Sony a bratři Russové

5. března 2015 S4TW Diskuze (0)
Sony a bratři Russové

Největší novinkou v Hollywoodu za posledních několik měsíců bylo to, že se Sony a Marvel dohodli na spolupráci a oživení při vytváření nového Spider-Mana z filmového franšízu. Ale bude mít tato dohoda nějaký vliv na marvelovské Avengers?

Knihy Dobrovský

Bylo oznámeno, že Joe a Anthony Russovi podepsali tříletou “first-look” dohodu pro nadcházející hrané filmy se společností Sony Pictures. Toto duo je v současné době ve fázi připrav nového Captain America: Civil War pro Marvel Studios. Tohoto filmu se ujali díky předchozímu úspěchu Captain America: The Winter Soldier z roku 2014.

Jsme nadšení, že jsme si udělali jisté zázemí v Sony Pictures a že budeme moci spolupracovat s celým jejich týmem,” tvrdí bratří Russové ve svém prohlášení. “Studio vytvořilo prostředí, které je nejen vhodné ke spolupráci, ale vytvořili ho skutečně přátelské pro tvůrce filmů a my jsme rádi, že s nimi můžeme začít rozvíjet i nové a ambiciózní materiály.

Přesná povaha dohody mezi Russovými a Sony není známá, ale obecně ve “first-look” filmové dohodě platí, že má studio právo první příležitosti koupě projektů od výrobců, v tomto případě od Russových, ještě dřív, než tak budou moci učinit ostatní zájemci.

Captain America: Civil War by neměl být ovlivněn touto dohodou. A jaký vliv bude mít tato spolupráce na další projekty Russových, pro další studia není vůbec jasné. V listopadu 2014 prosakovala jistá informace, že by se Russové měli ujmout, již potvrzeného, pokračování Avengers, které ponese opět velkolepý název, Infinity War.

Tato nová dohoda má učinit uniklé e-maily od Sony, které se dostaly na povrch v minulém roce, ještě zajímavější, neboť z nich vyplynula jistá korespondence mezi Russovými a  Amy Pascal. V té korespondenci se hovořilo o tom, že by duo mělo podepsat kontrakt, jako producenti, na další Spider-Manovský film. Ovšem nová dohoda mezi Sony a Marvelem tuto spekulaci spíše vyvrací, neboť Pascal bude nově produkovat po boku Kevina Fiegeho z Marvel Studios. Tak čert ví, co z toho nakonec vyleze a jaký to celé bude mít vliv na Marvel Cinematic Universe. 

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz