Crew2 #44

8. února 2015 Damien Diskuze (0) 2 palce
Crew2 #44

Na obálce komiksového dvouměsíčníku máme tentokrát nejtvrdšího z magičů, samotného Johna Constantina. A co se v sešitu skrývá?

Kromě Pavlovského typického úvodníku a krátkých zpráv Crwe o tom, které komiksy skončily, a které by měly vyjít, nás v čísle 44 čeká tradičně trojice komiksů. Jsou to:

Mezi řádky 3

V domě, ve kterém se zrodily romány Miltona, Byrona i Shelleyové chvílemi bydlel i Tom Taylor. A je to přesně to místo, kam se v posledním díle vydal a potkal zde Lizzie. Věci se ale začínají komplikovat. Na ruce se mu objevilo tetování filmového hrdiny, kterého kdysi představoval a nejde smýt. Navíc se mu vrací vzpomínky na život s otcem v domě prosyceném tvůrčí energií. Objevují se otázky. Co skrývá v otcově zamčené kanceláři? A kdo je ten divný chlápek s kosou?

Sam a Twitch 5

Pronásledování podivného obra v bílém se začíná komplikovat. Ačkoli Twitch při přestřelce v kanále nepochybně neminul, tajemný zabiják poldů ne a ne zkapat. Celé to začíná být trochu více nadpřirozené a záhadné (nepočítaje to, že v minulém díle regulérně poslali Spawna do hajzlu). Navíc naší dvojici detektivů stále šlapou na paty agenti z vnitřních záležitostí. Nebo to snad nejsou ti, za které se vydávají?

Hellblazer: Horizont události

Není to film o vesmírné lodi, co se ztratila do pekla, i když ten byl taky pěkný. Tenhle kousek pojednává o prosté věci: nekraďte! A když už kradete, neberte si věci, které vypadají divně. Mohli byste s tím mít přinejmenším dost fatální problémy, jako trojice feťáků, co si přividělává zlodějnou. Ale když se dostanete do skladu Johna Constantina, je třeba se mít na pozoru. Příběh od Mikea Careyho (série Lucifer) nakreslený Leonardem Mancoem je typicky temný a pokud jste milovníkem happy endů, ruce pryč!

Sam a Twitch pokračují v drsnojízdě, Hellblazer
V Mezi řádky se toho tolik neudá

Verdikt

Klasika. Dvě pokračování a jeden one-shot. Sam a jeho parťák s divným jménem se do toho konečně opřou a budí očekávání. Hloupé je jen to, že bez nakoukání do předešlých sešitů jsem prakticky neschopný vidět nějakou kontinuitu. Mezi řádky mezi tím nabízí pár dalších otázek a ač to není tak akční, rozhodně bych je nezatracoval. K Hellblazerovi se netřeba vyjadřovat, ten je prostě parádní, i když John v něm skoro není.

8/10
Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší a zároveň největší komiksové nakladatelství v ČR. Už mnoho let poskytuje českým čtenářům světové komiksy česky a vydává svůj vlastní magazín Crew2 zaměřený na budování povědomí čtenářů o komiksech. Do pozornosti veřejnosti se také každoročně dostává svým vlastním festivalem Crwecon.

Pokud se Vám článek líbí, dejte palec nahoru.

Celkem 2 palce
RATing autora 8.6%

To se libí - Morzael, spiderbat

O autorovi

Damien
Damien

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Sdílet článek

Článek týdne

Nejmocnější hrdinové Marvelu 044: Star-Lord

Nejmocnější hrdinové Marvelu 044: Star-Lord

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku