Vílí Kruhy (Podmoří 4) + ukázka

6. února 2015 fm.tua Diskuze (0)
Vílí Kruhy (Podmoří 4) + ukázka

Počátek roku 2015 je skrovný na knižní novinky ze světa fantasy a sci-fi literatury, přesto se dá najít nějaký ten zajímavý počin. Nakladatelství Mytago vydává další díl dark fantasy, ze série Podmoří – Vílí kruhy. Jedná se o dílo mladé a nadějné české autorky Terezy Matouškové.

Knihy Dobrovský

Anotace

Mechanické slunce pohasíná, staří bohové se zavřeli ve svých příbytcích a mladé příliš tíží hříchy minulosti. Podmořské národy si tak musí pomoci samy. Kolují zkazky o moci, která dokáže udržet zmírající vegetaci i bez slunečního světla. Vládnou jí Víly, zahořklé bytosti, které se nikdy nesmířily se zánikem života nad hladinou. Osud ostatních kultur je nezajímá a jejich kouzla se živí krví.

Schyluje se k válce, která nebude mít vítězů.

Trailer:

Audioukázku si můžete poslechnout >> ZDE <<


Tereza Matoušková

Vílí kruhy (Podmoří)

ISBN: 978-80-87761-11-3

Mytago, 2015

paperback, 256 stran

249 Kč 

 

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Minotaur.cz