinečnou formou poruchy rozdělení osobnosti, což přímo ovlivňuje její schopnosti a dovednosti. Tato porucha jí umožňuje používat různé psychické schopnosti, které vycházejí z té určité osobnosti, která je v daném čase dominantní. Navíc je to mutant. Mezi její psionické dovednosti patří například telekineze (může přesouvat menší předměty), pyrokineze (dokáže vznítit objekty, které má v zorném poli), může ovlivňovat mysl druhých a nakonec pomocí hypnózy dokáže navodit spánek u slabších jedinců.

Typhoid Mary měla takový zvláštní vztah s Daredevilem. Jednalo se o něco mezi láskou a nenávistí, takže byla zároveň jeho milenkou, ale zároveň I nepřítelem. Často také spolupracuje s Kingpinem, ve snaze porazit Daredevila.

V poslední době se objevila v komiksu Shadowland, kdy spolupracuje s Daredevilem, ovšem ten jí nevěří. A taky ví proč. Kingpin totiž pomocí tajného kódu aktivuje její čtvrtou osobnost a tím se ukáže, že ve skutečnosti byla tajným agentem.

 

6. Purple Man


Moc a schopnosti Zebediaha Killgravea se můžou zdát děsivé. Ovšem, je to jeho sadistické chování, které z něj dělá skutečnou hrozbu.

Za ta dlouhá léta Purple Man používal své schopnosti k ovládání mysli proti mnohým hrdinům, ale jeho vůbec první soupeřem byl Daredevil, se kterým bojoval, když experimentální nervový plyn zbarvil jeho kůži do fialova a poskytl mu schopnost k ovládání mysli.

V nedávném čase byl Purple Man málem zabit vlastními nemanželskými dětmi. Zebediah přežil jen díky svému uzdravovacímu faktoru. Nasr-štval se a postupně začal sundávat jedno své dítě po druhém. Daredevilovi se povedlo pár dětí zachránit, když pomohl policistům tím, že pustil nahlas muziku, díky čemuž nemohli být slyšet Purple Manovi rozkazy.

Navíc to vypadá, že se tato postava objeví v seriálu od Netflixu, ovšem nebude to v seriálu Daredevil, ale Jessica Jones. Hrát ho bude David Tennant.

 

5. Mr. Fear


Na stránkách komiksu se již objevilo několik zločinců s tímto jménem, ovšem nejdůležitější z nich byli druhý Starr Saxon a třetí Larry Cranston.

Saxon přišel s novým přístupem v podlosti, kdy Daredevila porazil a ponížil v očích veřejnosti a to tak často a tak tvrdě, jak je to jen možné. Zároveň události narafičil tak, že z toho vyšel jako hrdina. Nakonec byl ovšem zabit v boji, ale jeho věrná armáda robotů zachovala jeho mysl a on se stal Machinesmithem, úhlavním nepřítelem Captaina Americy a Billa Clintona.

Další v pořadí byl Larry Cranston, jehož prvních pár vystoupení nebyly nijak zvláštní, kromě toho, že zřejmě zemřel po skoku z budovy, jelikož se domníval, že má u sebe jetpack (neměl).

Později se vrátil a zabil několik lidí a obrátil život Daredevila vzhůru nohama tím, že odstranil strach ze smrti téměř u všech, kteří žijí v Hell’s Kitchen, včetně daredevilovy manželky. Tímto činem se stal nejefektivnějším pánem strachu (Mr. Fear) ze všech.

 

4. The Owl


Leland Owsley, lépe známý jako The Owl (Sova), měl tu poctu, že byl vůbec první originálním nepřítelem Daredevila, debutoval v komiksu Daredevil #3.

Až do této chvíle totiž Daredevil čelil nepřátelům, kteří byli původně vytvořeni pro jiné superhrdiny, respektive původně bojovali s jinými maskovanými bojovníky. Ovšem Owl byl první, kdo napadl nejdříve Matta Murdocka.

Pokud bychom měli Owla nějak popsat, tak má především prapodivný vzhled, poměrně nezajímavé schopnosti (umí plachtit ve vzduchu a má výborný zrak), ale je neuvěřitelně mazaný a především bezohledný.

Owl nikdy moc nepatřil mezi nejpopulárnější darebáky, kteří se vyskytovali na stránkách komiksu o Daredevilovi, ale v poslední době zažil něco jako renesanci, kdy se objevil v komiksu Daredevil a způsobil tam menší haló, kdy pracoval pro Kingpina. A navíc se objeví v připravovaném seriálu Daredevil od Netflixu, bude ho hrát Bob Gunton.

 

3. The Hand


Ninjové jsou prostě cool. Ale nemrtví ninjové jsou ještě hustší! Co jiného je třeba říct o uskupení The Hand (Ruka)?

V průběhu let tato kabala mistrů zabijáků využila své nadání a schopnosti k rozvrácení a zničení svých nepřátel. Během těch let se zaměřila na mnoho různých postav, od Wolverina, Elektry, Daredevila až po některé ze záporáků.

Už spolupracovaly s mnoha padouchy v průběhu své historie, například se jednalo o Silver Samuraie, Lady Bullseye či Gorgona. Přesto jejich největší síla spočívá v tom, že i přesto, že všechny jejich problémy většinou stojí spoustu jejich vlastních orgánů, tak po každém boji vzkřísí své padlé bojovníky.

Opět jsme měli možnost se setkat s touto skupinkou netradičních ninjů i ve filmu, jednalo se o propadák Elektra. V poslední době se dostali do války gangů s Yakuzou, která je vedena Sabretoothem, dále se také objevili v rámci Superior Spider-Man v Shadowlandu.

 

2. Bullseye


V Marvel Universe snad není nikdo, kdo je víc smrtící, vyšinutý a nevypočitatelný než je Bullseye. Je to krutý několikanásobný vrah, který se všech nejvíc trápí právě Daredevila.

Tento chladnokrevný zabiják nikdy nemine svůj cíl, ale jeho talent dosahuje nad rámec jeho nechvalně proslulé přesnosti. Bullseye je totiž schopný použít jako smrtící zbraň cokoliv, od kancelářské sponky po obyčejnou židli.

A zabíjí bez slitování. Bullseye dokonce zabil bývalou přítelkyni (spíše takovou jednorázovku) Matta Murdocka a to ne nějakou obyčejnou bez schopností, ale plamennou Elektru. Což později umožnilo Ruce jí vzkřísit, ale to je jiná písnička. Že vám to přijde málo? Bullseye zabil ještě jednu přítelkyni našeho Nebojsy, Karen Pageovou. Stalo se tomu, když si ho najal jiný padouch, Mysterio a aby toho nebylo málo, tak jí zavraždil zbraní, která patřila Daredevilovi. Také se to objevilo v UKK – Daredevil: Ďábel strážný. O tom, jak je tento vrhač nebezpečný jsme se mohli dále přesvědčit v UKK – Thunderbolts: Víra v monstra. Samozřejmě se objevil i ve filmu Daredevil.

 

1. Kingpin


Král zločinu. Berserker nejenom Daredevila, ale také Spider-Man. Nikdo, dokonce ani Daredevil, není v Hell’s Kitchen více obávaný než Wilson Fisk AKA Kingpin.

Kingpin je pravděpodobně největším darebákem, na úrovni ulic, Marvelu. Tento týpek, poměrně nemalého vzrůstu, již soupeřil s mnohými superhrdiny, často například s Lukem Cagem či Spider-Manem, ale jeho soupeření s Daredevilem je prošpikované mnoha legendami a díky tomuto soupeření bylo vytvořeno spoustu skvělých příběhů. Vyzdvihnout bychom měli především příběh Daredevil: Zmrtvýchvstání od legendárního dua Frank Miller a David Mazzucchelli (ano, správně, opět bylo v UKK).

A nenechte se zmást jeho objemem – pod svým oblekem totiž Kingpin skrývá samé svaly, díky nimž dosahuje úžasné síly a to nejen té fyzické, ale také politické. Jeho poslední větší účinkování proběhlo v Superior Spider-Man (opět), kdy ho nový Spidey chce sejmout stejně, jako ostatní mafiánské rodiny. S Daredevilem se setkal předtím v eventu Shadowland, po němž se opět stal králem zločincu v New York City a jako bonus ovládl uskupení The Hand.

Možná, že bude mít Daredevil větší štěstí při likvidaci tohoto zločince v novém seriálu od Netflix, Daredevil, kde si Wilsona Fiska zahraje herec Vincent D’Onofrio.

 

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Poslední příspěvky v diskuzi

jardoom Offline
jardoom 22/03/2015 (22. března 2015)
Odpověd na #6014 příspěvek od Elhonzo
Řekl bych že v AoU se v NY žádná velká bitva konat nebude . 
přesně tak jak říkáš. Kingpin zaplatí rekonstrukci Hells Kitchen po událostech z Avengers 1.  Protože vše sponzoruje Kingpin, stane se z něj vysoce postavený papaláš a proto mu vše bude ležet u nohou. Jen DD ne :)
Elhonzo Offline
Elhonzo 21/03/2015 (21. března 2015)
Odpověd na #6013 příspěvek od spiderbat
Díky, za objasnění, byť jsem to, tak trochu tušil.
Řekl bych že v AoU se v NY žádná velká bitva konat nebude . 
spiderbat Offline
spiderbat 21/03/2015 (21. března 2015)
Odpověd na #6012 příspěvek od Elhonzo
Má se to odehrávat po ´´Battle of New York´´ takže po událostech z jedničky . 
Díky, za objasnění, byť jsem to, tak trochu tušil.
Elhonzo Offline
Elhonzo 21/03/2015 (21. března 2015)
Odpověd na #6011 příspěvek od spiderbat
Mimochodem, četl jsem, že v DareDevilovi, od Netflix, se má řešit, rekonstrukce New Yorku, po událostech z Avengers (bohužel jsem, se nedozvěděl, jestli z jedničky, nebo z dvojky), kterou by měl z části platit Kingpin.
Má se to odehrávat po ´´Battle of New York´´ takže po událostech z jedničky . 
spiderbat Offline
spiderbat 21/03/2015 (21. března 2015)
Mimochodem, četl jsem, že v DareDevilovi, od Netflix, se má řešit, rekonstrukce New Yorku, po událostech z Avengers (bohužel jsem, se nedozvěděl, jestli z jedničky, nebo z dvojky), kterou by měl z části platit Kingpin.
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku