Best of Marvel Comics 2014

28. ledna 2015 S4TW Diskuze (5)
Best of Marvel Comics 2014

Máme nový rok 2015, a tak nastal čas zhodnotit ten minulý. V poslední době jsem se hodně věnoval různým žebříčkům, a tak s tím chci pokračovat i v roce následujícím, neboť si myslím, že se povětšinou jedná o poměrně oblíbenou čtenářskou záležitost (teda já osobně mám žebříčky rád). V minulém roce se nastartoval opět opravdu velký počet nových sérií a ještě spousta jich stále pokračuje. V dnešním článku bych se chtěl podívat na zoubek těm od vydavatelství Marvel a vybrat 5 nejzajímavějších za rok 2014 (z mého osobního pohledu nejlepších). Přeci jen je velice těžké mezi tím ohromným množstvím sáhnout po slušné či dokonce vynikající sérii a toto zhodnocení loňského roku u Marvelu by vám k tomu mělo trochu pomoci.

Knihy Dobrovský

5. X-Force

Tato série nepochybně byla (a je) pod přísným okem většiny komiksových čtenářů a očekávání tudíž byla poměrně velká. Ovšem Si Spurrieremu se povedlo, díky X-Force, dostat na stránky komiksu jednu z nejzajímavějších a nejkomplexnějších skupin různých charakterů, které dohromady tvoří jeden úžasný tým (Cable, Psylocke, Fantomex a Marrow). Dle mého soudu se jedná o letošní nejlepší týmovku, kterou Marvel vyprodukoval. Bohužel, stejně jako ostatní velké tituly Marvelu, tak i tato série se brzy bude chýlit ke svému konci.

 

4. Silver Surfer

Co může vzniknout, pokud si jeden z největších fanoušků Doctora Who vezme na paškál heralda Galacutse, který již brázdí stránky komiksu několik desetiletí? No, rozhodně něco jako Silver Surfer od Dana Slotta. Jedná se o fantastické kosmické dobrodružství, které má ještě jedno specifikum. Úžasné mimozemské ilustrace napříč celým vesmírem od dvojice Mikea a Laury Allredových. Vesmír je obrovský a není moc hrdinů, kteří by ho dokázali prozkoumat lépe než Silver Surfer... ovšem tentokrát na to není sám.

 

3. Hawkeye

Asi nebudu sám, komu Hawkeye tak trochu přirostl k srdci. Přeci jen se jedná o častého člena týmu Avengers a dokonce o jednoho z prvních (byl hned v druhé sestavě). Je to sympaťák od pohledu a navíc má v zásobě spoustu hlášek. Před více než dvěma lety Marvel Comics přivedl zpět sérii s tímto týpkem ve fialové kombinéze, kdy to na starost to měla dvojice Matt Fraction a David Aja.  A nebylo zde mnoho titulů, které by nekombinovaly kvalitní psaní s kvalitní kresbou. Především bych doporučil skvělý příběh Pizza Dog z roku 2013. Tento trend se přenesl i do roku 2014, kdy nám byl naservírován snad nejlepší díl této série, příběh ze sešitu #19. Příběh se pokouší čtenářům vykreslit život sluchově postižených. Naprosto geniální záležitost. 

 

2. Ms. Marvel

Dost možná se jedná o jeden z nejdůležitějších titulů Marvelu, který začal vycházet v minulém roce. Khamala Kahn alias Ms. Marvel je výsledkem skvělé spolupráce G. Willowa  Wilsona a Adriana Alphona. Už jen to, že se Marvel nebál udělat z jedné ze svých významných hrdinek muslimku, se dá považovat za poměrně odvážný krok, který kupodivu vyšel velice dobře. Jedná se o opravdu zábavnou sérii, která je nabitá humorem a dobrodružstvím. Kamala Khan je již čtvrtou ženou, která obléká kostým Ms. Marvel, pochází z New Jersey a má pákistánsko-americký původ.

 

1. Superior Foes of Spider-Man

A je tu série, kterou já osobně považuji za tu nejlepší, jaká u Marvelu minulý rok vycházela. To, že se jedná o Spider-Manovskou sérii, asi nebude takové překvapení, přeci jen se tento síťolezec vždy v žebříčkách objevuje na pozicích nejvyšších. Superior Foes of Spider-Man je přesně takový, jaké mají série o Spider-Manovi být, zábavné a inteligentní. Objevují se zde relativně méně známí Spideyho nepřátelé (Shocker, Boomerang, Beetle, Overdrive...), kteří vytvořili novou Sinister Six. Vše napsal Nick Spencer a nakreslil Steve Lieber. Pokud máte aspoň trochu rádi Spider-Mana, tak touto sérií rozhodně nesáhnete vedle. Je ovšem velká škoda, že tento titul již nebude pokračovat v roce 2015.

 

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Poslední příspěvky v diskuzi

batcat Offline
batcat 30/01/2015 (30. ledna 2015)
marvel bol pre mna vzdy vydavatelstvo ktore robilo dobre komiksy na prvy pohlad no ked som si to cital viac nevydel som tam nic ale musi sa uznat ze tohto rocne serie im vysli dobre. nachadzam tam hlbku pribehu a celkovu kvalitu. no myslim si ze serie so spidermanom nie su take dobre ako vyzeraju....
S4TW Offline
S4TW 29/01/2015 (29. ledna 2015)
No jo hoši, každý má trochu jiný vkus, ale je pravda, že Thor a Superior byli na hraně... Deadpool mě bavil ze začátku a pořád baví, ale už to není takové wow :-)... každopádně jsem zvědavý ne reebot, restart nebo co to vlastně bude a co se vlastně se všemi sériemi...
jh666 Offline
jh666 29/01/2015 (29. ledna 2015)
Když už to začalo: 1. Thor 2. Amazing Spider-man 3. All-New X-Men 4. Uncanny Avengers + AXIS 5. Original Sin
Elhonzo Offline
Elhonzo 29/01/2015 (29. ledna 2015)
Nice :) Za mě by to bylo : Daredevil , Thor , Superior Spider-Man,Deadpool a New Avengers/Avengers . 
jh666 Offline
jh666 29/01/2015 (29. ledna 2015)
Super čánek, i když nechápu, že zde chybí Thor: God of Thunder/Thor vol 4
Minotaur.cz