Aby naše redakce dohnala obrovský skluz v recenzích UKK kolekce, máme pro vás už po týdnu další zhodnocení jednoho kousku. Tentokrát se pobavíme o Thorově hledání Bohů. Dnešního úkolu se ujme jardoom a jeho parťák S4TW.
jardoom
Některé kousky UKK jsou lepší, další zase horší, je velkou škodou, že tak obsáhlá kniha je tak mizerným počinem.
Thor je jedním ze základních postav Marvelu, proč ale i on musí prožít tak zbytečné, nelogické a trapné nešvary? Příběh se točí kolem nesmyslného a úplně nevkusného monotóního problému, který nebude zajímavý ani kdybych seděl u knihy na papírku LSD. Naprostá ztráta času, jelikož se jedná o totální mindfuck. Podobné příběhy jsou pro tak velkou a důležitou postavu ostudou. Dan Jurgens se postaral, aby tato mizérie byla výstřikem semene do obličeje všech autorů, kteří této postavě věnovali všechen potřebný čas, který k dosažení své slávy potřebovala. Jurgens mě nepřestává překvapovat, jelikož v jeho provedení propadl i Supermanův kousek jménem Tajnosti a lži.
Škoda je, že tak zpackaný příběh, plný WTF momentů už od předmluvy, musím spojit se jménem Johna Romity jr. který tuto humusárnu musel graficky zpracovat. K jeho práci musím říct snad jen to, že je opět precizní, svěží a skvěle padnoucí do atmosféry (sakra jaké atmosféry?) a celkového pojetí knihy. Romita kreslí stylem, který málokdo dokáže napodobit, což se nedá říct o všech. on je jeden z mála kreslířů, které uznávám a dokáží pokaždé opravdu výborně zpracovat i sebehorší předlohu. Ani on ale v tomto případě nepředvedl to nejlepší a i když je jeho kresba standardem jeho možnotí, nepozvedne celou knihu přes scénáristickou propast, kterou Jurgens vykopal.
Tato kniha slouží jen jako doplnění obrazu, který poskádáním všech kousků na hřetu vznikne.
3/10
S4TW
Tak od tohoto komiksu jsem v podstatě nic moc neočekával a o to více jsem byl překvapený. Tento Bůh hromu má velice rozsáhlou a zajímavou mytologii, že tvůrci mají opravdu hlubokou studnici, ze které mohou sáhodlouze čerpat. Tentokrát se Thor vrací do svého domovského Asgardu a zjišťuje, že kámen nezůstal na kameni a co hůř, všichni jeho příbuzní, přátelé a spolubojovníci jsou neznámo kde. Thor se vrací zpět na Zemi a tam se mu stane taková nehoda, že musí být opět propojen se smrtelníkem. To je velice dobrá zápletka, neboť to, jak se Bůh vyrovnává s obyčejným životem, je někdy dosti úsměvné.
Pokud bych se měl zaměřit na kresbu, tak tam není nic moc, co vytknout, neboť u kormidla tužkolodě je mistr svého oboru, John Romita Jr. Někdo tohoto kreslíře zbožňuje, někdo ho moc nemusí, já se řadíme spíše k té první skupině. Junior se mi umí trefit do vkusu, tentokrát zvolil jakousi retro kresbu (ve které je dost cítit inspirace od starých hvězd jako Romita Sr. nebo Kirby), ale je převedena do poměrně moderního kabátku. Jedná se o takovou syrovou kresbu, bez zbytečného důrazu na detaily a vše je doplněno příjemnými barvami.
Moc mě potěšilo, že se v knize objevuje spousta zajímavých postav od Avengers, Namora, Hercula až po ty méně známé jako jsou olympští bohové. Příběh sice není uzavřený, ale to neznamená, že bychom se nějak nudili. Vše má takový spád a dynamiku, že tu v podstatě není slepé místo, kde bychom stránky pouze rychle prolétly. Já osobně mám rád dlouhé příběhy na pokračování a scénáristé, kteří tohle zvládnou, aniž by se snižovala kvalita komiksu, mají u mě velký obdiv.
Navíc se zde povedly i bitvy, které jsou zábavné, akční a velkolepé. Líbí se mi, že jsou do příběhu zapojeny i pohledy obyčejných smrtelníků (číslo s moderátorem rádia – dokonce bych tento sešit označil za nejlepší a nejzajímavěji pojatý) na svět superhrdinů.
Jedná se o zajímavou sondu do hlavy Boha, ze kterého se napůl stává smrtelník a který přišel o celý svůj svět a musí se umět poprat ve světě novém a zároveň rozklíčovat, co se vlastně stalo s Asgardem. Já jsem maximálně spokojený a tento komiks mě dost navnadil na to, abych pokračoval v této sérii a tak to má být, což?
8/10
Zde najdete souhrné hodnocení vytvořené průměrem dílčích.