Ohlédnutí #5/2015

31. ledna 2015 jardoom Diskuze (4)
Ohlédnutí #5/2015

Poslední lednový týden přinesl velkou sněhovou nadílku. Teda aspoň tady v Moravskoslezském kraji. Krom kopy sněhu je ale svět geeků plný nových informací.

Knihy Dobrovský

1) Microsoft studio odkoupilo herní značku Gears of War. Poté, co Epic Games studio ukončilo tuto herní sérii po čtvrtém titulu, který byl prequelem, bylo jasné, že není všem dnům konec. Epic Games opravdu nemělo v plánu pracovat na dalším díle, a to byla podle Microsoftu chyba. Proto odkoupil veškerá práva k této značce a v dalších letech se jistě dočkáme další parádní hry. Příslibem parádního zážitku je určitě fakt, že na dalším vývoji bude s Microsoftem pracovat Black Tusk studio, do kterého z Epic Game přestoupil ředitel vývoje Rod Fergusson. Další hra by měla šlapat na Unreal Engine 4, a vyjít by měla pro Xbox One.
Značka Gears of War díky dvacetidvoum miliónům prodaných jednotech vydělala přes jednu miliardu dolarů, a další milióny vydělala na hračkách, a všem ostatním, co od roku 2006 nosí její logo. Díky této herní záležitosti vznikla i komiksová série, kterou publikuje DC/Wildstorm.


2) Když jsem nedávno recenzoval Zlatou knihu komiksů Vlastislava Tomana, vůbec bych neřekl, že je Kruanův příběh tak slavný a mohl by se dočkat filmového zpracování. Nedávno se na Crowdfundingovém portálu Hithit.com objevil projekt "Kruanova dobrodružství". Cílem tohoto projektu je natočit filmovou adaptaci tohoto slavného Tomanova komiksu z časopisu ABC. K tomuto má příspět právě crowdfunding, pomoci kterého se vybere 170 000 Kč, díky kterým filmová adaptace vznikne. Za tímto projektem stojí sám Vlastislav Toman, který měl myšlenku filmové adaptace už dávno. Jak on sám řekl, kdysi nebyla příznivá ani doba, ani technologie. Nejen pan Toman, ale i řada fanoušků by za tuto filmovou adaptaci dalo cokoliv. Scénář píše držitel Českého lva Robert Geisler a David Šenk. Dočká se snad konečně nějaký pořádný český komiks filmové adaptace?


3) Možná mě někteří teď budou mít za hrozného debila, ale snad nikoho neurazím tím, že označím Warcraft jako jednu z nejlepších rpg, mmorpg a nejrozšířenější počítačový svět celé historie videoherního průmyslu. Když se začalo mluvit o filmové adaptaci, tak byl Blizzard na vážkách. Riskovat pověst nepovedeným filmem? nebo dát této legendě další šanci se ještě více proslavit? Jak všichni víme, na filmu už se intenzivně pracuje a Duncan Jones jakožto režisér nám tento týden něco málo prozradil.

"Všechno závisí na reakcích diváků. Rád bych Warcraft rozvíjel, ale rozhodnutí nezáleží pouze na mě. Warcartf by měl být o hrdinech na obou stranách barikády. O těch, kteří se snaží předcházet konfliktům, ale i o zlosynech, kteří jim nedávají na výběr"

Duncan také prozradil, že tempo filmu bude trochu pomalejší, aby se i neználci tohoto herního světa řádně zorientovali a vše bylo pochopeno přesně tak, jak bylo myšleno. Duncan v rozhovoru nechtěl říct, do jakého období bude děj zasazen, nakonec ale prozrazil že se bude jednat o první setkání Lidí a Orků.


4) Baron Zemo záporákem Civil Waru? Nejspíš tomu tak opravdu bude. Když se v minulém roce potvrdil snímek Civil War, kde kdo hned označil tento film jako mlátičku Starka a Rogerse. Koncem roku se objevila fáma, že by mělo jít o něco víc, než pěstí souboj těchto dvou hrdinů a že by do toho měl zasáhnout hlavně Baron Zemo. Podle posledních zpráv, které zvěstuje Moviecastingcall.org, je obsazení Barona Zema realitou. Dokonce je k němu i přiřazeno jméno Daniel Brühl. Já sám nevím, jak moc důvěryhodný zdroj Moviecastingcall.org je, ale i tak se jedná velkou novinu v MCU. Tento zdroj dále hlásí, že se ve filmu objeví TChalla i Bucky aka Winter Soldier.


5) Krotitelé duchů mají stanovený datum premiéry. Krotitelé nebo spíš krotitelky? Toť otázka. Tento týden přinesl dvě zásadní novinky o tomto rebootu. Tou první je potvrzení ženského obsazení hlavních rolí. Filmovou hrdinkou se stane Melissa McCartha, kterou znáte ze seriálu Mike a Molly a mnoha jiných sitcomů. Krýt záda ji protonovým kanónem bude Kristen Wiig, Kate McKinnon a Leslie Jones. V kinech je uvidíme od 22. července příštího roku, takže se bude jednat o pomyslný souboj mezi Ghostbusters a Guardians of the Galaxy, kteří mají také premiéru v červenci.


 

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Poslední příspěvky v diskuzi

spiderbat Offline
spiderbat 03/02/2015 (3. února 2015)
Odpověd na #5828 příspěvek od erini22
K piatemu bodu, žiadny boj sa konať nebude!!!! Tie škraty nemajú žiadnu šancu proti Guardienom. Už len to obsadenie pochovali ten film. Koniec diskusie!
Hlavně nemají šanci, proti původní partě, kolem Ramise, Murraye a spol. Bohůžel to, že film bude pravděpodobně průměr (nebo hůř), by ještě nemuselo znamenat, že to na sebe nevydělá (viz třeba Růžový panter s Martinem, který co se kvality tyče, neměl šanci, proti sérii...
jardoom Offline
jardoom 31/01/2015 (31. ledna 2015)
Odpověd na #5828 příspěvek od erini22
K piatemu bodu, žiadny boj sa konať nebude!!!! Tie škraty nemajú žiadnu šancu proti Guardienom. Už len to obsadenie pochovali ten film. Koniec diskusie!
hehe, já jsem podobného názoru. Jen jsem to tak doslova jako ty do článku napsat nemohl :D parádní komentář, zasmál jsem se :D
erini22 Offline
erini22 31/01/2015 (31. ledna 2015)
K piatemu bodu, žiadny boj sa konať nebude!!!! Tie škraty nemajú žiadnu šancu proti Guardienom. Už len to obsadenie pochovali ten film. Koniec diskusie!
spiderbat Offline
spiderbat 31/01/2015 (31. ledna 2015)
Z té Kruanovy adaptace, mám docela strach, mám dojem že na kvalitní adaptaci tohohle komiksu, by pan režisér potřeboval, několik miliónů USD, ne CZK (aby pak triky nevypadali, jako ve druhé Saxaně). Navíc po krachu, Posledního z Apoveru, který stále zůstává nedokončen, se...
Minotaur.cz