Secret Wars se ponoří i do let Budoucí minulosti

14. března 2015 S4TW Diskuze (1)
Secret Wars se ponoří i do let Budoucí minulosti

Minulost, přítomnost, budoucnost -  tohle všechno se bude prolínat v rámci velkolepé události Secret Wars. Marvel oznámil, že se chystá nová série, která se bude jmenovat Years of Future Past. Tato série se bude vracet zpět v časové ose k událostem, které jsou spojeny s událostí “Days of Future Past”. Ano, jedná se o tu samou událost, která je dnes považována za klasiku série Uncanny X-Men a měli jsme jí možnost vidět i na stříbrném plátně. 

Knihy Dobrovský

Scénář bude mít na starosti Marguerite Bennett a kresbu Mike Norton, série spatří světlo světa v červnu a opět se bude odehrávat na Battleworldu, konkrétně v oblasti, která se jmenuje Sentinel Territories. V sérii se bude údajně objevovat dospělá verze Kate Pryde, stejně jako další členové týmu X-Men, jejich spojenci a nepřátelé, kteří se objevovali v tomto budoucím čase.

Některé své trumfy si raději nechám pro sebe a zahalené pod rouškou tajemství, ale měli byste vědět, že se zde objeví většina postav z původní “Days of Future Past” – Wolverine, Colossus, Magneto, Storm, Rachel, Mystique a Blob,” říká Marguerite. “Ovšem k dispozici budou i dva nový hlavní hráči.

Paní Bennettová tvrdí, že je dlouholetým fanouškem Kitty a je překvapen tím, jaký rozdíl udělala léta mezi Kitty Pryde a Kate Pryde.

Upřímně, je to velmi děsivé,” říká spisovatelka. “Lidi, kteří milují Kitty, a já se mezi ně počítám, jsou šokováni tím, jaká je Kate – jak je tvrdá, jak je zahořklá. Kittynin šarm něžnost byla zjizvená, takže se změnila v člověka, který touží k něčemu připojit a udělat správnou věc, a to i za strašlivou cenu.

Spisovatelka dále dodává, že se zaměří i na část dialogu z originálního “Days of Future Past” příběhu, na který už mnozí zapomněli – že Prydeová byla matkou.

Dva nový hlavní hráči budou velkou změnou pro tento příběh. První vznikl díky něčemu, co mě trápilo celou dobou, co jsem byla teenager – je to taková téměř nenucená linka, kde je Kate s Colossusem a odvolává se na to, že byla matkou a něco hrozného se stalo,” dodává Bennettová. “V této konkrétní budoucnosti, Kitty není optimistická mladá dívka, která nemá co ztratit – ona je matkou a manželkou, která může ztratit daleko víc než kdykoliv před tím. Žádná jednotlivá bitva se jí nevyhne –počet jejích lidí neustále klesá a vypadá to, že vyhyne. Všichni přeživší jsou závislí na tom, jak se rozhodne.

Místo toho, aby okopírovala původní originální příběh, tak Marguerite tvrdí, že chce probádat tento světa, aniž by se snažila napodobovat či papouškovat Chrise Claremonta a Johna Byrneho.

Bude to bombastické a v podtónu osmdesátek, ale stejně tak to bude o tom, jaké to je být mladý, o hledání toho být silou dobra a jaké to je nést následky zla,” říká Bennettová. “Část mě se rozhodla napsat dobrodružný příběh a místo toho jsem napsala, jaké to je dospívat v post industriálním vojenském komplexu. A víte co? Mike (Norton) a FCO (Plascencia – barvy) to zabili. Přineseme vám něco divokého, divného a nového.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Poslední příspěvky v diskuzi

Cap 12 Offline
Cap 12 14/03/2015 (14. března 2015)
Já si říkal že ty barvy jsou stejné jako u Snyderovích Batmanů!
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku