Deskoherní smetiště 2/2015

3. března 2015 fm.tua Diskuze (0)
Deskoherní smetiště 2/2015

Je tu další díl deskoherního smetiště. Jelikož se ve světě společenských her děje stále něco nového, rozhodl jsem se vydávat tuto rubriku, místo původního plánu, kterým bylo čtvrtelí, měsíčně. Tak se pojďme podívat na novinky, které nás v české lokalizaci čekají v měsíci březnu.

Knihy Dobrovský

V prvním deskoherním smetišti jsme informovali, že REXhry v druhé polovině února na náš trh přinesou lokalizovanou verzi hry, která funguje na principu házení kostek - Dice Town. Avšak kvůli malému zdržení v tisku se termín posunul na polovinu března. O co ve hře jde? Pomocí šikovného házení kostek se hráči dostávají do různých částí westernového městečka, která mohou koupit. Pravidla hry jsou taková, že dávají možnost taktizování a blafování. Máte-li rádi hry s kovbojskou tématikou, Dice Town si vás jistě získá.

Settlers: Zrod impéria do našich končin zavítá o něco dříve, než bylo plánováno. Dle oficiálního facebook REXher dorazí tato karetní, budovatelská strategie na naše stoly již v příštím týdnu. Principem hry je, že hráči produkují suroviny, staví za ně budovy budovy a rozšiřují možnosti svého národa, přičemž hra je založena na co nejlepším propojení karet, které máte vyloženy. A umožní vám získat co nejvíc vítězných bodů. Settlers jsou rozhodně zajímavým tipem pro lidi, kteří rádi tyto druhy her. 


Euphoria: Cestou k lepší dystopii je worker-placement, který by se měl, dle informací na oficiálním facebooku ADC Blackfire, objevit na trhu začátkem března. Jedná se o hru, ve které každý hráč buduje lepší distopickou společnost. Hra končí v okamžiku, kdy jeden z hráčů umístí všech svých deset žetonů autority. Euphoria na český trh měla trnitou cestu, původní české vydání bylo plánováné na minulé prázdniny, ale kvůli problémům bylo posunuto. Další plánovaný termín uvedení na trh byl začátkem tohoro roku, díky problémům s tiskem, resp. chybějícím písmenkům na zadní straně, se vydání opět posunulo, a to na březen.


Dlouho očekvaná fantasy desková hra - Zaklínač: Dobrodružná hra, se odehrává ve světě polského spisovatele Andrzeje Sapkowského. Zaklínač je hrou na jejiž lokalizaci čeká spousta fanoušků. Hráči mohou hrát za zaklínače Geralta, trubadúra a mluvku Marigodolda, čarodějku Triss Ranuncul nebo trpaslíka Yarpena Zigrina, přičemž každá postava má jiné vlastnosti. Čelit budou řadě nebezpečí a budou si muset pomáhat, vyhrát však může jen jeden z nich. Původní vydání bylo plánované na leden, ale jak to ve světě deskových her bývá kvůli zdržení v tisku se Geralr z Rivie na český trh dostane snad v průběhu března.

Další hrou, který by se měla objevit na českém trhu v české lokazliace je deckbuldingová hra s vesmírnou tématikou - Star Realms. Podobně jako v Dominionu si každý z hráčů bude svůj balíček karet a útočí na svého protivníka a jeho základny a snaží se tak zničit jeho vliv. Karty patří k několika frakcím, v rámci nichž se mohou navzájem posilovat. Hra má jednoduchá pravidla ale poskytuje velký prostor pro taktiku.Mindok od začátku března spustil unikátní projekt. U vybraných obchodníků je možné zakoupit vybrané hry a pokud se vám hra nebude líbit, nebude vás bavit nebo se zdá příliš obtížná, je možné do 30 dnů od zakoupení vrátit a budou vám navráceny peníze. Aktuálně jsou do projektu vybrány tři hry - Port Royal (recenze), Summoner Wars: Války Vyvolávačů (recenze) nebo rozšíření k populární hře Agricola - Sedláci z blat. Mindok do tohoto programu každý měsíc zařadí 1 další hru. Více o akci na oficiálních stránkách MINDOKU.


Na co se můžeme od Rexíků těšit v dubnu? Čeká nás párty hra Superšpion. Mindok má v plánu logickou hru pro dva Patchwork. Na další novinky v našem malém českém rybníčku se můžete těšit v příštím deskoherním smetišti.

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Minotaur.cz