Ohlédnutí #4/2015

25. ledna 2015 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #4/2015

Tento lednový týden se nesl v klidnějším duchu. Neodehrálo se toho moc, ale o to víc klíčové a zásadí události to jsou. Tou nejzásadnějšá zprávou tohoto týdne je samožřejmě ukončení původního Marvel Universa, ale o tom už jsem psal v samostatném článku a myslím, že není třeba nic dodat. Snad jen poslední informaci která tvrdí, že se střetne Marvel Universe a Ultimate Universe. Tato konvergence způsobí rozklad obou vesmírů, což zapříčiní vznik zbrusu nového. Krom této události nám bylo poodhaleno, kdo bude nejspíš záporákem Dawn of Justice, a kdo bude mít své cameo v Suicide Squad. Pojďme na to.

Knihy Dobrovský

1) Ben Affleck jako Batman by měl mít své cameo v Suicide Squad. Před časem, když bylo potvrzeno, že Suicide Squad budou patřit do nově vzniklého DC filmového universa, se objevila informace, že se Batman míhne ve filmu na monitorech vězeňské služby, která hlidá Jokera. Tento týden Forbes oznámil, že Batman zasáhne do filmu trochu víc, a to když na konci filmu Jared Leto jako Joker unikne z Arkhamu a Batman se vydá chytit tohoto padoucha. Tyto události by měli vést k jejich sólovému filmu, který je zatím označován jako Batman vs Joker. Někdo tvrdí, že by to ale byla filmařská, scénáristická i herecká sebevražda, jelikož byl ve stylu Batman vs Joker Nolanův Dark Knight, který byl naprosto fantastický. Na stránkách se uvádí, že se pro tyto scény hledá inspirace v Dark Knight Return 3. Dále prosakují informace o tom, že by se v tomto universu neměl objevit komisař Gordon, nýbrž jeho zástupce Ellen Yindel, což dokazuje, že se hledá inspirace opravdu v Millerově DKR.


2) Další zpráva se týká opět DC filmového vesmíru. Michael Shannon alias Generál Zod, si zopakuje roli hlavního záporáka. Internetem proběhla informace která tvrdí, že bylo Zodovo tělo odcizeno Lexem Luthorem, který chce najít slabinu použitelnou proti Supermanovi. Experimenty se ale nezdaří, a spustí se genom Doomsday, který vytvoří běsnící stroj smrti.
Když se mluvilo o tom, že Lex Luthor bude součástí filmu, nejdřív všechny napadlo, že ukradne Zodovu zbroj, kterou ještě více zdokonalí a bude hlavním nepřítelem Supermana. To že se Michael Shannon na filmu podílí potvrzeno není, ale tento fakt nemůže nikdo vyvrátit, jelikož byl několikrát spatřen při týdením natáčení v Chicagu.


3) Filmová vrána před nějakou dobou našla nového režiséra. Jak jsem psal již na twitteru, F. Javier Gutiérrez opustil režírování Vrány, jelikož přijal místo režiséra pro pokračováni hororové série Kruh. Nahradí ho Corin Hardy, který v režisérském světě ještě nic moc nedokázal. Vlastně nic, než moc, jelikož vše co doposud vytvořil byl jen videoklip britské kapely Prodigy. Tento tah tím pádem nikdo nepochopil, protože byla první filmová vrána dobrá, a remake nepotřebovala. Corin se ale nechal slyšet, že plánuje jít víc do hloubky OBarrově předloze, a že to bude neuvěřitelně emocionální a brutální podívaná.


4) Youtube komunitou uznávaný youtuber Counter656 si velmi rád hraje s akčními figurkami. Ví o tom své každý, kdo sleduje jeho stop motion videa. Odvádí opravdu skvělou práci a jeho posledním videem, které zveřejnil v průběhu tohoto týdne dokazuje, že fantasie, důvtip, a energie pro blbosti mu rozhodně nechybí. Poslední počin tohoto třicetiletého Thaiwance se jmenuje Iron Man vs Thor a nádherně ukazuje, jak úžasně se dá zfilmovat souboj dvou obyčejných figurek. Mezi jeho staršími videi najdete Transformery nebo třeba souboj Spider-Mana s Green Goblinem.

 


 

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku